Po Nyderlandų diskvalifikacijos – skausmingas buvusios „Eurovizijos“ vedėjos Nikkie sprendimas

Nikkie de Jager, Joostas Kleinas / Vida Press ir Sarah Louise Bennett/EBU nuotr.
Nikkie de Jager, Joostas Kleinas / Vida Press ir Sarah Louise Bennett/EBU nuotr.
Šaltinis: Žmonės
2024-05-11 22:34
AA

Nyderlandų komisijos balus 2024-ųjų „Eurovizijos“ finalus turėjo skelbti buvusi šio konkurso vedėja Nikkie de Jager. Vis dėlto po Joosto Kleino diskvalifikacijos ji priėmė sunkų sprendimą.

Nikkie de Jager šeštadienio vakarą savo instagramo paskyroje nikkietutorials paskelbė, kad Nyderlandų komisijos balų tiesioginiame „Eurovizijos“ finalo eteryje visgi neskelbs.

„Pristatyti „Eurovizijos“ balus Nyderlandų vardu man būtų svajonės išsipildymas. Tačiau ši akimirka negali atitraukti dėmesio nuo tikslo – balų paskelbimo. Kad ir ką šį vakarą nuspręsčiau daryti – pasirodyti, padaryti pareiškimą, nepasirodyti, nieko nesakyti – nemanau, kad sugebėčiau pasirinkti teisingai.

Todėl kartu su AVROTROS transliuotoju nusprendžiau neskelbti Nyderlandų balų tiesioginiame televizijos eteryje. Esu dėkinga, kad gavau visapusišką paramą ir laisvę priimti šį sprendimą. Kaip ir daugelis kitų, tikėjausi, kad šis vakaras bus visiškai kitoks. Tikėkimės, kad ateityje muzika iš tikrųjų mus visus suvienys“, – rašė Nikkie.

Nikkie de Jager pranešė neskelbsianti Nyderlandų komisijos eurovizinių balų / Ekrano nuotr.

Translytė Nikkie – grožio vlogerė, vedusi 2021-aisiais Nyderlandų mieste Roterdame vykusią „Euroviziją“.

Kiek anksčiau sprendimą tiesioginiame finalo eteryje neskelbti balų paskelbė priėmę ir 2023-iaisiais Norvegijai su daina „Queen of Kings“ atstovavusi Alessandra bei tų pačių metų Suomijos atstovas Käärijä.

„Šį vakarą turėjau pranešti Norvegijos balus „Eurovizijos“ finale. Nors aš esu labai dėkinga, kad man buvo suteikta tokia galimybė, deja, buvau priversta galiausiai nuo šios pareigos atsitraukti. „Eurovizijos“ šūkis teigia, kad esame sujungti muzikos. Būtent todėl aš ir dainuoju, nes noriu visus sujungti ir suburti draugėn. Tačiau dabar atrodo, kad tai – tik tušti žodžiai. Aplink mus vyksta genocidas. Visų prašau atsimerkti ir atverti širdis. Tegu meilė jus veda į priekį. Aš už laisvą Palestiną“, – vaizdo įraše teigė Alessandra.

„Nusprendžiau nebeskaityti Suomijos balsų „Eurovizijos“ finale. Skelbti taškus šį vakarą atrodo tiesiog neteisinga“, – socialiniame tinkle „Instagram“ rašė Käärijä. ​

Atlikėjo Käärijä pozicija / Ekrano nuotr.

Žmonės.lt primena, kad penktadienį Malmėje vyko pirmoji generalinė „Eurovizijos“ finalo repeticija, kurioje turėjo pasirodyti visi 26 į finalą patekę dalyviai. Vis dėlto scenoje nepasirodė ir savo dainos neatliko Nyderlandų atstovas Joostas Kleinas.

„Eurovizijos“ finalas Malmės arenoje (213 nuotr.)
+207

Po kurio laiko konkurso organizatoriai išplatino pranešimą, kuriame teigiama, kad Joostas repeticijoje nepasirodė dėl incidento, įvykusio užkulisiuose.

Jau šeštadienį, likus kelioms valandoms iki didžiosios „Eurovizijos“ finalo, paaiškėjo Nyderlandų atstovo Joosto Kleino likimas. Organizatoriai pranešė, kad jo finalo scenoje neišvysime.

„Švedijos policija ištyrė vienos prodiuserių komandos narės skundą dėl incidento, kuris įvyko po jo pasirodymo ketvirtadienio vakarą vykusiame pusfinalyje. Nuspresta, kad kol vyksta teisinis procesas, jam nederėtų toliau dalyvauti konkurse. Norėtume patikslinti, kad, priešingai nei teigiama kai kuriuose žiniasklaidos pranešimuose ir spėliojimuose socialiniuose tinkluose, šis incidentas nebuvo susijęs su jokiu kitu atlikėju ar delegacijos nariu. Mes laikomės politikos dėl nederamo elgesio mūsų renginyje ir esame įsipareigoję užtikrinti saugią ir patikimą darbo aplinką visiems konkurso darbuotojams. Atsižvelgiant į tai, Joosto Kleino elgesys su komandos nariu laikomas pažeidžiančiu konkurso taisykles. 68-ojo „Eurovizijos“ dainų konkurso didžiajame finale dabar dalyvaus 25 dainos“, – rašoma „Eurovizijos“ organizatorių pranešime. ​

Po kurio laiko prabilo diskvalifikuoto atlikėjo komanda – papasakojo, kodėl jis buvo pašalintas.

„Incidentas įvyko po ketvirtadienio pasirodymo. Nesilaikant aiškių susitarimų, Joostas buvo nufilmuotas, kai ką tik nulipęs nuo scenos turėjo skubėti į žaliąjį kambarį. Tuo metu Joostas kelis kartus pabrėžė, kad nenori būti filmuojamas. Į tai nebuvo atsižvelgta. Dėl to Joostas grėsmingai pajudėjo kameros link. Joostas nelietė jį filmavusios moters. Pranešus apie šį incidentą, EBU ir policija ėmėsi tyrimo“, – teigė olando atstovai, pridūrę manantys, kad toks „Eurovizijos“ organizatorių sprendimas yra „neproporcingas“.

Prie Malmės arenos – Palestinos rėmėjų ir policijos susidūrimas (23 nuotr.)
+17
„Eurovizijos“ gerbėjai rinkosi į Malmės areną stebėti konkurso finalą (44 nuotr.)
+38