Politikės Ievos Kačinskaitės-Urbonienės gimtadienį jos vyras Simonas Urbonas pasitiko sumažėjusiomis kūno linijomis

Simonas Urbonas su žmona Ieva Kačinskaite-Urboniene / Asmeninio albumo nuotr.
Simonas Urbonas su žmona Ieva Kačinskaite-Urboniene / Asmeninio albumo nuotr.
Šaltinis: Žmonės.lt
2017-08-25 11:01
AA

Politikė Ieva Kačinskaitė-Urbonienė rugpjūčio 25 d. švenčia 27-ąjį gimtadienį. Tądien jos vyras kūrybininkas, įmonės „Legal Guns“ bendraturčio Simono Urbono (32 m.) baigė savo trijų mėnesių projektą #ŽmogusBeCukraus #100diena.

Simonas Urbonas / Asmeninio albumo nuotr.

Ką gi – nuo įvairių kūno vietų Simonas numetė apie dešimt centimetrų. Skaičiai, galintys įkvėpti ne vieną. Be to, vyras džiaugiasi ir pagerėjusia sveikata – energija, gauta iš cukraus, nebetrikdo jo dienos ritmo. Simonas mėgsta skaičius – yra suskaičiavęs, kiek pakeitė sauskelnių savo trims vaikams, pagamino pieno mišinukų, dalijosi jis ir kita įkvepiančia matematika.

Suskaičiavo vyras ir gyvenimo be cukraus rezultatus. Savo pasiekimais Simonas kruopščiai dalijosi socialinėje paskyroje. Čia – ir jo sumanyto projekto apžvalga.

„#ŽmogusBeCukraus #100diena. Tai 40 kg cukraus, kurio aš per 100 dienų nesuvalgiau, nors galėjau.

Eksperimento pabaiga. Galiu pasakyti, kad tai buvo vienas daugiausiai pokyčių su mano kūnu ir protu daręs išbandymas. Dabar žinau, kad yra maistas, nuo kurio pokyčiai pradeda matytis per pirmąsias savaites ir maistas, kurio nenaudą sutiksime nugyvenę ir visus 30-40 metų. Baisiausia, kad cukrus sukelia pasekmes, kurių nematome už artimiausio kampo ir tai vis dar atrodo nekalta. Taip nekalta, kad nepastebimai esam pratinami prie narkotiko (juk net labaroatorijos pelės atsisakė kokso dėl cukraus), o išsigelbėjimo planai verčiami planais, kaip prikišti į mus dar daugiau cukraus. Jūs matot nutukusius vaikus? Aš matau ir tai nuolat auganti progresija. Jei galvojam, “ai tiek gyvenau ir dar nugyvensiu„, pagalvokim apie mažuosius. Jie nekalti, kad už jų vartojimo kultūrą atsakingi būtent mes. Tai didelė problema ir ji labai arti visų mūsų.


Iš tiesų sudalyvavęs daugybėje TV laidų, bendraudamas su jumis, davęs keliolika interviu šia tema, noriu pasidžiaugti, kad noras žinoti, noras suprasti, noras keistis įgavo vis didesnį pagreitį, o tai yra daug efektyviau už visus norus didinti akcizą cukrui. Neva, tai kažką išspręstų. Tikiuosi, buvau pakankamai įdomus ir naudingas personažas ir sugebėjau parodyti, jog pavyzdžiu, švietimu, sudominimu, o ne draudimais mes einam į sveikesnį rytojų.


Nors sako cukraus grėsmės išlenda po ilgų gyvenimo metų, bet aš matau didelius pasikeitimus praėjus viso labo trims mėnesiams, tiesiog išmetant cukrų, net neįdedant sporto, na nebent, jei sportu vadinsime nuolatinį etikečių skaitymą.

#EksperimentoPradžia
Ūgis: 183cm
Liemens apimtis: 102cm
Apimtis per užpakalį: 108cm
Svoris: 86kg
Cukrus: 390g/dienai

#EksperimentoPabaiga
Ūgis: 183cm
Liemens apimtis: 92cm
Apimtis per užpakalį: 101cm
Svoris: 78kg
Cukrus: 40g/dienai

Tad akivaizdu, kad cukrus keičia mūsų kūnus, jau nekalbu, kaip keičia mąstymą. Tikrai nereikalausiu atsisakyti cukraus, bet raskite tas kelias minutes parduotuvėje ir paskirkite jas etikečių skaitymui. Kartais net išsigąsite, bet kas, jei ne mes patys, atsakingi už savo kūną. Dar svarbiau, mes atsakingi už vaikus, už ateitį, tad jei jau sunkiau pradėti nuo savęs, pradėkime nuo jų. Juk dėl vaikų kartais galim daugiau nei dėl pačio savęs.


Nuoširdžiai dėkoju visiems ir kiekvienam atskirai už visus patarimus, komentarus, pastabas ir už paramą keliaujant keliu be cukraus. Ačiū už visas dovanas, už maistą, už apkabinimus. Ačiū visiems žurnalistams, kad nepatingėjo ir pasidomėjo. Jūs padėjot pasiekti, supažindinti, sudominti dar daugiau žmonių. Ypač ačiū žmonai, nes, Ieva, be tavęs, jau pirmą savaitę būčiau baigęs šitas nesąmones su savimi. Ir vaikams, nes tik dėl jų vis dar kyla noras gyventi sąmoningiau.


Todėl dabar suvalgau torto gabalą, nes simboliškai tai sutampa su man brangiu gimtadieniu ir pradedu ruoštis naujam savo projektui. Gal tinkamiau sakyti mūsų visų naujam projektui. Tai bus svarbiausias projektas, nes jo tikslas – ne mėsa, cukrus ar alkoholis, jo tikslas – sąmoningas požiūris į tai, ką metam į savo ir svarbiausia vaikų vidų.

Jau netrukus us visus kviesiu jungtis, dalintis ir kartu gyventi naujame 100-to dienų projekte. Apsikabinkim.“

Simonas pasidalijo ir savo atrasta informacija, kiek cukraus yra iš pažiūros „nekaltuose“ maisto produktuose.

Braškių skonio jogurtinis gėrimas „Actimel“ – 45 g, koldūnai „Secret Life of Pets“ su varške – 20 g., javainių batonėlis „Corny Big“ su bananais ir pieniško šokolado glaistu – 16 g, morkų, aviečių, citrinų, obuolių grimas „Kubus Play“ (400 g.) 40 g, gruzdinti javainiai „Active“ su avietėmis ir gervuogėmis (400 g.) – 92 g, pieniška avižų košė „Semper“ (250 g) – 67 g, gira „Rugilė“ (1,5 l) – 330 g, įvairių vaisių ir morkų sulčių gėrimas „Tymbark“ (2 l) – 240 g, baltasis šokoladas „Schogetten“ (100 g) – 58 g, originalusis kečupas „Heinz“ (1 kg) – 228 g, šokoladinis pienas „Danonki“ su kalciu (250 g) – 30 g, šokoladinis pieno gėrimas „Miau“ (450 ml) – 56 g, saldūs kukurūzų dribsniai „Kellogg‘s Frosties“ (250 g) – 90 g.

„Jei norisi žinoti, kiek šaukštelių, tai viską reikėtų padalinti is 4-ių“, – pridūrė Simonas.

Ievos Kačinskaitės-Urbonienės ir Simono Urbono šeimos gyvenimo akimirkos (7 nuotr.)
+1