Prie A.Adamkienės kapo – jautri akimirka: gyvai suskambo J.Jaručio ir jo sesers Andrės daina

Almos Adamkienės laidotuvės / Eriko Ovčarenko / BNS nuotr.
Almos Adamkienės laidotuvės / Eriko Ovčarenko / BNS nuotr.
Šaltinis: Žmonės.lt, 15min
2023-05-23 16:40
AA

Antradienio popietę Kauno Petrašiūnų kapinėse amžino poilsio atgulė filantropė, visuomenininkė, prezidento Valdo Adamkaus žmona Alma Adamkienė. Atsisveikinti su ja atvyko minios žmonių, o laidotuvių metu netrūko jautrių momentų. Vienas jų – prie kapo gyvai suskambusi Justino Jaručio ir jo sesers Andrės Balžekienės daina.

Alma Adamkienė į vyro, prezidento Valdo Adamkaus gimtąjį Kauną antradienį išlydėta po paskutinio sudie Vilniuje. Galiausiai ji palaidota Petrašiūnų kapinėse, senų pušų paunksmėje. A.Adamkienę į paskutiniąją kelionę lydėjo arkivyskupas Kęstutis Kėvalas ir Vilniaus Šv. Juozapo bažnyčios klebonas Ričardas Doveika.

Atsisveikinti su buvusia pirmąja šalies ponia, nors ji ir nelabai mėgo būti taip vadinama, susirinko daugybė žmonių. Žmonės pradėjo rinktis iki oficialaus laidotuvių laiko dar likus daugiau nei valandai. Jų buvo įvairių – ir jaunų, ir pagyvenusių, ir tokių, kurie juokavo – ponia Alma buvusi jų bendraamžė.

Almos Adamkienės laidotuvės / Eriko Ovčarenko / BNS nuotr.

Vienas jautriausių laidotuvių momentų – prie kapo duobės suskambusi Justino Jaručio ir jo sesers Andrės Balžekienės sukurta daina „Almai“. Specialiai A.Adamkienei parašytą dainą gyvai atliko patys jos kūrėjai. ​

Pamatykite:

​ Kūrinyje skamba širdį veriantys žodžiai, kurie sugraudino susirinkusius:

„Tu davei mums viltį ir parodei kelią

Tavo akys švietė ramybe alsavo

Tavo glėbyje tilpo visas pasaulis

Ar karalius ar vargšas buvo vertas meilės

Yra žmonių, kurie atrodo gyvens amžinai

Ir jie būna gyvena palikę dalį širdies.“ ​

Almos Adamkienės laidotuvės / Eriko Ovčarenko / BNS nuotr.

​ Dar sekmadienį J.Jarutis instagrame pasidalijo kartu su seserimi A.Balžekiene atliekamos dainos įrašu:

A.Adamkienės laidotuvės nebuvo valstybinės.

„Atsisveikinimo su p. Alma Adamkiene ir jos laidotuvių organizatorius yra prezidentas Valdas Adamkus. Būti palaidotiems Kaune, prezidento Valdo Adamkaus gimtajame mieste, yra senas šeimos sprendimas“, – patvirtino prezidentūra.

Fotogalerijos:

Kauno Petrašiūnų kapinėse – Almos Adamkienės laidotuvės (114 nuotr.)
+108
Prezidentūros rūmuose – atsisveikinimas su ponia Alma Adamkiene (92 nuotr.)
+86

Primename, kad apie skaudžią Almos Adamkienės mirtį sekmadienį pranešė Prezidentūra.

„Su dideliu liūdesiu pranešame, kad po sunkios ligos, eidama 97-uosius metus, mirė buvusi Lietuvos pirmoji ponia Alma Adamkienė“, – skelbiama pranešime.

Ponią A.Adamkienę jau kurį laiką kamavo sveikatos problemos. Balandžio 27-ąją ji patyrė insultą, buvo skubiai išvežta į Santaros klinikas ir ten operuota.

Pastaraisiais metais prezidento žmonai ne kartą prireikė medikų pagalbos. A.Adamkienė 2022 metų rugsėjo 29-ąją dėl įtariamos koronaviruso infekcijos buvo išvežta į Santaros klinikas ir gydoma Reanimacijos ir intensyvios terapijos skyriuje. Čia ji praleido kelias savaites.

Ponia Alma Adamkienė (96 nuotr.)
+90