Princas Harry išreiškė jautrią padėką karalienei Elizabeth II: prisiminė svarbią močiutės frazę

Princas Harry su Meghan Markle ir karaliene Elizabeth II / „Scanpix“ nuotr.
Princas Harry su Meghan Markle ir karaliene Elizabeth II / „Scanpix“ nuotr.
Šaltinis: Žmonės
2022-09-12 13:45
AA

Po karalienės Elizabeth II mirties, jos anūkas princas Harry pirmąkart viešai skyrė jai padėką. Sasekso hercogas dėkojo savo šviesios atminties močiutei ir prisiminė svarbius žodžius.

Sasekso hercogas pirmadienį emocingai pagerbė savo mirusią močiutę karalienę Elizabeth II. Princas Harry gyrė jos „protingus patarimus“ ir „užkrečiamą šypseną“ bei pavadino ją „kompasu“, kuriuo ji vadovavosi atsidavusi tarnystei ir pareigoms.

„Švęsdami mano močiutės, Jos Didenybės gyvenimą ir gedėdami dėl jos netekties, mes visi prisimename, kad ji daugeliui žmonių buvo tarnavimo ir pareigos kompasas. Ja žavėjosi ir gerbė visas pasaulis. Jos nepalaužiamas grakštumas ir orumas išliko per visą jos gyvenimą, o dabar tai tapo jos amžinu palikimu.

Sasekso hercogai princas Harry su Meghan Markle ir Velso princas Williamas su Velso princese Catherine apsilankė Vindzore / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

Pakartokime jos žodžius, kuriuos ji ištarė mirus jos vyrui princui Philipui – žodžius, kurie dabar gali mus visus paguosti: gyvenimas susideda iš pirmųjų susitikimų ir galutinių išsiskyrimų “, – viešame pareiškime rašė Princas Harry.

Jis tęsė: „Močiute, nors šis galutinis išsiskyrimas mums kelia didelį liūdesį, esu amžinai dėkingas už visus mūsų pirmuosius susitikimus – nuo pirmųjų vaikystės prisiminimų iki tos akimirkos, kai pirmą kartą sutikote mano mylimą žmoną ir apkabinote savo mylimus anūkus.

Branginu akimirkas, praleistas kartu su tavimi, ir daugybę kitų ypatingų akimirkų. Jau dabar tavęs labai trūksta ne tik mums, bet ir visam pasauliui. O prisimindami pirmuosius susitikimus, dabar pagerbiame mano tėvą, tapusį karaliumi Charlesu III.

Ačiū už jūsų atsidavimą tarnystei. Ačiū už jūsų protingus patarimus. Ačiū už užkrečiančią šypseną. Mes taip pat šypsomės žinodami, kad jūs ir senelis dabar vėl susitikote ir abu kartu gyvenate taikoje.“

Katafalkas su karalienės karstu keliauja Škotijos keliais / „Scanpix“ nuotr.

Šiandien paskelbtame pareiškime, kuris, kaip žinoma, buvo atidėtas vienai dienai dėl pagarbos Rugsėjo 11-osios išpuolių metinėms, hercogas taip pat sakė, kad norėjo pagerbti savo tėvą jo karaliavimo pradžioje.

Šiandien karalius Karolis III ir karalienė konsortė Camilla buvo atvykę į Londoną ir apsilankė Vestminsterio salėje, kur parlamento rūmai pareiškė užuojautą naujajam karaliui.

Vėliau karstas su karalienės kūnu iš rūmų Edinburge bus nugabentas į netoliese esančią katedrą, kur jos šeima ir susirinkusieji dalyvaus padėkos už jos gyvenimą pamaldose.

Karalienė Elžbieta II Škotijoje išlydėta į paskutinę kelionę (73 nuotr.)
+67