Princas Williamas ir Kembridžo hercogienė Catherine pranešė, kokį vardą išrinko

Princas Williamas su žmona Catherine ir sūnumi / „Scanpix“ nuotr.
Princas Williamas su žmona Catherine ir sūnumi / „Scanpix“ nuotr.
Šaltinis: Žmonės.lt
2018-04-27 13:01
AA

Jungtinės Karalystės princas Williamas (35) ir Kembridžo hercogienė Catherine (36) pranešė pasauliui išrinkę sūnui vardą Louisas Arthuras Charlesas. Mažasis princas bus žinomas kaip Jo Didenybė Kembridžo princas Louisas.

Įdomu tai, kad poros pirmagimio princo George'o trečiasis vardas yra Louisas. Princas Louisas buvo princo Williamo proprosenelis. Be to, Louisas yra ketvirtas princo Williamo vardas.

Vidurinis mažojo princo vardas – tai nuoroda į legendą apie Apvaliojo stalo riterius ir jų karalių Arturą (Arthur). Be to, vardą Arthurą galime rasti pilnuose princo Charleso, princo Williamo ir velionio karaliaus George'o VI varduose.

Tuo tarpu trečiasis mažojo princo vardas yra skirtas pagerbti seneliui princui Charlesui. Pirmas eilėje į sostą esantis princas Charlesas, kaip praneša dailymail.co.uk, naujagimio dar nematė. Šiuo metu aristokratas atostogauja Škotijoje.

Vardas Arthuras buvo tarp populiariausiųjų vardų, už kuriuos buvo statoma lažybų punktuose, kartu su Albertu, Fredericku, Jamesu arba Philipu.

Teigiama, kad dėl sūnaus vardo karališkoji pora jau buvo apsisprendusi iš anksto, tačiau pirmiausia norėjo jį pranešti karalienei Elizabeth II. Taip pat karališkoji pora elgėsi ir gimus pirmiems dviems vaikams princui George'ui ir princesei Charlotte.

Princas Williamas buvo pakurstęs kalbas, kad naujagimį pavadino Alexanderiu – apie tai aristokratas juokavo per trečiadienį vykusias iškilmes. Vis dėlto karališkosios šeimos stebėtojai nepatikėjo tokiais princo žodžiais, net Alexanderis – princo George'o vidurinysis vardas. Neįtikėtina buvo ir tai, kad antrą sūnų karališkoji pora pavadins George'u, nors jis ir gimė Šv. Jurgio (angl. Saint George) dieną.

Karališkojoje šeimoje įprasta, kad vaikui suteikiamas ne vienas, o trys vardai. Štai princo Williamo ir Kembridžo hercogienės Catherine pirmagimio pilnas vardas yra Jo Didenybė Kembridžo princas George'as Alexanderis Louisas, o dukters – Jos Didenybė Kembridžo princesė Charlotte Elizabeth Diana.

Trečias princo Williamo ir Kembridžo hercogienės Catherine vaikelis gimė balandžio 23-ąją, 11 val. 01 min. (13 val. 01 min. Lietuvos laiku). Mažylį priėmė akušeris Guy Thorpe'as-Beestonas ir Alanas Farthingas. Jie padėjo ateiti į pasaulį ir princui George'ui bei princesei Charlotte. Gimdyme dalyvavo ir princas Williamas.

Princo Williamo ir Catherine sūnus / „Scanpix“ nuotr.

„Jos Didenybė Kembridžo hercogienė saugiai pagimdė sūnų 11 val. 01 min. (13 val. 01 min Lietuvos laiku). Kūdikis sveria 3,827 kg. Kembridžo hercogas dalyvavo gimdyme. Jos Didenybė ir jos kūdikis jaučiasi puikiai“, – buvo rašoma rūmų išplatintame pranešime.

Berniukas eilėje į Jungtinės Karalystės sostą nustūmė savo dėdę princą Harry į šeštą vietą. Naujagimis yra penktas eilėje į sostą po savo senelio princo Charleso, savo tėvo bei brolio su seserimi.

Princas Williamas ir hercogienė Catherine pristatė pasauliui savo trečią atžalą (25 nuotr.)
+19