Princui Harry – nemaloni žinia: karalienės laidotuvėse negalės pasinaudoti svarbia privilegija

Princai Harry ir Andrew, karalienė Elizabeth II / „Scanpix“ nuotr.
Princai Harry ir Andrew, karalienė Elizabeth II / „Scanpix“ nuotr.
Šaltinis: Žmonės
2022-09-13 11:16
AA

Princui Harry per atsisveikinimo su senele Elžbieta II ceremoniją galios draudimas dėl aprangos, mat jis nebėra dirbantis karališkosios šeimos narys. Vis dėlto prasikaltusiam karalienės sūnui princui Andrew, iš kurio buvo atimti titulai, čia suteikta išimtis. Tai sukėlė aršias diskusijas.

Princas Harry tarnavo karo Afganistane metu, tačiau oficialiuose Elizabeth II gedulo renginiuose, įskaitant ir karalienės laidotuves, turės vilkėti kostiumą. Karinę uniformą tokiomis progomis dėvėti leidžiama tik dirbantiems karališkosios šeimos nariams, o Harry ir Andrew tokie nėra.

Vis dėlto pastarajam buvo padaryta išimtis. Princas Andrew karinę uniformą galės dėvėti kaip „specialų pagarbos karalienei ženklą“, stovėdamas sargyboje prie Elizabeth II karsto „Princų budėjimo“ ceremonijos metu.

Karalius Karolis III, princesė Anne, princas Andrew / „Scanpix“ nuotr.

Pasak „The Independent“, buvusiam karininkui princui Harry tokia Andrew suteikta išimtis greičiausiai bus labai skaudi, mat princas labai didžiuojasi dešimtmečiu, praleistu karinėse pajėgose. Kariniai titulai iš Harry buvo atimti po to, kai jis su Meghan Markle pasitraukė iš dirbančių karališkosios šeimos narių pareigų.

Tačiau karališkosios šeimos ekspertas Christopheris Andersenas leidiniui „Us Weekly“ teigė, kad tokio sprendimo „buvo galima tikėtis“.

„Tai yra tai, ko norėjo karalienė. Ir manau, kad Charlesas siekė užtikrinti, jog šis noras būtų išpildytas“, – sakė Ch.Andersenas.

Tuo metu kita ekspertė Shola Mos-Shogbamimu „Newsweek“ teigė, kad šis sprendimas yra smerktinas, ir pavadino jį dvigubais standartais.

„Princas Harry pasižymėjo išskirtiniais pasiekimais tarnybos metu. Jis sėkmingai kilo rangų lentelėje. Jis dukart tarnavo Afganistane, be to, vis dar dirba su veteranais ir remia sužeistus karius. Maža to, jis pradėjo „Invictus Games“ žaidynes (skirtas sužalotiems karo veteranams – red. past.). Jei tarp jų ir buvo žmogus, kuris nusipelnė dėvėti uniformą, tai yra tik princas Harry“, – aiškino Sh.Mos-Shogbaminu.

Primename, kad Elizabeth II sūnus princas Andrew, kuriam JAV iškelta civilinė byla dėl lytinės prievartos, šių metų sausį atsisakė garbingų karinių ir labdaros pareigų, o karalienė iš jo atėmė titulus. Nuo tada Andrew nebelaikomas dirbančiu karališkosios šeimos nariu.

O štai princas Harry ir Meghan Markle 2020-aisiais paskelbė apie savo sprendimą atsisakyti karališkosios šeimos narių pareigų ir „dirbti, kad taptų finansiškai nepriklausomi“. Šis sprendimas reiškia, kad jie nebeatstovauja monarchei Elizabeth II ir nebevykdo karališkųjų pareigų. Oficialiai pareigas pora nustojo eiti tų pačių metų kovo pabaigoje.

Pirmadienį išplatintos Sasekso hercogo mintys, kuriomis princas Harry emocingai pagerbė savo mirusią močiutę karalienę Elizabeth II. Anūkas gyrė jos „protingus patarimus“ ir „užkrečiamą šypseną“ bei pavadino ją „kompasu“, kuriuo ji vadovavosi atsidavusi tarnystei ir pareigoms.

„Švęsdami mano močiutės, Jos Didenybės gyvenimą ir gedėdami dėl jos netekties, mes visi prisimename, kad ji daugeliui žmonių buvo tarnavimo ir pareigos kompasas. Ja žavėjosi ir gerbė visas pasaulis. Jos nepalaužiamas grakštumas ir orumas išliko per visą jos gyvenimą, o dabar tai tapo jos amžinu palikimu.

Sasekso hercogai princas Harry su Meghan Markle ir Velso princas Williamas su Velso princese Catherine apsilankė Vindzore / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

Pakartokime jos žodžius, kuriuos ji ištarė mirus jos vyrui princui Philipui – žodžius, kurie dabar gali mus visus paguosti: gyvenimas susideda iš pirmųjų susitikimų ir galutinių išsiskyrimų “, – viešame pareiškime rašė Princas Harry.

Princas Harry, karalienė Elžbieta II / „Scanpix“ nuotr.

Jis tęsė: „Močiute, nors šis galutinis išsiskyrimas mums kelia didelį liūdesį, esu amžinai dėkingas už visus mūsų pirmuosius susitikimus – nuo pirmųjų vaikystės prisiminimų iki tos akimirkos, kai pirmą kartą sutikote mano mylimą žmoną ir apkabinote savo mylimus anūkus.

Branginu akimirkas, praleistas kartu su tavimi, ir daugybę kitų ypatingų akimirkų. Jau dabar tavęs labai trūksta ne tik mums, bet ir visam pasauliui. O prisimindami pirmuosius susitikimus, dabar pagerbiame mano tėvą, tapusį karaliumi Charlesu III.

Ačiū už jūsų atsidavimą tarnystei. Ačiū už jūsų protingus patarimus. Ačiū už užkrečiančią šypseną. Mes taip pat šypsomės žinodami, kad jūs ir senelis dabar vėl susitikote ir abu kartu gyvenate taikoje.“

Katafalkas su karalienės karstu keliauja Škotijos keliais / „Scanpix“ nuotr.

Pirmadienį paskelbtame pareiškime, kuris, kaip žinoma, buvo atidėtas vienai dienai dėl pagarbos Rugsėjo 11-osios išpuolių metinėms, hercogas taip pat sakė, kad norėjo pagerbti savo tėvą jo karaliavimo pradžioje.

Sasekso hercogai princas Harry su Meghan Markle ir Velso princas Williamas su Velso princese Catherine apsilankė Vindzore (23 nuotr.)
+17
Škotijoje – atsisveikinimas su karaliene Elžbieta II (30 nuotr.)
+24