R.Šakalytė-Jakovleva – apie emocinę sveikatą: „Buvo etapų, kai visai neturėjau jėgų ir energijos“

Renata Šakalytė-Jakovleva / TV3 nuotr. ir laidos „Sveikas rytojus“ stopkadras
Renata Šakalytė-Jakovleva / TV3 nuotr. ir laidos „Sveikas rytojus“ stopkadras
Šaltinis: Pranešimas spaudai
2022-10-28 10:21
AA

Pervargimas, stresas ir emocinis perdegimas yra vieni pagrindinių sveikatos priešų, kurie gali įtakoti įvairias ligas. Kaip įtemptoje kasdienybėje nepamesti savęs ir išlaikyti vidinę ramybę? Savo asmenine patirtimi pasidalino garsi televizijos laidų vedėja, žurnalistė Renata Šakalytė-Jakovleva.

Sveikatos ir sveikos gyvensenos laidoje „Sveikas rytojus“ buvo kalbama apie fizinį ir psichologinį išsekimą, kaip jis prisideda prie imuniteto silpninimo ir ką reikėtų daryti, norint nesusirgti ir sustiprinti savo organizmą, rašoma pranešime spaudai. Renata Šakalytė-Jakovleva teigė, kad su pervargimo simptomais yra susidūrusi ne kartą.

„Šiuolaikinis žmogus galvoja, kad gali padaryti labai daug. Jis labai naiviai tuo tiki ir labai stengiasi. Deja, kartais atsitinka taip, kad tos pastangos atsisuka prieš patį žmogų – jis pervargsta. Su tuo susidūriau ir aš.

Buvo etapų, kai visai neturėdavau jėgų, energijos ar noro kažką daryti. Toks pojūtis netgi kažkuria prasme priminė depresijos požymius. Nėra malonu, kai norisi net vemti nuo dalykų, kurie prieš tai tave džiugino. Tuomet turi kažko imtis ir bandyti sau padėti“, – atvirai pasakojo R.Šakalytė-Jakovleva.

Renata Šakalytė-Jakovleva / Laidos „Sveikas rytojus“ stopkadras

Žinoma moteris atviravo, kad jos organizmo atsparumas ligoms yra labai glaudžiai susijęs su emocine būkle.

„Imuniteto sveikata yra labai susijusi su pervargimu. Jeigu labai smarkiai pervargstu, perdegu, užtenka menkiausio peršalimo ir susergu. Tuomet ligos pričiumpa mane taip stipriai, kad aš po to savaitę ar dvi nesu darbinga. Tada galvoju, kad čia mane pričiupo kažkoks virusas, o iš tikrųjų, tokiu būdu mane sustabdo pats organizmas. Jeigu nekreipiu dėmesio į signalus, kuriuos jis man siunčia, gaunu paskutinį nokautą“, – atviravo R.Šakalytė-Jakovleva.

TV laidų vedėja atskleidė, kaip ji stiprina savo organizmą ir ko imasi, kad užbėgtų negalavimams už akių.

„Aš darausi kraujo tyrimus. Man tai yra tarsi žemėlapis, kurio dėka sužinau, į kurią pusę kreipti savo sveikatos laivą. Kadangi jaunesnė netampu, stengiuosi savimi rūpintis – išmokau labiau įsiklausyti į save, mėgstu gerai maitintis, vaikščioti gryname ore. Taip pat man labai padeda miegas. Stengiuosi jį pasiankstinti net valanda ar dviem, prieš miegą nenaudodama jokių telefonų, elektroninių prietaisų. Taip pat naudoju ir vitaminus bei maisto papildus“, – pasakojo Renata.

Renata Šakalytė-Jakovleva / S.Vasiliauskaitės-Dančenkovienės nuotr.

Renata taip pat atviravo, kad norint išlaikyti gerą sveikatą, labai svarbu yra pajausti ir harmoningą santykį tarp kūno bei proto.

„Tai yra kompleksinis dalykas: kai stiprini save fiziškai, lygiai taip pat stiprini ir emociškai. Prevencija gali padėti užkirsti kelią įvairiems negeriems dalykams. Mes esame sau geriausi draugai, todėl ir draugaukime su savimi. Nenumokime ranka, kai vidinis balsas bando kažką pasakyti“, – mintimis dalinosi R.Šakalytė.

Laidoje „Sveikas rytojus“ apie pervargimą ir organizmo sveikatą kalbėjo ir gydytoja, kineziterapeutė Jūratė Kavaliauskienė. Pasak specialistės, organizmui pervargus ima sekti ne tik žmogaus gyvybiniai resursai, bet ir psichologinė energija.

„Perdegimas pasireiškia tuomet, kai žmogus jau net nebegali pailsėti, kūną apima skausmas ir to skausmo jis negali atsikratyti. Tuomet žmogus praktiškai nieko nebenori. Jis užsidaro ir net į tą patį darbą eina per prievartą, nebenori valgyti, nebegali miegoti ar nurimti. Tokie simptomai atsiliepia ir žarnynui. Norėčiau paminėti, kad žarnynas yra mūsų pagrindinis imunitetas. Kaip dirba mūsų žarnynas, taip dirba ir mūsų galva, o tai įtakoja nervų sistemą. Reikalingos medžiagos nebepasisavinamos, žmogui pradeda trūkti būtinų vitaminų, mikroelementų, baltymų“, – pasakojo gydytoja J.Kavaliauskienė.

Specialistė atskleidė, kad pervargimas paveikia ir visą žmogaus raumenyną.

„Kai žmogus persidirba, dažniausiai jo kūne vieni raumenys tampa stipresni, o kiti – silpnesni. Kineziterapeutai gali padėti viską sureguliuoti. Dirbant su žmogaus kūnu esu pastebėjusi, kad jis nepasiduoda tol, kol pats žmogus nepradeda tvarkyti to, kas yra galvoje – skausmai kamuoja tol, kol jis nepradeda teisingai dėlioti savo minčių, požiūrio į gyvenimą“, – aiškino gydytoja.

Jūratė Kavaliauskienė / Laidos „Sveikas rytojus“ stopkadras

Gydytoja atskleidė kelias taisykles, galinčias padėti stiprinti imunitetą bei apsisaugoti nuo įvairių ligų.

„Kad imunitetas sustiprėtų, pradėkime taikyti auksinę taisyklę 8+8+8: aštuonias valandas dirbkime, aštuonias valandas ilsėkimės ir tada aštuonias valandas ramiai miegokime. Taip pat pastiprinti imunitetą galima nuėjus į vaistinę ir įsigijus kokybiškų produktų. Jeigu abejojate ką išsirinkti, pasitarkite su vaistininku arba savo šeimos gydytoju“, – apie imuniteto stiprinimą kalbėjo specialistė.

Laida „Sveikas rytojus“ – sekmadieniais 12 val. per TV8.