Visą gyvenimą su kilogramais kovojanti D.Virbilaitė: „Save pamilau. Nesvarbu, kiek besverčiau“

Donata Virbilaitė / Loretos Kondratės ir asmeninio albumo nuotr.
Donata Virbilaitė / Loretos Kondratės ir asmeninio albumo nuotr.
Šaltinis: Pranešimas spaudai
2022-10-07 12:48
AA

Dainininkė Donata Virbilaitė – išskirtinės išvaizdos ir charakterio asmenybė. Moteris ne tik aktyviai kuria muziką, dainuoja, bet ir keliauja. Kulinarinių pokalbių laidoje „Virtuvės istorijos“ garsi dainininkė prisipažįsta, kad gyvenimas Turkijoje pakeitė ne tik jos mitybos įpročius, bet ir privertė kovoti su įsisenėjusia liga.

Žinoma dainininkė pasakoja, kad gyvenimas Turkijoje paskatino pamilti ne tik šalies kultūrą, bet ir maistą. Vienas iš patiekalų, kurio ji niekuomet neatsisakydavo, buvo tradicinis turkiškas patiekalas, gaminamas iš bulguro kruopų.

„Turkišką virtuvę įsimylėjau taip smarkiai, kad ir pati pradėjau ieškoti receptų, kaip pasigaminti tuos patiekalus namuose. Ypač pamėgau specifinius turkiškus patiekalus, o mano mylimiausias buvo Cig kofte, kurio, deja, valgyti dabar nebegaliu. Tačiau jį visuomet prisiminsiu, nes per gyvenimą šio patiekalo suvalgiau labai daug“, – laidoje apie mėgstamiausius turkiškus atradimus pasakoj D.Virbilaitė.

Donata Virbilaitė / TV3 nuotr.

Tačiau dar begyvenant užsienyje, Donatai gerokai suprastėjo sveikata. Moterį kamavo smarkūs galvos skausmai, todėl atsakymo, kodėl tai kartojasi, ji ėmė ieškoti kartu su gydytojais. Vieną dieną atsakymą rasti pagaliau pavyko – paaiškėjo, kad jos sveikata suprastėjo dėl tam tikrų maisto produktų.

„Metus laiko ieškojau atsakymo ir vaikščiojau pas gydytojus. Galvojau, kad mane užklumpa kažkokie priepuoliai, arba, kad mirštu. Vieną kartą netyčia pro gydytojo kabinetą ėjusi gastrologė išgirdo mano nuogąstavimus ir pasiūlė pasidaryti celiakijos testą. Kai atlikau šį testą, man paaiškino, kad aš turiu labai stiprią celiakiją – glitimo netoleravimą“, – atvirauja moteris.

Po šios diagnozės, dainininkė nebežinojo, kaip gyventi toliau. Jai atrodė, kad joks maistas nėra tinkamas valgyti. Tačiau po ilgų paieškų, Donata galiausiai atrado netoleruojamų maisto produktų pakaitalus, kurie leidžia mėgstamais patiekalais mėgautis iki šiol.

„Dabar suprantu, kad parduotuvėse tikrai galima įsigyti produktų be glitimo, ir, tuo labiau, kad galima tokių patiekalų pasigaminti. Atradau migdolų, grikių, ryžių, riešutų, kukurūzų miltus. Mano maisto racionas po šio atradimo grįžo prie buvusio, nes niekuomet negalėjau atsispirti tešlos gaminiams. Taip į mano kiemą grįžo ir bandelės, ir sausainiai“, – juokauja laidos pašnekovė.

Mėgstami miltiniai patiekalai, anot Donatos, turi ir savų minusų. Dėl per didelio jo vartojimo auga svoris. Nors moteris su savo papildomais kilogramais kovojo jau nuo jaunų dienų, atėjus brandai suprato, kad reikia save mylėti tokią, kokia esi.

„Mano kova su svoriu vyko visą gyvenimą. Ankščiau aš savimi pasitikėdavau, bet atėjus tam tikram laikui, pagaliau save visiškai pamilau. Visai nesvarbu, kiek aš besverčiau“, – apie meilę sau kalba dainininkė.

Kaip pati pašnekovė teigia, jos svoris gali padidėti net nuo suvalgytos salotų porcijos, todėl nenorėdama visą gyvenimą kankintis, Donata nusprendė daugiau savo svorio nebekontroliuoti ir ant svarstyklių nebelipti.

„Jei esi toks pat žmogus kaip aš, kuris gali priaugti papildomų kilogramų net valgydamas salotas ar gerdamas vandenį, vadinasi, kad visą gyvenimą tik tai valgyti ir galėsi. Kitos išeities, atrodo, tiesiog nėra. Todėl aš padariau geriausią dalyką – pamilau save. Per pusantrų metų laikotarpį dar nebuvau užlipusi ant svarstyklių, tad nežinau, kiek sveriu. Paskutinis svoris, kurį mačiau ant svarstyklių, buvo 85 kilogramai. Tebūnie šis svoris ir būna paskutinis, kurį mačiau“, – sako D.Virbilaitė.

„Virtuvės istorijos“ – šeštadieniais, 10 val. per TV3.