R.Šimašius: Vilnius per Kalėdas atsisakys eglės prie rotušės, kai kurių renginių, apšvietimo

Remigijus Šimašius ir 2020-ųjų Vilniaus Rotušės aikštės eglė / BNS nuotr.
Remigijus Šimašius ir 2020-ųjų Vilniaus Rotušės aikštės eglė / BNS nuotr.
Šaltinis: BNS
2022-10-13 16:53
AA

Vilniuje vietoje įprastų dviejų kalėdinių eglių prie rotušės ir arkikadetros šiemet bus įrengta tik pastaroji, atsisakoma kai kurių renginių, apšvietimo, sako sostinės meras Remigijus Šimašius.

Feisbuke meras ketvirtadienį pranešė, kad Vilniaus savivaldybės valdančioji koalicija, svarsčiusi kelis scenarijus, sutarė imtis šių šventinio laikotarpio biudžeto taupymų, daliai politikų piktinantis dėl triskart išaugusios pagrindinės Kalėdų eglės kainos.

„Šiemet Vilniuje statysime ne dvi egles, o vieną – tik Katedros aikštėje (dar tikimės rasti sprendimų jos kainos šiokiam tokiam sumažinimui). Trimatę pasaką iš Kalėdų programos perkelsime į Vilniaus gimtadienio šventimą sausį. Paliksime šventinį skverų apšvietimą, tačiau neapšviesime tiltų. Tai leis sutaupyti 157 tūkst. eurų iš Kalėdų sostinėje biudžeto“, – rašė meras.

Šiųmetinį sostinės konkursą Kalėdų eglei laimėjo vienintelis pasiūlymą pateikęs dalyvis – bendrovė „Švenčių studija“, kalėdinį atributą pasiryžusi pastatyti už 230 tūkst. eurų, nors kvietimą dalyvauti pirkime buvo priėmę keturi tiekėjai. Pernai eglė kainavo 89 tūkst. eurų.

R.Šimašius taip pat informavo, kad po svarstymų ir pokalbių su konkurso laimėtojais atsisakyta idėjos nestatyti naujos eglės prie Katedros sumokant už sutarties netesybas.

Anot jo, bendrovė į projektą jau investavo 125 tūkst. eurų, t.y. jau ėmėsi gaminti šventinio atributo konstrukcijas – svarstyta, kad šias išlaidas savivaldybė būtų padengusi, net jei „pavyktų geranoriškai susitarti dėl simbolinės sutarties nutraukimo sumos“.

„Gyvename civilizuotais laikais, sutarčių turime laikytis. Tokiu atvejui liktume šiek tiek „pliuse“, bet be pagrindinės eglės ir šventinės nuotaikos“, – pabrėžė sostinės savivaldybės vadovas.

Pirmąją Kalėdų dieną – šventiškai nusiteikęs Vilnius / Pauliaus Peleckio nuotr.

Anot jo, dar bus įvertinta, ar įrengti kalėdinę čiuožyklą, ar suplanuotas lėšas skirti dėl išaugusios elektros kainos sunkiai besilaikantiems baseinams, Ledo arenai.

„Mieste liks ir Kalėdų eglutė, ir jos įžiebimo šventės koncertas bei transliacija. Šios Kalėdos Vilniuje, tikiu, taps platforma paramos Ukrainai rinkimo akcijai. Kitaip tariant – Kalėdos bus. Kuklesnės, šventiškos, bet galvojant apie Ukrainą ir renkant jai lėšas“, – tikino R.Šimašius.

„Palinkėkime to paties ir Ukrainai. Žinau, kad ši galingos dvasios valstybė ir puošis, ir švęs, jei tik bus nors menkiausia galimybė“, – pridūrė jis.