„Rammstein“ koncerto dalyvis nusivylė: vandens kolonėlės uždengtos, nusipirkti – beveik neįmanoma

Vokiečių grupės „Rammstein“ koncertas Vingio parke / G.Skaraitienės / BNS ir T.Vaitelės nuotr.
Vokiečių grupės „Rammstein“ koncertas Vingio parke / G.Skaraitienės / BNS ir T.Vaitelės nuotr.
Šaltinis: Žmonės
2023-05-23 20:01
AA

Pirmadienio vakarą Vilnių sudrebino kultinė vokiečių grupė „Rammstein“. Tai – didžiausias ir techniškai sudėtingiausias koncertas Lietuvos istorijoje, ir nors gerbėjus džiugino garsiausi hitai bei įspūdingas pirotechnikos šou, netrūko ir nusiskundimų. Vienas iš koncerto dalyvių nusivylė renginio organizatoriais ir jų sprendimais dėl geriamojo vandens – anot jo, jie verčia abejoti esminiais žmogiškumo principais.

„Rammstein“ koncerte dalyvavęs Tomas Vaitelė feisbuke pasidalijo priekaištu organizatoriams, kad į renginio teritoriją nebuvo galima įsinešti vandens, jo nusipirkti buvo sunku dėl didžiulių eilių stringančių banko kortelių skaitytuvų, o viešos geriamojo vandens kolonėlės buvo uždengtos.

Savo įrašu jis sutiko pasidalinti ir su portalo Žmonės.lt skaitytojais.

„Draugai, kolegos, bičiuliai, artimieji,

vaizdas iš vakarykščio koncerto. Didelis, stiprus renginys, bet čia Rammstein komandos dėka. Tuo tarpu vietinis organizatorių flangas pateikė nemažai keistų staigmenų, bet pakalbėkim apie vieną iš jų.

Čia yra geriamo vandens kranas. Tokių Vingio parke bent keli. Vandenį, kaip žinia, į teritoriją įsinešti griežtai draudžiama, nes draudžiama. Organizatoriai suoks apie pasaulines praktikas, aš apie esminius žmogiškumo principus. Bet tarkim...

Eilės nusidriekė didžiulės, nes kažkas nepagalvojo, jog tokioje masėje žmonių interneto pasiekiamumas bus nulinis, o tai išmuš ir kortelių skaitytuvus. Prie barų susidarė komiškos eilės, nes barmenai komiškai mojavo tais aparatais į dangų negalėdami nuskaityti skatikų.

Ir tada pamatau tokį vaizdą – čia yra geriamo vandens čiaupas miestiečiams, kurį kažkas tiesiog užvyniojo juoda plėve, kad visokie plebėjai nesugalvotų nemokamai vandens ryti taip padarydami neatitaisomų nuostolių organizatoriams, kurie už 0,5L vandens sugalvojo plėšti visus 3 eurus. Ir dar kamštelį atimdami, nes „valdžia taip liepė“.

Draugai, kolegos, bičiuliai, artimieji, klausimas jums – ar viskas čia gerai? Ar tikrai tas pelnas svarbesnis už sveikatą? Ar tai išvis legalu? Gal aš persūdau? Ar tikrai tokia masė žmonių neturėtų būti aprūpinta bent keliais nemokamo geriamo vandens punktais?

Ačiū už nuomones ir pasvarstymus. Atsiprašau už emocijas, toks laikas“, – dalijosi jis.

Portalas Žmonės.lt susisiekė su renginį organizavusios įmonės „Live Nation Lietuva“ vadovu Aleksandru Karablikovu. Jis teigė, kad sprendimas uždengti vandens kolonėles buvo priimtas saugumo sumetimais.

„Kolonėlės buvo uždengtos, kad nebūtų apgadintos, nes buvo transportuojamos apšvietimo, scenos konstrukcijos, barai. Eilės, visų pirma, susidarė dėl didžiulio žmonių skaičiaus. Prekybos mes nevykdėme – tai darė dvi įmonės, jei neklystu, kurios turėjo teisę vykdyti maisto, gėrimų prekybą. Dėl didelio žmonių susibūrimo dinginėjo internetas, kas yra visiškai natūralu, tad retkarčiais kortelės neveikdavo, bet tai nereiškia, kad jos neveikė visą laiką“, – portalui Žmonės.lt komentavo Aleksandras Karablikovas.

Paklausus, kodėl vandens kolonėlių nebuvo galima atidengti pačio koncerto metu, „Live Nation“ vadovas aiškino, kad įmonė įsipareigojo parką po koncerto palikti tokį, koks jis ir buvo.

„Rammstein“ fanai renkasi į koncertą Vilniaus Vingio parke / Gretos Skaraitienės / BNS nuotr.

„Gavome iš savivaldybės tą teritoriją renginiui vykdyti. Iš savo pusės mes privalome VŠĮ „Vilniaus miesto parkai“ viską perduoti tokios pat būklės, kaip ir priėmėme arba atstatyti, jei yra apgadinimų. Stengėmės, kad kitą dieną, iškart po renginio demontažo darbų Vingio parkas būtų idealios būklės ir visi lankytojai galėtų džiaugtis visais jo privalumais.

Renginio metu yra taisyklės, kurios galioja renginiui“, – pridūrė jis.

Keletas koncerto dalyvių taip pat skundėsi, kad apsaugos darbuotojai atėmė jų lūpdažius. Aleksandras Karablikovas teigė nieko apie tai negirdėjęs.

„Dėl lūpdažių nieko visiškai negaliu pakomentuoti. Visą laiką bendravom su apsaugos darbuotojais, taip pat visuomet aktyviai dalyvavo policijos pareigūnai, tad bet koks nepatenkintas žmogus tikrai galėjo į juos kreiptis. Lūpdažio atėmimas man atrodo iš fantastikos. Manau, kad tai neteisinga informacija, nes tokio mažo daikto niekas neatima, nebent tai yra lūpdažis su kažkuo. Sunkiai tikiu, kad tai įmanoma“, – Žmonės.lt sakė Aleksandras Karablikovas.

Žmonės.lt primena, kad populiarieji Vokietijos industrinio metalo muzikos atstovai „Rammstein“ šių metų koncertines gastroles Europoje pradėjo būtent Lietuvoje – pirmadienio vakarą pasirodė Vingio parke Vilniuje, kelių valandų trukmės programoje. Mūsų šalyje tai – didžiausias ir techniškai sudėtingiausias koncertas istorijoje, kuriam ruoštis imta dar prieš dvi savaites.

Grupė milžiniškų dekoracijų apsupty atliko didžiausius savo hitus „Links 2-3-4“, „Sehnsucht“, „Zeit“, „Deutschland“, „Radio“, „Mein Teil“, „Du Hast“, „Sonne“, „Engel“ ir naujas dainas iš neseniai išleisto aštuntojo studijinio albumo „Zeit“.

„Rammstein“ Vingio parke Vilniuje itin gausiai susirinkusią publiką (atvyko keliasdešimt tūkstančių žmonių) džiugino ne tik dainomis. Scenos konstrukcijos, neretai iškylančios aukščiau stadionų stogų, ugnimi ir liepsnomis nušviestas šou, puikiai sustyguotas grupės pasirodymas, „Rammstein“ inscenizacijų humoras ir patosas – visa tai yra unikalus reiškinys muzikos pasaulyje, kurį išvydo ir fanai Vilniuje.

Fotogalerijos:

Vokiečių grupės „Rammstein“ koncertas Vingio parke (34 nuotr.)
+28
„Rammstein“ fanai renkasi į koncertą Vilniaus Vingio parke (61 nuotr.)
+55