Vilnių drebino „Rammstein“: įspūdingas hitų ir ugnies šou bei neregėto dydžio minia

  Vokiečių grupės „Rammstein“ koncertas Vingio parke / Gretos Skaraitienės / BNS nuotr.
Vokiečių grupės „Rammstein“ koncertas Vingio parke / Gretos Skaraitienės / BNS nuotr.
Beatričė Staniūnaitė, Deimantas Čeplinskas
Šaltinis: Žmonės
2023-05-22 23:51
AA

Pirmadienio vakarą Vilnių drebino kultinė vokiečių grupė „Rammstein“. Tūkstančiams gerbėjų iš Lietuvos ir užsienio šalių populiarieji muzikantai paruošė dar neregėtą koncertą, į kurį bilietai išpirkti likus pusmečiui. O koncerte Vingio parke – ne tik hitai, bet ir įspūdingas pirotechnikos šou.

Populiarieji Vokietijos industrinio metalo muzikos atstovai „Rammstein“ šių metų koncertines gastroles Europoje pradėjo būtent Lietuvoje – pirmadienio vakarą pasirodė Vingio parke Vilniuje, kelių valandų trukmės programoje. Mūsų šalyje tai – didžiausias ir techniškai sudėtingiausias koncertas istorijoje, kuriam ruoštis imta dar prieš dvi savaites.

Grupė milžiniškų dekoracijų apsupty atliko didžiausius savo hitus „Links 2-3-4“, „Sehnsucht“, „Zeit“, „Deutschland“, „Radio“, „Mein Teil“, „Du Hast“, „Sonne“, „Engel“ ir naujas dainas iš neseniai išleisto aštuntojo studijinio albumo „Zeit“.

„Rammstein“ Vingio parke Vilniuje itin gausiai susirinkusią publiką (atvyko keliasdešimt tūkstančių žmonių) džiugino ne tik dainomis. Scenos konstrukcijos, neretai iškylančios aukščiau stadionų stogų, ugnimi ir liepsnomis nušviestas šou, puikiai sustyguotas grupės pasirodymas, „Rammstein“ inscenizacijų humoras ir patosas – visa tai yra unikalus reiškinys muzikos pasaulyje, kurį išvydo ir fanai Vilniuje.

Vokiečių grupės „Rammstein“ koncertas Vingio parke / Gretos Skaraitienės / BNS nuotr.

„Rammstein“ pakvietė visus savo gerbėjus naujai patirti „gigantišką šou“ (muzikos žurnalas „Rolling Stone“), dėl kurio Europoje „šėlsta pilni stadionai“ („Nordkurier“), kuriuos sprogdina „begalė fejerverkų, pirotechnikos, sprogimų ir dūmų“ („Süddeutsche Zeitung“).

Oras koncertui buvo kaip užsakytas. Nelijo, švietė saulė.

Koncerto pradžia buvo numatyta 20 val. Tiesa, iš pradžių į sceną žengė ne „Rammstein“, o juos apšildantis prancūzių duetas „Abélard“ – dvi tarptautinį pripažinimą pelniusios pianistės Héloïse Hervouët ir Émilie Aridon-Kociolek.

Galiausiai, kiek po 21 val., aidint šūksniams pasitikti ir patys vakaro kaltininkai, tarsi iš pragaro nužengę „Rammstein“. Šokiruojančiais koncertais su gausiomis dekoracijomis ir pirotechnikos efektais garsėjantys rokeriai tūkstantinei miniai paruošė įspūdingą renginį.

Vokiečių grupės „Rammstein“ koncertas Vingio parke / Gretos Skaraitienės / BNS nuotr.

Grupė koncertą pradėjo su daina „Rammstein“. Jau šou pradžioje džiugintos ne tik žiūrovų ausys, bet ir akys – dangų virš Vingio parko užklojo juodi dūmai. Koncertui tęsiantis, pirotechnikos jame vis daugėjo, o sutemus, ugnies šou pasiekė aukščiausią tašką.

Fotogalerija:

Vokiečių grupės „Rammstein“ koncertas Vingio parke (34 nuotr.)
+28

„Rammstein“ koncerto metu netrūko spalvingų pasirodymų ir humoro. Grupės klavišininkas Christianas Lorenzas grojo ne tiesiog stovėdamas – jis ėjo bėgimo takeliu. Skambant dainai „Mein Teil“, vokalistas Tillas Lindemannas pasirodė persirengęs mėsininku ir puode „virė“ savo kolegą. Tuo metu kūrinio „Pussy“ metu į žiūrovus iš patrankos buvo purškiamos putos. Dar vienas įsimintinas šou elementas – grupės plaukimas gumine valtimi ant žiūrovų rankų.

„Rammstein“ pademonstravo ir švelniąją savo pusę – atliko porą lyrinių dainų „Ohne dich“ ir „Engel“. Žiūrovai tuo metu galėjo dainuoti kartu – ekrane rodyti žodžiai.

O žiūrovai kartu išties dainavo, ir ne tik minėtas lyrines dainas – daugumos kūrinių žodžius mokėjo atmintinai. Koncertui įsibėgėjus, vis daugėjo ir plojimų bei šūksnių, publika lingavo į taktą, šoko.

Įspūdingo koncerto metu „Rammstein“ žiūrovų kraują kaitino ir elektroninės muzikos intarpais. Skambant vienam iš jų, specialiais kostiumais su LED juostomis apsirengę rokeriai pademonstravo savo nepailstančią energiją ir šokių judesius.

Vokiečių grupės „Rammstein“ koncertas Vingio parke / Gretos Skaraitienės / BNS nuotr.

Šou metu publikai skirtas nemenkas dėmesys. Vienu metu kamera fiksavo susirinkusius žiūrovus ir jų emocijas. Išvydus save ekrane, žmonės iškeldavo rankas, nusišypsodavo, o viena gerbėja netgi parodė savo krūtinę.

Koncertui artėjant į pabaigą, „Rammstein“ vokalistas ištarė ir porą žodžių lietuviškai. „Pakelkit rankas“, – sušuko jis.

Galiausiai muzikantas susirinkusiems ištarė „ačiū“ keliomis kalbomis, tarp jų – ir lietuvių.

Oficialaus žiūrovų skaičiaus organizatoriai neskelbia, tačiau kalbama, kad Vingio Parke „Rammstein“ šou stebėjo daugiau nei 40 tūkst. žmonių.

Vilniaus apskrities policijos akimis, koncertas Vingio parke praėjo iš esmės ramiai, pareigūnai daug darbo neturėjo. Tiesa, renginio prieigose sulaikyti mažiausiai 3 asmenys su, kaip įtariama, narkotinėmis medžiagomis, sulaukta bent 7 skambučių iš aplinkinių rajonų gyventojų dėl vėlyvo triukšmo. Taip pat buvo kilęs nedidelis susistumdymas tarp žiūrovų, kuris baigėsi be jokių rimtesnių pasekmių.

Į koncertą gerbėjai ėmė rinktis gerokai iki jo:

„Rammstein“ fanai renkasi į koncertą Vilniaus Vingio parke (61 nuotr.)
+55

Į Lietuvą grupė atvykus likus dar savaitei iki koncerto. Kadangi būtent Vilniuje vokiečiai šįkart pradėjo savo turą, čia vyko ir repeticijos.

Kvietimus gavę „Rammstein“ gerbėjų klubo nariai šou Vilniuje išvydo dar gegužės 20-ąją, šeštadienį, kai jiems buvo parodyta generalinė repeticija.

1994 m. susikūrusi industrinio metalo grupė „Rammstein“ yra viena populiariausių pastarojo dešimtmečio sunkiojo roko žvaigždžių. Daugiau nei 20 mln. įrašų pardavę rokeriai išpopuliarėjo ne tik tėvynėje Vokietijoje. Visame pasaulyje didžiulės sėkmės sulaukusi grupė per savo karjerą buvo pelnė daugiau nei 30 svarbiausių muzikos įvertinimų: dukart pristatyta „Grammy“ apdovanojimams, laimėjusi „Echo“, „Kerrang!“, „MTV Europe“ ir daugelį kitų apdovanojimų.

Prie pasaulinės sėkmės daug prisidėjo legendomis apipinti „Rammstein“ koncertai, kurių metų netrūksta pirotechnikos efektų, šviesos technikos stebuklų ir sprogimų. Dėl juodu humoru persmelktų pasirodymų metu scenoje imituojamų sekso scenų, įspūdingų scenografijos ir pirotechnikos stebuklams prilygstančių efektų, grupės koncertai virsta dramatiškais spektakliais, kuriuose mielai lankosi ne tik sunkiosios muzikos gerbėjai.