Vingio parką užplūdo tūkstančiai „Rammstein“ gerbėjų: eilės nusidriekė dar gerokai iki koncerto

„Rammstein“ fanai Vilniaus Vingio parke / Gretos Skaraitienės / BNS nuotr.
„Rammstein“ fanai Vilniaus Vingio parke / Gretos Skaraitienės / BNS nuotr.
Šaltinis: Žmonės
2023-05-22 16:56
AA

Pirmadienio vakarą Vilniuje laukė išskirtinis renginys – garsiosios Vokietijos grupės „Rammstein“ koncertas. Likus dar kelioms valandoms iki šou, Vingio parke jau ėmė rinktis minios muzikantų gerbėjų, nusidriekė didžiulės eilės.

Populiarieji Vokietijos industrinio metalo muzikos atstovai „Rammstein“ šių metų koncertines gastroles Europoje pradėjo būtent Lietuvoje. Kaip prognozuota, visi bilietai į grandiozinį koncertą ir pirotechnikos šou Vingio parke buvo išpirkti dar gruodžio mėnesį. Tai pirmas kartas šalies istorijoje, kai į didžiausioje koncertinėje erdvėje po atviru dangumi vyksiantį pasirodymą išparduoti visi bilietai.

Todėl nenuostabu, kad būriai gerbėjų į Vingio parką pirmadienį ėmė rinktis dar gerokai iki renginio pradžios. Ji buvo numatyta 20 val., tačiau durys atvertos jau 17 val.

„Rammstein“ fanai renkasi į koncertą Vilniaus Vingio parke / Gretos Skaraitienės / BNS nuotr.
„Rammstein“ fanai renkasi į koncertą Vilniaus Vingio parke / Gretos Skaraitienės / BNS nuotr.

Vingio parką užplūdo ne tik lietuviai – Lietuvos sostinė sulaukė tūkstančių grupės „Rammstein“ gerbėjų iš užsienio šalių: itin gausaus turistų skaičiaus iš Vokietijos, Lenkijos, Latvijos, Suomijos. Todėl pastarosiomis dienomis itin išaugo ir viešbučių užimtumas.

Fotogalerija:

„Rammstein“ fanai renkasi į koncertą Vilniaus Vingio parke (61 nuotr.)
+55

Dėl itin didelio turistų skaičiaus koncerto dieną kilo nemažai spūsčių, jos ėmė formuotis jau nuo 16 val., taigi gerbėjai raginti apskaičiuoti kelionei į koncertą ir iš jo skirtą laiką.

Organizatoriai rekomendavo į koncertą atvykti visuomeniniu transportu. Renginio dalyvių patogumui, viešasis transportas renginio metu kursavo dažniau ir ilgiau, taipogi, įrengtos papildomas viešojo transporto stotelės Geležinio Vilko gatvėje šalia Vingio parko.

Nuo gegužės 22 d. 15.00 val. iki gegužės 23 d. 2.00 val. įvestas vienpusis eismas Eigulių, Birutės, Giraitės ir Elektrinės gatvėse. Taip pat įrengtos papildomos sustojimo vietos taksi ir pavėžėjimo paslaugas teikiantiems automobiliams, sudarant galimybę išlaipinti ir įlaipinti keleivius Birutės ir A.Goštauto gatvėse, o prireikus – ir kitose vietose.

Eismo ribojimai aplink Vilniaus Vingio parką (20 nuotr.)
+14

„Rammstein“ koncertas – pirmasis, į kurį visi bilietai yra vardiniai, t.y. personalizuoti. Norint patekti į renginį, buvo privaloma su savimi turėti asmens tapatybę įrodantį dokumentą (pasą, asmens tapatybės kortelę arba vairuotojo pažymėjimą). Tokių priemonių imtasi norint užkirsti kelią bilietų perpardavimui.

Tikrinti ir koncerto žiūrovų daiktai. Į „Rammstein“ koncerto teritoriją buvo draudžiama įsinešti skėčius, kėdutes, didesnes nei A4 dydžio kuprines, maistą ir gėrimus, aštrius daiktus, ginklus, narkotines medžiagas.

Vokiečių grupės „Rammstein“ koncertas Vingio parke (34 nuotr.)
+28

1994 m. susikūrusi industrinio metalo grupė „Rammstein“ yra viena populiariausių pastarojo dešimtmečio sunkiojo roko žvaigždžių. Daugiau nei 20 mln. įrašų pardavę rokeriai išpopuliarėjo ne tik tėvynėje Vokietijoje. Visame pasaulyje didžiulės sėkmės sulaukusi grupė per savo karjerą pelnė daugiau nei 30 svarbiausių muzikos įvertinimų: dukart pristatyta „Grammy“ apdovanojimams, laimėjusi „Echo“, „Kerrang!“, „MTV Europe“ ir daugelį kitų apdovanojimų.

Prie pasaulinės sėkmės daug prisidėjo legendomis apipinti „Rammstein“ koncertai, kurių metų netrūksta pirotechnikos efektų, šviesos technikos stebuklų ir sprogimų. Dėl juodu humoru persmelktų pasirodymų, įspūdingų scenografijos ir pirotechnikos stebuklams prilygstančių efektų, grupės koncertai virsta dramatiškais spektakliais, kuriuose mielai lankosi ne tik sunkiosios muzikos gerbėjai.