Rašytoja Vaiva Rykštaitė siūlo darbą be atlygio. Bet Havajuose!

Vaiva Rykštaitė / Jamie Cadiente nuotr.
Šaltinis: Žmonės.lt
AA

Rašytoja Vaiva Rykštaitė sekėjus „Facebook'e“ sekmadienio rytą nustebino ir kartu labai uždegė. Jai reikia pagalbininkės ir auklės vaikams. Iš pradžių šokiruoja mintis, kad darbas – be atlygio, bet Vaiva taip viską išdėsto, kad suvoki, jog viskas įmanoma. Gyventi egzotiškoje saloje – juk tai nuostabus gyvenimo nuotykis.

Vaiva pati yra išmaišiusi nemažai pasaulio, dirbusi įvairius darbus. Likimas pasisuko taip, kad su vyru amerikiečiu Michael'u Winder'iu gyvena Havajuose ir augina dvi dukras – Žemynai treji metai, o štai mažylė Indraja gimusi praėjusių metų spalį.

Vaivos Rykštaitės pasiūlymas skamba taip:

„Ieškome lietuviškai kalbančios auklės-pagalbininkės namuose Havajuose! Darbas NEMOKAMAS, work away programos principu (jei nesinori pas mus, panaršykite tame puslapyje, gal rasite kitų įdomių pasiūlymų). Mes jums suteiksime privatų kambarį, atskirą dušą, automobilį ir maistą, jūs mums – dvidešimt valandų darbo per savaitę padedant prižiūrėti dvi mažametes mergaites ir kartais man padedant atlikti paprastus buities darbus namuose (pvz. sutvarkyti vaikų sukuistus žaislus po žaidimų, išplauti grindis, nudžiauti sauskekelnes ir pan. Nieko fiziškai sunkaus tikrai nebus).

Vaiva Rykštaitė su šeima jau ketverius metus gyvena Havajuose / „Couple Cups" nuotr.

Jei įsivaizduojate vilą Havajuose ant vandenyno kranto tai iškart noriu sugriauti iliuzijas – gyvename Captain Cook miestelyje, paprastame, tvarkingame name su visais patogumais, saugiame rajone. Vairuojame senus trantus, iki artimiausio didesnio miesto Kona dvidešimt penkios minutės automobiliu, jei nėra kamščių. Po kiemą stipinėja laukinės vištos, rytais žadina gaidžių giedojimas, saulė čia visada nusileidžia apie šeštą vakare. Aš esu namų šeimininkė, mano vyras – restorano šefas, todėl jo niekada nėra namuose, bet visada yra skanaus maisto. Mergaites auginame prieraišiai ir be bausmių. Žemynai treji – ji judri, emocinga, protinga, užsispyrusi. Indrajai jūsų darbo metu bus šeši mėnesiai, rami. Dažniausiai aš pati būsiu namuose, bet man reikia antros poros rankų palaikyti kūdikį ar palįsti po dušu ir pan.

Kas jums iš to? Iš tų dvidešimt valandų per savaitę jūsų pagalbos reikės porą valandų ryte ir porą vakare, bet galėsime susiderinti ir kitaip. Visada turėsite bent dvi visiškai laisvas dienas per savaitę ir šiaip visą dieną būsite laisva. Galite važiuoti po pliažus, plaukioti su laukiniais delfinais, maudytis po kriokliais, snorkelinti, surfinti, degintis, mėgautis vietiniu maistu ir patirti salos gyvenimą. Apie Havajų grožį net nepradėsiu, nuo mūsų namų iki artimiausio pliažo ir geriausio salos snorkelingo vietos – penkiolika minučių kelio mašina. Kadangi pati kadaise atvykusi į Havajus dirbau dvi su puse dienos kavinėje mainais už nakvynę balkone (užtat namas buvo su baseinu) ir visur tranzavau, tai šiai pozicijai įsivaizduoju žmogų, kuris visų pirma nori patirti, o ne užsidirbti. Bet jei yra noras uždirbti – galite ir darbą susirasti pas mus gyvenant, svarbu, kad darbas netrukdytų tas kelias valandas padėti mums su vaikais. Žodžiu, ką veiksite, su kuo būsite laisvu laiku – ne mano reikalas, bet jei reikės, visada patarsime, padėsime ir užtarsime.

Būtina: mylėti vaikus, gerai mokėti anglų kalbą, turėti vairavimo teises, rekomendacijas iš buvusios darbovietės ar savanoriavimo vietos. Pagarba, atsakingumas ir punktualumas mūsų namuose yra savaime suprantami dalykai.

Darbo pradžia balandžio mėn. vidurys. Ieškome žmogaus, kuris norėtų įsipareigoti bent trims mėnesiams ar ilgiau.

Greičiausiai šiuo metu jau gyvenate žemyninėje JAV ir norite kur šilčiau, o gal ką tik laimėjote žalią kortelę ir nežinote kur čia važiuoti, o gal jau kurį laiką keliaujate po pasaulį ir kita stotelė bus Havajai? Savo CV, motyvacinį laišką ir kilusius klausimus siųskite į [email protected] Visą kovo mėn būsiu LT. Skrydžio bilietus pirksite pati. Labai laukiam, aloha!“

Daugiau Vaivos Rykštaitės tekstų http://sofijantsofos.blogspot.com/

Skaitykite daugiau