„Rebelheart“ lyderio D.Mickaus pozicija dėl karo Ukrainoje pribloškė: prisikalbėjęs įrašą ištrynė

Darius Mickus / M.Vizbaro nuotr.
Šaltinis: Žmonės
AA

Pasauliui toliau kovojant prieš Rusijos nesuvaldomą agresiją, karo nusikaltimus bei propagandą, pasitaiko ir tokių nuomonių, kurios išmuša iš vėžių. Einant antrai karo savaitei, viešumoje pastebėtas „Rebelheart“ lyderio Dariaus Mickaus pasisakymas neva Ukrainą puola ne Putino armija, o patys ukrainiečiai.

„Fašistai banderovcai patys žudo savus“, – taip teigia Darius Mickus.
 
Šis komentaras buvo skirtas atsakyti kitam internautui, tačiau tai neprasprūdo pro akis patiems akyliausiems. Nors D.Mickus po kurio laiko komentarą ištrynė, jį išsaugojo ir feisbuke paviešino „Muzikos kalendorius“.
 
„Šiąnakt facebooke savo nuomonę apie įvykius Ukrainoje pareiškė Rebelheart lyderis Darius Mickus. Įrašas vėliau buvo pašalintas, bet, šiuo itin sunkiu Ukrainai laiku, žinokime savo „herojus“, – skelbiama puslapio įraše, kurį lydėjo ir Dariaus Mickaus komentaro nuotrauka. 
 
Pilnas Dariaus Mickaus komentaras:
Dariaus Mickaus komentaras / Stopkadro nuotr.

Toks D.Mickaus pasisakymas sukėlė pasipiktinimo bangą. Internautai po įrašu dalijosi savo nusivylimu ir nuostaba dėl tokių muzikanto minčių.

„Kažkoks užtemimas“, – rašė vienas internautas. „Sunku patikėti“, – komentavo Juozas Liesis.

„Reiktų duot irklus ir nurodyti kryptį. Blemba, praėjusią vasarą buvau jų koncerte, linksminausi, smagu buvo. Dabar kažkodėl gėda“, – pridūrė kitas komentatorius.

15min bandė susisiekti su Dariumi Mickumi, tačiau pasikalbėti nepavyko. 

Atsakomybė už karo nusikaltimų neigimą ar viešą pritarimą jiems

 
Anot Lietuvos Respublikos Konstitucijos, laisvė reikšti įsitikinimus ir skleisti informaciją yra nesuderinama su nusikalstamais veiksmais – tautinės, rasinės, religinės ar socialinės neapykantos, prievartos bei diskriminacijos kurstymu, šmeižtu ir dezinformacija.
 
Lietuvoje karo propaganda yra draudžiama.
 
Baudžiamoji atsakomybė už viešą pritarimą tarptautiniams nusikaltimams, jų neigimą ar šiurkštų menkinimą yra numatyta ir Baudžiamajame kodekse, pagal kurio nuostatas, tam, kas viešai pritarė Lietuvos Respublikos ar ES teisės aktais arba įsiteisėjusiais Lietuvos Respublikos ar tarptautinių teismų sprendimais pripažintiems genocido ar kitiems nusikaltimams žmoniškumui arba karo nusikaltimams, juos neigė ar šiurkščiai menkino, gresia laisvės atėmimo iki 2 metų bausmė.
 
Baudžiamoji atsakomybė kyla kai viešas pritarimas tarptautiniams nusikaltimams, jų neigimas ar šiurkštus menkinimas padaromas grasinančiu, užgauliu ar įžeidžiančiu būdu arba dėl to būtų sutrikdyta viešoji tvarka.
 
Baudžiamoji atsakomybė taip pat taikoma už kurstymą prieš bet kokios tautos, rasės, etninę, religinę ar kitokią žmonių grupę baudžiamoji atsakomybė numatyta BK 170 straipsnyje. Viešas tyčiojimasis, niekinimas, neapykantos skatinimas ar kurstymas diskriminuoti žmonių grupę ar jai priklausantį asmenį, pavyzdžiui, dėl tautybės, kilmės ir pan. gali būti baudžiamas bauda, laisvės apribojimu, areštu arba laisvės atėmimu iki 2 metų.
 
Apie pastebėtus viešus pasisakymus, kurstančius neapykantą ar pritariančius karinei agresijai, galima pranešti Lietuvos policijai, Prokuratūrai, o taip pat interneto svetainės administratoriui prašant juos pašalinti.
 
 

„Fašistai banderovcai patys žudo savus“. Šiąnakt facebooke savo nuomonę apie įvykius Ukrainoje pareiškė Rebelheart...

Posted by Muzikos Kalendorius on 2022 m. kovo 8 d., antradienis

Žmonės.lt primena, kad neigiamo visuomenės dėmesio dėl viešų pasisakymų karo tema taip pat sulaukė ir kiti pramogų pasaulio žmonės. Tarp jų – skandalingasis atlikėjas Egidijus Dragūnas bei dizaineris Juozas Statkevičius, kuris po ažiotažą sukėlusio pasisakymo paliko savo pareigas mados žurnale.

Atsakomybė už karo propagandą / Teisingumo ministerijos inf.
Atsakomybė už neapykantą rusakalbiams / Teisingumo ministerijos inf.
Skaitykite daugiau