Renata Norvilė – apie 43-ąjį gimtadienį, tėvų staigmeną ir norą pabūti dviese su vyru

Deivio ir Renatos Norvilų šeima / Tomo Petrovskio ir Žygimanto Gedvilos nuotr.
Deivio ir Renatos Norvilų šeima / Tomo Petrovskio ir Žygimanto Gedvilos nuotr.
Šaltinis: Žmonės
2022-07-12 08:12
AA

„Metai buvo sunkūs. Tikiuosi, kad ateis diena, kai prašvis saulė“, – kalbėdama su portalu Žmonės.lt, sako atlikėja Renata Norvilė. Pastarieji keleri metai tikrai nebuvo iš lengvųjų: varžė namuose įkalinusi ir scenos artistų veiklą nutraukusi pandemija, sulėtėjęs pramogų industrijos ritmas, o vėliau – visas kūrybines mūzas nutildęs karas. Vis tik Renata, neseniai sutikusi 43-ąjį gimtadienį, nestokoja pozityvo ir atranda galimybių save realizuoti bei puoselėti svarbiausią – šeimos – židinį.

Atlikėja Renata Norvilė – tikras harmonijos ir pozityvo šaltinis. Po Joninių šurmulio – birželio 29 dieną – 43-ąjį gimtadienį atšventusi moteris portalui Žmonės.lt pasakoja, kad visuomet buvo ramybės šalininkė: tai jai leidžia atsipalaiduoti, būti savimi ir kitus žmones pamatyti be šydo. Pakantumas ir gebėjimas išlaikyti harmoniją padėjo ir pastarųjų pasaulinių krizių metu – jo dėka Renatos ir Deivio Norvilų šeima vieningai ištvėrė visas negandas.

Renata Norvilė / Stopkadras

Renata, neseniai atšventėte gimtadienį ir pasitikote naujus gyvenimo metus. Kokie jie buvo?

Metai buvo sunkūs. Juos apsunkino pandemija ir karantinai, bet, ačiū Dievui, šeimoje sugebėjome susikalbėti ir iš to išlipome. Tuo metu aplink kilo labai daug nesutarimų, barnių, buvo skyrybų, o mes tame varge ir skausme vieningai laikėmės vieni kitųt. Juk jei stovi prie altoriaus ir sakai, kad kartu būsi ir džiaugsme, ir varge, turi tai tesėti ir likti žmogumi. Juk vis tiek ateina daina, kai saulė prašvis.

Jūsų gimimo diena buvo po ilgojo Joninių savaitgalio. Kaip ją paminėjote?

Taip, kaip man patinka ir švenčiu kiekvienais metais: atsipalaidavusi, sodyboje prie prūdo ir su pačiais artimiausiais žmonėmis – šeima, savo tėvais ir uošviais. Šventė – šeimyniška, be streso, balinių suknelių, priklijuotų blakstienų ir aukštakulnių. Viskas praėjo labai puikiai, lepino geras oras, tad džiaugiuosi.

Deividas Norvilas ir Renata Norvilė / Žygimanto Gedvilos / BNS nuotr.

Visada buvote ramių švenčių šalininkė ar mėgote ir trankius vakarėlius?

Vakarėliai man nepatiko nuo pat jaunystės – visa tai ne man. Esu laisvės žmogus, o kažkada mane net vadindavo laukinuke. Man patinka būti gamtoje, prie laužo, kepti šašlykus, nes nereikia kažko apsimesti ir įsipareigoti. Nėra suvaidintų šypsenų – artimiausi žmonės džiaugiasi, galėdami būti šalia, tuo džiaugiuosi ir aš. To man visai pakanka (šypsosi).

Akivaizdu, kad ne tik labai mylite savo artimuosius, bet ir esate jų mylima. Kaip gimimo dienos proga buvote jų apdovanota?

Aš vaikystėje tėvams visada padovanodavau kokią nors smulkmeną. Lygiai taip pat elgiasi ir mano vaikai: jie arba ką nors nupiešia, arba, kaip dabar labai paprasta, nubėga kažkur ir prirenka lauko gėlių, arba užtraukia „Su Gimtadieniu“. Svarbiausia – dėmesys.

Staigmeną šiemet surengė ir mano tėvai. Jie man anksčiau pasakė: „Nu nepyk, bet šiemet tikrai nepavyks atvažiuoti“. Galvojau – viskas, nebešvęsiu to gimtadienio ir išėjau į prūdą ravėti lelijų. Vėliau girdžiu, kaip atvažiavę tėvai užtraukia ,,Su gimtadieniu“ ir kviečia ateiti. Jie rezgė staigmeną meluodami, kad nebus, o vėliau vis tiek atvyko. Labai malonu.

Deividas Norvilas ir Renata Norvilė su sūnumis / Žygimanto Gedvilos / BNS nuotr.

Gal kažkaip save apsidovanojote ir pati?

Dovanoju, bet nebūtinai gimtadienio proga. Su vyru esame sutarę, kad jei mums kažko reikia, tai ir nusiperkame ar pasilepiname. Diena tam visiškai neturi įtakos – nereikia ieškoti progų pasimėgauti. Nueiname į masažus, SPA centrus. Juk jei dirbi, reikia ir pasilepinti.

Esate trijų vaikų mama, du iš jų – dar mažamečiai ir mamos dėmesio jiems, ko gero, labai reikia. Kuris gyvenimo vaidmuo – mama, žmona, atlikėja, menininkė – šiuo metu dominuoja, o gal pavyksta juos suderinti?

Jei turi planą, viską galima suderinti, tačiau jei paklaustumėte manęs, kas yra svarbiausia, tai būtų šeima. Ji yra visa ko pagrindas ir jei šeimos santykiai – geri, tada projektai ir kitos veiklos taip pat puikiai dėliojasi.

Vis dėlto su vyru neseniai kalbėjome, kad viskas dabar yra skirta vaikams. Galvojame apie jų pusryčius, pietus, vakarienę ir nors mokslo metai jiems baigėsi, visą laiką būname kartu. Kadangi visi dirbame su projektu „Maisto kelias“, turime nuolat filmuotis, keliauti. Mūsų režimas labai įtemptas ir nuo ryto iki vakaro yra trintis, tad su Deiviu savęs klausiame – kada tai pasibaigs, kada ateis laikas mums?

Jau norėtųsi dviese kažkur išlėkti, tad laukiame, kada galėsime vaikus išleisti į stovyklą arba pas senelius paatostogauti. Berniukai nuolat klausinėja: „Mama, nu kada“ (juokiasi).

Apie kokį poilsį su vyru svajojate?

Tiktų ir toje pačioje sodyboje pailsėti, tiesiog norėtųsi atsikėlus ryte neruošti pusryčių ir negalvoti, ar vaikas pavalgė, ar išsimaudė, ar neperkaito, ar kremuku pasitepė. Noriu tiesiog atsigulti ant savo raskladuškės ir gulėti visą dieną. Būtina rasti laiko tik sau ir sutuoktiniui. Pabėgti nuo vaikų yra labai sveika.

Deivio ir Renatos Norvilų šeima / Tomo Petrovskio / tomasfoto.lt nuotr.

Prieš pat gimtadienį su muzikiniu projektu „La Forza“ pristatėte naują dainą „Kartu“. Tokia data buvo planuota ar taip sutapo?

Apie kūrinį imta galvoti jau po Naujųjų metų, bet staiga atėjo karas, kurio nesuplanuosi. Patys žinote, kokios nuotaikos tada apėmė... Buvo labai liūdna, skaudu, nusviro rankos ir nieko nesinorėjo daryti, tik kažkaip pagelbėti. Aišku, galėjome remti finansiškai, bet visko vis tiek negali atiduoti. Kuo tada padėti? Žodžiais.

Pasikalbėjome su Deivydu Zvonkumi, kad reikia parašyti kūrinį, tačiau jis tikino, kad dėl karo neturi įkvėpimo ir minčių. Vis tik reikėjo kažkokios dainos, kuri padrąsintų, suvienytų, parodytų, kad kartu esame stiprūs ir galime skleisti meilę. Galiausiai jam gimė kūrinys „Kartu“. Sukūrėme ir klipą, kuriuo norėjome sukelti daug gražių emocijų ir sugrąžinti į džiugius jaunystės, paauglystės laikus. Labai malonu, kad žmonės džiaugiasi, daina jiems patinka ir pakelia nuotaika.

„La Forza“ – „Kartu“:

„La Forzoje“ dainuojate kartu su Neringa Nekrašiūte ir Milisandra Radzevičiene. Ką jums reiškia ir duoda kelių moterų atlikėjų bendrystė?

Su Neringa mes jau seniai susidainavusios. Mudvi grupėje esame nuo 2018 metų, kai susikūrėme. Esame grupės branduolys, o trečia mergina gali būti bet kuri Lietuvos atlikėja. Su Neringa mes – kaip draugės: galime susiskambinti, pasitarti, paverkti, pasiguosti ir pasibarti. Bendrai tai man – kaip antra šeima, su kuria sieja tokie patys buitiniai reikalai, bendri sprendimai ir visa kita dėliojasi lygiai taip pat. Čia man yra labai gera – šioje grupėje esu atradusi ramybę.

Minėjote, kad metai nebuvo lengvi, tačiau juose buvo ir daug šviesos spindulių. Ko sau linkite ateinančiais metais?

Visiems norėčiau palinkėti sveikatos. Tai – svarbiausias dalykas gyvenime. Gali būti ir daryti ką nori, tačiau negalėsi tuo džiaugtis, jei nebūsi sveikas. Jei sveikatos bus, tada džiaugsiesi ir paprastais bei žemiškais dalykais.

Fotogalerija:

Deivio ir Renatos Norvilų šeimos kelionės po Lietuvą (57 nuotr.)
+51