Renginyje susitiko šalies verslo elitas: apdovanoti verslo angelai ir sėkmingiausi startuoliai

Renginio svečiai / Luko Bartkaus nuotr.
Šaltinis: Pranešimas spaudai
AA

Trečiadienio vakarą sostinės klube „Legendos“ į Lietuvos verslo angelų tinklo (LitBAN) 5-tąjį gimtadienį rinkosi šalies verslo atstovai ir žinomi visuomenės veikėjai. Renginio metu įteikti 8 apdovanojimai labiausiai nusipelniusiems ir daugiausiai prie verslo angelų veiklos prisidėjusiems asmenims, organizacijoms bei startuoliams.

Renginys subūrė daugiau nei 150 svečių, tarp kurių – žinomi užsienio ir Lietuvos investuotojai, startuolių kūrėjai, politikai ir visuomenės veikėjai. Renginį vedė technologijų žurnalistas ir radijo laidų vedėjas Lukas Keraitis.

„Šis gimtadienis ypatingas ne tik mums: penkeri metai sukanka ir LitBAN organizacijai, ir verslo „angelystei“ bei privačiam investavimui į startuolius Lietuvoje. Kasdien dirbdami su verslo angelais bei startuoliais padedame kurti ryšius bei populiarinti ir pritraukti investicijas į juos mūsų šalyje“, – sako LitBAN vykdomasis direktorius Justinas Pašys.

Vlada Musvydaitė ir Gediminas Vilčiauskas / Luko Bartkaus nuotr.

2018 metais keleto entuziastų suburtas tinklas užaugo iki daugiau nei 300 verslo angelų narių ir 25 korporatyvinių narių bendruomenės. Iš viso per penkerius veiklos metus LitBAN angelai į startuolius investavo daugiau nei 30 mln. eurų.

„Pastarieji penkeri metai žymi išties reikšmingą pokytį privataus investavimo srityje Lietuvoje, bet sustoti neketiname. Per ateinančius penkerius metus sieksime tapti didžiausiu ir aktyviausiu verslo angelų tinklu Europoje, o Lietuvą paversti verslo angelų kraštu“, – ambicingais plėtros planais šventiniame renginyje dalinosi J.Pašys.

Sritys, kuriose lietuvių startuoliai ypač sėkmingai įsitvirtina: finansų technologijos (angl. fintech), duomenų apsauga (angl. cybertech), elektroninė prekyba, B2B SaaS (angl. software as a service), gyvybės mokslai. Šiuose sektoriuose Lietuva turi daug sėkmės istorijų, investuotojai šias sritis noriai finansuoja.

Renginio metu įteikti 8 apdovanojimai labiausiai prie verslo angelų tinklo augimo ir sėkmės prisidėjusiems asmenims bei organizacijoms.

Apdovanojimų laureatai:

LitBAN 5 metų Partneris – Europos verslo angelų tinklas EBAN;

LitBAN 5 metų Ambasadorė – Kanados lietuvė, verslininkė ir visuomenės veikėja Rita Sakus;

LitBAN 5 metų Rizikos kapitalo fondas partneris – „Coinvest Capital“;

LitBAN 5 metų Angelas sargas – dabartinis susisiekimo ministras, buvęs ekonomikos viceministras Marius Skuodis;

LitBAN 5 metų Bendruomenės kūrėjas – Verslo Angelų Fondas;

LitBAN 5 metų Herojus – rizikos kapitalo fondo „Superhero Capital“ venture partneris Gytenis Galkis;

LitBAN 5 metų Sindikatas – sinchroninio nuotolinio vertimo platformą siūlantis startuolis „Interactio“, uždirbęs LitBAN angelams 34x investicijų grąžą;

LitBAN 5 metų Verslo angelas – Lietuvos verslininkas ir visuomenės veikėjas Vladas Lašas.

LitBAN yra ne pelno siekianti asociacija, kuri yra tapusi didžiausia verslo angelus ir privačius investuotojus vienijančia organizacija Lietuvoje ir Baltijos regione. Šiuo metu organizacijai priklauso daugiau nei 300 verslo angelų narių ir 25 įmonės narės.

Lietuvos verslo angelų tinklo (LitBAN) 5-tasis gimtadienis (56 nuotr.)
+50
Skaitykite daugiau