Režisierius J.Cameronas: povandeninio laivo ir „Titaniko“ tragedijų panašumas – siurrealus

Kate Winslet, Leonardo DiCaprio, Jamesas Cameronas „Titaniko“ filmavimo aikštelėje / Vida Press nuotr.
Kate Winslet, Leonardo DiCaprio, Jamesas Cameronas „Titaniko“ filmavimo aikštelėje / Vida Press nuotr.
Šaltinis: 15min
A
A

Holivudo režisierius Jamesas Cameronas, režisavęs „Oskarą“ pelniusį filmą „Titanikas“ ir pats 33 kartus nardęs prie „Titaniko“ nuolaužų, sureagavo į žinias apie penkis žmones gabenusio povandeninio laivo „Titan“ sprogimą. Režisierius sakė, kad daugelis jūrų tyrinėtojų bendruomenės žmonių išreiškė susirūpinimą dėl povandeninio laivo.

„Daugelis bendruomenės žmonių buvo labai susirūpinę dėl šio povandeninio laivo, o kai kurie geriausi giluminio panardinimo inžinierių bendruomenės nariai net rašė laiškus įmonei, sakydami, kad tai, ką jie daro, buvo per daug eksperimentiška ir tai turi būti sertifikuota“, – sakė J.Cameronas.

Filmo „Titanikas“ režisierius stebisi povandeninio laivo ir „Titaniko“ tragedijų panašumu, rašo „Sky News“.

„Titan“ povandeninis laivas
„Titan“ povandeninis laivas / „Scanpix“/AP nuotr.

„Mane pribloškė panašumas su pačia „Titaniko“ katastrofa, kai kapitonas buvo ne kartą perspėtas apie priešais jo laivą stūksantį ledą, tačiau jis visu greičiu plaukė į ledo zoną tamsią naktį.

„Dėl to žuvo daug žmonių, o labai panaši tragedija, kai į įspėjimus nebuvo atsižvelgta, įvykusi toje pačioje tiksliai vietoje, <...> manau, tai stulbina, tai tikrai gana siurrealu“, – sakė režisierius.

Netoli „Titaniko“ nuolaužų dingusio povandeninio laivo operatorius ketvirtadienį pareiškė manantis, kad visi penki laive buvę žmonės žuvo dėl to, ką pakrančių apsauga pavadino katastrofišku laivo sprogimu vandenyno gelmėse.

„Oceangate“ pranešimas buvo paskelbtas praėjus kelioms valandoms po to, kai gelbėtojai pranešė, kad po kelias dienas trukusių paieškų aptiktas nuolaužų laukas. Vis dėlto tada jau tvyrojo nuogąstavimai, kad net jei povandeninis laivas „Titan“ ir būtų sveikas, jame galėjo nebelikti deguonies. Manyta, kad deguonies „Titan“ turėjo užtekti keturioms paroms.

„Dabar manome, kad mūsų generalinis direktorius Stocktonas Rushas, Shahzada Dawoodas ir jo sūnus Sulemanas Dawoodas, Hamishas Hardingas ir Paulis-Henri Nargeolet, deja, žuvo“, – sakoma „Oceangate“ pareiškime.

„Šie vyrai buvo tikri tyrinėtojai, kuriuos siejo išskirtinė nuotykių dvasia ir didžiulė aistra tyrinėti ir saugoti pasaulio vandenynus“, – nurodoma jame.

Vandenyno dugne aptiktos nuolaužos leidžia manyti, kad dingusiame povandeniniame laive netoli nuskendusio „Titaniko“ katastrofiškai sumažėjo slėgis, ketvirtadienį savo ruožtu pranešė JAV pakrančių apsaugos tarnyba.

„Tai nustatę, nedelsdami pranešėme šeimoms“, – žurnalistams Bostone sakė kontradmirolas Johnas Maugeris.

„Jungtinių Valstijų pakrančių apsaugos tarnybos ir visos vadovybės vardu reiškiu gilią užuojautą šeimoms“, – sakė jis.

Pakrančių apsaugos tarnyba tęs paieškas netoli „Titaniko“ nuolaužų, ieškodama daugiau užuominų apie tai, kas nutiko povandeniniam laivui „Titan“ giliai Šiaurės Atlanto vandenyse.

Pareigūnai teigia, kad nėra numatyta, kada bus nutraukta ši didžiulė tarptautinė paieška.

Didelę dalį paieškos darbų atlieka nuotoliniu būdu valdomi povandeniniai aparatai, kurie gali skenuoti vandenyno dugną.

Nedidelis turistinis povandeninis laivas buvo dingęs nuo sekmadienio.

Juo plaukė britų milijardierius H.Hardingas ir dvigubą Pakistano bei Didžiosios Britanijos pilietybę turėję magnatas Sh. Dawoodas ir jo sūnus Sulemanas. Už vietą povandeniniame laive „OceanGate Expeditions“ prašė 250 000 JAV dolerių (228 tūkst. eurų).

Povandeniniame laive taip pat buvo „OceanGate“ generalinis direktorius S. Rushas ir prancūzas povandeninio laivo operatorius P.-H.Nargeolet.