Romantiška ir pavasariška Justino Lapatinsko premjera: „Tai kūrinys, skirtas meilei“

Justinas Lapatinskas / Asmeninio archyvo nuotr.
Justinas Lapatinskas / Asmeninio archyvo nuotr.
Šaltinis: Pranešimas spaudai
2023-03-23 12:01
AA

Nors kalendorinis pavasaris jau čia, vis dėlto šiluma bei pavasarinės gėlės vis dar žiemos gniaužtuose. Itin retai lepinanti saulė, neapleidžiantys sniego likučiai ir vėsuma – visa tai jau daugeliui tampa vis sunkesne emocine našta. „Tiesą pasakius, šiemet žiema kažkaip atėmė visas jėgas. Atrodo, kad Lietuva pateko į ledo šalį iš kurios niekaip nepavyksta išsivaduoti“, – su šypsena teigia J.Lapatinskas, pristatantis tarsi odę pavasariui – dainą „Meilė vanduo“.

Pakalbintas apie pavasarišką dainą, atlikėjas pasakoja, kad dainos žodžiai užgimė dar praeito pavasario metu.

„Daina „Meilė vanduo“ sukurta praeitą pavasarį. Bent pirmieji žodžiai ir melodijos, – pasakoja J.Lapatinskas. – Tiesą pasakius, norėjau pasidalinti šiuo kūriniu kiek anksčiau, bet panašu, kad žiema už lango taip greitai nepasitrauks“.

Atgimstantis gamtos grožis, jos įkvėpimas po gilaus žiemos miego – tai paralelė su žmogiškais jausmais. Justino Lapatinsko teigimu, būtent meilės išraišką galima tapatinti su gamta. Atlikėjas taip pat su šypsena atvirauja, kad šis jausmas yra su neišsenkančiomis mįslėmis.

Justinas Lapatinskas / Asmeninio archyvo nuotr.

„Meilė vanduo“, tai kūrinys skirtas meilei. Vis dar bandau suprasti ir įminti šio jausmo mįslę, – juokiasi atlikėjas. – Galiu pasakyti, kad meilė, ji tikrai gali būti kaip vanduo. Kartais ji ledinė ir šalta, o kartais su aistra gali pavirsti į garą. Meilė gali būti rami kaip ežeras arba srauni kaip upė. Meilė – tikrai nepastovi, tačiau tuo ir žavinga.“

Pasakodamas apie dainą ir jos sąsajas su gamta bei pavasariu, Justinas Lapatinkas neslepia, kad pavasaris – ypatingas metų laikas.

„Gyvendami Lietuvoje, turime džiaugtis, kad turime visus keturis metų laikus. Gal todėl pamilau juos visus. Vasara visada nerūpestinga – atsipalaidavus. Ruduo – apmąstymams skirtas laikas. Žiema neleidžia pamiršti, kad šildo artimi žmonės, o pavasaris – laukimas ir saulės sugrįžimas, o su ja ir gamtos nubudimas. Todėl mano mylimiausias laikas tikrai yra pavasaris. Labai jo pasiilgau. Norisi, kad jis kuo greičiau ateitų ir viskas prasidėtų vėl iš naujo“, – apie metų laikus ir asmeninius pojūčius kalba J.Lapatinskas.

Ne paslaptis, kad daina „Meilė vanduo“, kaip ir kiti Justino kūriniai – lyriška. Paklaustas ar nėra minčių kurti labiau roko stiliumi grįstų dainų, atlikėjas atvirauja, kad yra atradęs savo lyriškąjį muzikinį kelią:

„Turiu sukūręs ne vieną dainą, kuri dar laukia savo dienos šviesos, tačiau tenka pripažinti, kad daugelis jų yra lyriškos. Nieko nepadarysi, o gal ir daryti nereikia, – juokiasi dainininkas. – Reikia susitaikyti su savo kuriama muzika ir tiesiog mėgautis procesu. Nuoširdžiai džiaugiuosi, kad atsiranda žmonių, kuriems patinka mano dainos tokios, kokios jos yra. Gal kiek melancholiškos, gal kiek per daug teksto, o gal ir melodijos galėtų būti paprastesnės, bet aš būtent taip suprantu tai, ką darau.“

Kalbėdamas apie savo kuriamas dainas, J.Lapatinskas taip pat teigia, kad dainavimas jam – džiaugsmas.

„Dainuoti moku neblogai, todėl mielai dainuoju ir kitų kurtas dainas. Man labai patinka tiesiog dainuoti ir taip džiuginti klausytoją. Pradedu džiaugtis paprastais dalykais. Gyvenimas per trumpas, kad galėčiau leisti sau būti pastovus atlikėjas ir atsisakyti gražios muzikos, gal ir ne mano sukurtos. Pirmiausia aš savo pašaukimą visada laikysiu dainavimą“, – šypsodamasis pasakoja Justinas Lapatinskas.

Naują dainą „Meilė vanduo“ pristatantis atlikėjas, kalbėdamas apie jausmų ir muzikos sinergiją, taip pat siunčia žinutę ir savo klausytojams.

„Mylėkime vieni kitus ir, nesvarbu kokia ta mūsų meilė: šalta, aistringa ar rami. Svarbiausia ją jausti, o visą kitą galima pakeisti. Kaip ledas virsta vandeniu, o vanduo garais, taip pat viskas gali būti ir atvirkščiai“, – šypsodamasis teigia Justinas Lapatinskas.

Justinas Lapatinskas pristato dainą „Meilė vanduo“ (7 nuotr.)
+1