Rugpjūčio mėnesio darbai sode ir darže
Obuoliai / Fotolia nuotr.
Šaltinis: Ji24.lt
A
A
Vasaros liko vos mėnuo, tačiau nusiminti neverta – juk sodo ir daržo gėrybės, kurioms skyrėte tiek daug laiko, jau puikuojasi ant jūsų stalo arba pamažėle sugula į šaldiklio stalčius, stiklainius ar galiausiai skrandį!
Darbo lauke dar turime su kaupu – į ką būtina atkreipti dėmesį paskutinį vasaros mėnesį?
Taip pat skaitykite
- Mėgaujamės derliumi – uogomis, daržovėmis, vaisiais, žalumynais ir kitais skanėstais. Ką iš jų galite padaryti? Idėjos jums: „Originalūs būdai, kaip greitai užraugti agurkus“, „Vasarą – į stiklainius: gardžiausių uogienių ir džemų receptai“, „Uogų ir vaisių šaldymo sezonas jau čia“.
- Pasirūpinkime vienmetėmis gėlėmis: ne tik kruopščiai jas laistykite, juk liepa kol kas negailėjo kaitrios saulės, bet ir nuskabykite pageltusius, parudavusius lapus, peržydėjusius žiedus, supurenkite dirvą. Taip pat šį mėnesį galite rinkti vienmečių augalų sėklas, kad jie jus džiugintų ir kitais metais.
- Nevėluokite nuimti česnakų ir svogūnų derliaus. Ženklas, kad būtina suskubti - pageltę, žemyn krintantys laiškai. Beje, kai kurie sodininkai liaujasi laistę šiuos augalus iki derliaus nurinkimo likus 2–3 savaitėms tam, kad vėliau svogūnai ir česnakai ilgiau išliktų švieži žiemos metu.
- Kad pomidorai geriau derėtų ir greičiau prinoktų, reikia pašalinti stiebų viršūnėles, šonines ataugas.
- Rugpjūčio mėnesio gale metas pasodinti narcizus, tulpes, taip pat galite persodinti pakalnutes, apkaupti jurginus.
- Jeigu vaismedžiai net linksta nuo būsimo derliaus, būtinai paremkite šakas, kad jos nenulūžtų, o jūs patys džiaugtumėtės gausiu kriaušių, obuolių ar slyvų derliumi. Apskritai, rugpjūtis – obuolių metas, tad ne tik jais mėgaukitės, bet ir ruoškite atsargas žiemai. Galite ne tik išvirti klasikinę obuolienę, bet ir pasigaminti obuolių acto, obuolius sudžiovinti, pagaminti sūrį ir pan.
- Po to, kai nuo vaismedžių, uogakrūmių surinksite derlių, patręškite, kad jie „atgautų jėgas“, būtų pasiruošę žiemojimui ir naujam sezonui. Tinka ir paprasčiausi pelenai, ir trąšos, turinčios kalio, fosforo.
- Rugpjūčio pradžioje sėkite špinatus, salotas, krapus, o pabaigoje pasodinkite žemuoges, pasirūpinkite braškių lysvėmis.
- Apgenėkite avietes, kaulavaisius, serbentų krūmus. Obuolius, uogas ir kitas gėrybes geriau rinkti, kai sausa, nes po lietaus juos ne tik sudėtinga paruošti žiemai, šie dargi ir greičiau genda, minkštėja ir pan.
- Apskritai geriau uogų ar vaisių ant medelių bei krūmų nepalikti, nes taip kenčia augalai, o ir kitais metais gerokai prasčiau dera.
- Žalumynus užšaldykite arba maišykite su alyvuogių aliejumi ir supilstykite į formeles, pagardinkite žiupsneliu druskos ir sudėkite į šaldiklį.
- Dauginkite saulutes, krokus, dalykite astilbes, bijūnus, vilkdalgius ir kitas daugiametes gėles, mėnesio pradžioje pasodinkite vėlyvius, scyles.
- Taip pat reguliariai ravėkite sklypą, kad piktžolės intensyviai nesidaugintų, pjaukite žolę, grėbkite lapus ir visa tai kraukite į komposto krūvą, kuris vėliau jums labai pravers ruošiantis naujam sodo ir daržo sezonui.