Rumunija traukiasi iš 2024 metų „Eurovizijos“: įvardijo priežastį

Theodor Andrei / Scanpix nuotr.
Theodor Andrei / Scanpix nuotr.
Šaltinis: Žmonės
2024-01-25 18:06
AA

„Eurovizijos“ gerbėjai ilgai laukė atsakymo, ar Rumunija siųs savo šalies atlikėją į garsųjį muzikinį konkursą. Atsakymas paaiškėjo ketvirtadienį, kai po visuotinio direktorių tarybos susirinkimo nacionalinis transliuotojas TVR paskelbė pranešimą Rumunijos spaudai.

Nacionalinis transliautojas pateikė neigiamą atsakymą dėl dalyvavimo konkurse, pagrindine priežastimi nurodydamas „finansinius suvaržymus“.

2023 metų pabaigoje Rumunija gavo EBU atsakymą dėl dalyvavimo Eurovizijoje. Tuo metu Rumunija buvo nesumokėjus dalyvio mokesčio iki reikalaujamo termino. Tačiau TVR buvo suteikta papildoma galimybė persvarstyti savo dalyvavimą.

Vis gi sprendimas nedalyvauti priimtas sausio 25 d., per valdybos posėdį, kuriame balsavo 13 valdybos narių.

TVR paskelbė:

„Finansiniai suvaržymai ir noras atstovauti Rumunijai aukštu lygiu yra priežastys, kodėl direktorių valdyba nusprendė, kad TVR nedalyvaus šių metų „Eurovizijos“ dainų konkurse.

Sprendimas priimtas šiandien, sausio 25 d., posėdyje, 5 balsavus „už“, 4 „susilaikius“ ir 4 „prieš“.

Tą pačią dieną direktorių valdyba patvirtino SRTv (Rumunijos televizijos draugijos) 2024 m. biudžetą, kuriame nėra pakankamai lėšų, kad būtų užtikrintas Rumunijos dalyvavimas pagal vis aukštesnius tarptautinio konkurso standartus.

„Eurovizija 2024“ vyks Malmės mieste, Švedijoje, šalyje, kurios atstovas laimėjo 2023 m. konkursą. Bėgant metams kelios šalys, tokios kaip Vengrija, Turkija, Bulgarija, Juodkalnija, Slovakija, Bosnija ir Hercegovina ar Šiaurės Makedonija, nusprendė nedalyvauti tarptautiniame konkurse.

Paskutinį kartą Rumunija į „Eurovizijos“ finalą pateko 2022 m., kai šaliai atstovavo Andrei Ursu.