Rusijos valdžia Maksimui Galkinui iškėlė baudžiamąją bylą: gresia iki 7 metų kalėjimo

Maksimas Galkinas su šeima / Asmeninio albumo nuotr.
Maksimas Galkinas su šeima / Asmeninio albumo nuotr.
Šaltinis: Žmonės
2022-07-14 11:51
AA

Vladimiro Putino pradėtą karą Ukrainoje nuo pat pradžios kritikavęs rusų komikas Maksimas Galkinas sulaukė Rusijos valdžios nemalonės. Kurį laiką grasinusi patraukti jį baudžiamojon atsakomybėn, trečiadienį iškėlė baudžiamąją bylą ir pareiškė, kad komikas gali būti sulaikytas Turkijoje, o tada išduotas Rusijai.

Rusijoje komikui Maksimui Galkinui, smerkiančiam karą Ukrainoje, iškelta baudžiamoji byla. Jis kaltinamas skleidęs melagienas apie Rusijos kariuomenę, praneša unian.net.

„Rusijoje Galkinui iškelta baudžiamoji byla. Jis pats prisikalbėjo, todėl pagal straipsnį jam numatomas kalėjimas“, – savo „Instagram“ puslapyje pranešė Rusijos Valstybės Dūmos deputatas Romanas Chudiakovas.

Pasak jo, Galkinas gali būti sulaikytas Turkijoje ir išduotas Rusijai: „Atsižvelgiant į visuomenės pasipiktinimą ir viską, kas buvo pasakyta, Maksimui Galkinui bus skirti maždaug septyneri metai laisvės atėmimo, įskaitant laiką, kurį jis praleis kardomojo kalinimo centre iki nuosprendžio paskelbimo.“

Ala Pugačiova ir Maksimas Galkinas / „Instagram“ nuotr.

Tokį rusų pasipiktinimą sukėlė tai, jog Maksimas Galkinas nuo pat pirmųjų karo Ukrainoje dienų smerkia kraujo praliejimą šioje šalyje. Savo socialiniuose tinkluose jis dažnai pasakoja apie karo baisumus ir smerkia nusikalstamą Kremliaus režimą.

Prasidėjus karui į Izraelį su žmona Ala Pugačiova ir vaikais išvykęs artistas ten rengė koncertus, o už parduotus bilietus gautas lėšas pervedė pabėgėliams. Tiesa, jis ne kartą prisipažino mylįs savo tėvynę ir pridūrė, kad Rusija – tai ne valdžia.

Maksimas Galkinas / Socialinių tinklų nuotr.

Savo ruožtu Alla Pugačiova, pasipylus M.Galkinui skirtiems grasinimams, pareiškė, kad yra pasirengusi ginti savo vyrą. Apie tai „YouTube“ laidos „I Gryanul Grem“ eteryje papasakojo šeimos draugas, Rusijos publicistas Maratas Gelmanas, rašė portalas unian.net.

Poros bičiulis pacitavo A.Pugačiovos žodžius: „Jei jie pradės bylą prieš Maksimą, aš pradėsiu kalbėti ir nesustosiu.“

M.Gelmanas pridūrė, kad nors pati Ala nekalbėjo konkrečiai apie karą Ukrainoje, ji iki šiol palaikė ir palaiko ukrainiečius.