Rusų oligarchui Romanui Abramovičiui – Kanados kirtis: siekia konfiskuoti 24,5 mln. eurų

Romanas Abramovičius / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.
Romanas Abramovičius / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.
Šaltinis: Pranešimas spaudai
2022-12-20 09:15
AA

Kanados vyriausybė pirmadienį paskelbė pradedanti procesą, kuriuo siekiama areštuoti 26 mln. JAV dolerių (apie 24,5 mln. eurų) vertės Rusijos oligarchui Romanui Abramovičiui priklausančios bendrovės turtą.

Nors kelios Vakarų sąjungininkės yra areštavusios Rusijos prezidentui Vladimirui Putinui artimų asmenų jachtų, naftos ir dujų įmonių bei kito turto, Kanada tai daro pirmą kartą.

Otava sako, kad kreipsis į teismą dėl R.Abramovičiaus įmonės „Granite Capital Holdings“, ir nori gautas lėšas panaudoti Ukrainos atstatymui.

Romanas Abramovičius / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

„Putino oligarchai prisidėjo prie neteisėtos ir barbariškos Rusijos invazijos į Ukrainą“, – pareiškime teigė ministro pirmininko pavaduotoja Chrystia Freeland.

„Kanada netaps prieglobsčiu jų neteisėtai gaunamoms pajamoms, o šiandienos pranešimas rodo mūsų pasiryžimą užtikrinti, kad Rusijos elitas sumokėtų kainą už paramą žiauriam Putino režimui“, – sakė ji.

56-erių R.Abramovičiui, buvusiam Londono futbolo klubo „Chelsea“ savininkui, sankcijas taiko Kanada, Didžioji Britanija ir Europos Sąjunga.

Nuo vasario mėnesio, kai Rusija įsiveržė į Ukrainą, Kanada pritaikė sankcijas daugiau kaip 1 500 Rusijos fizinių ir juridinių asmenų bei jų rėmėjų.