Rūta Meilutytė iškovojo pasaulio čempionato auksą!

Rūta Meilutytė Japonijoje tapo pasaulio plaukimo čempione  / „Scanpix“ nuotr.
Rūta Meilutytė Japonijoje tapo pasaulio plaukimo čempione / „Scanpix“ nuotr.
Šaltinis: 15min
2023-07-25 15:53
AA

Rūta Meilutytė po 10 metų pertraukos vėl tapo pasaulio plaukimo čempione 100 metrų krūtine rungtyje.

Rūta Meilutytė darkart parodė, kad jos talentas yra didis kaip pasaulis, rašo 15min.

Pernai po kelerių metų pertraukos į plaukimą grįžusi kaunietė sukūrė auksinę istoriją ir dabar Fukuokoje (Japonija) vykstančiame planetos čempionate.

26 metų lietuvė antradienį iškovojo auksą 100 m krūtine finale, pakartojusi savo 2013 metų pasiekimą šioje olimpinėje distancijoje.

Rūta Meilutytė suspindo auksu pasaulio čempionate (25 nuotr.)
+19

Jau atrankos ir pusfinalio plaukimuose pirmadienį įspūdingą greitį pademonstravusi R.Meilutytė buvo nepralenkiama ir 100 m krūtine finale antradienį, nors šiame plaukime varžėsi net keturios olimpinės čempionės.

Susikaupusi ir be emocijų antradienį Rūta įžengė į finalą.

Jai būdinga žaibiška reakcija ir galingas šuolis bei techniškas išnirimas po vandeniu iškart padėjo susikurti pranašumą prieš tituluotas varžoves.

Finalo lydere iškart tapusi R.Meilutytė išlaikė didelį tempą ir finišavo per 1 min. 4,62 sek.

Suprasti akimirksniu

  • Pasaulio rekordas 100 m krūtine priklauso L.King – 1 min. 4,13 sek.
  • R.Meilutytės rekordas, pasiektas 2013 m., – 1 min. 4,35 sek.

Paneigė specialistų prognozes

Šiais metais retai varžybose startavusiai R.Meilutytei nebuvo prognozuojamas titulas 100 m rungtyje, bet Rūta parodė, kad turi savitą kelią.

Po ilgų atostogų Meksikoje pavasarį Rūta vėliau nei kiti Lietuvos plaukikai pradėjo rengtis sezonui.

Prieš pasaulio čempionatą jos sezono rezultatas suklaidino swimswam.com specialistus, kurie praėjusią savaitę pateiktose prognozėse lietuvei nubraižė auksą 50 m krūtine lenktynėse, bet 100 m rungtyje aukso medalį kabino amerikietei Lilly King, o prizininkėmis regėjo kitas greitas plaukikes.

Vis dėlto, keli pastarieji pasirengimo mėnesiai ir prieš čempionatą Japonijoje atliktas R.Meilutytės ir jos pagalbininkų darbas buvo efektyvūs.

„Po intensyvaus praėjusio sezono jai reikėjo pailsėti, ypač psichologiškai, – prieš čempionatą 15min sakė Lietuvos plaukimo rinktinės sporto vadovas Justas Achramavičius. – Ji pailsėjo, paskui pradėjo dirbti su Tadu Duškinu. Pastaruoju metu ruošėsi ir dirbo tikrai rimtai, susikaupusi. Pagal tai, kaip atrodo baseine, viskas eina gera linkme. Bet kol neturime starto, sunku ką nors žadėti.“

Savo greitį R.Meilutytė parodė jau atrankos varžybose Fukuokoje, kai pasiekė geriausią sezono rezultatą (1 min. 4,67 sek.), užtikrintai laimėjusi kvalifikaciją.

Rūta Meilutytė pasaulio plaukimo čempionate Fukuokoje. / „Scanpix“ nuotr.

Ir pusfinalyje Rūta plaukė greičiausiai iš visų, galėjusi sušvelninti plaukimo ritmą paskutiniuose metruose (1 min. 5,09 sek.).

„Plaukimą vertinu labai gerai. Labai esu patenkinta. Mėgavausi kiekviena distancijos dalimi“, – išlipusi iš baseino pasirodymą pusfinalyje įvertino lietuvė.

Rūta Meilutytė pasaulio plaukimo čempionate Fukuokoje. / „Scanpix“ nuotr.

Šiame pasaulio čempionate ją supo pajėgių varžovių būrys, o apie konkurenciją ir sportinės formos ypatumus liudijo ir faktas, kad praėjusių metų pasaulio čempionė 100 m krūtine Benedetta Pilato šiemet šioje rungtyje nepraėjo atrankos savo tėvynėje, nusileidusi kitoms dviem Italijos plaukikėms.

R.Meilutytė pernai, grįžusi į plaukimą po trejų metų pertraukos karjeroje, pasaulio čempionate Budapešte iškovojo bronzą 100 m krūtine rungtyje, o paskui pridėjo auksą 50 m sprinte.

Netrukus ji pradžiugino Lietuvą tokiu pačiu medalių komplektu – aukso ir bronzos – ir Europos čempionate rugpjūtį Romoje, bet ir tai nebuvo pabaiga.

Nors gruodį nevalingas judesys po vandeniu kojomis jai kainavo apdovanojimą 100 m rungtyje pasaulio 25 metrų baseine pirmenybėse Melburne, po kelių dienų ji pasiekė pasaulio rekordą Australijoje 50 m krūtine.

Šių metų pradžioje R.Meilutytė praleido pirmąsias varžybas Lietuvos čempionate, jautusi nugaros skausmus, atsiradusius dėl kulno traumos.

Per startus Barselonoje ir Romoje šiemet jai sekėsi banguotai, bet svarbiausiose metų varžybose – pasaulio čempionate Fukuokoje – ji vėl išniro nuostabios sportinės formos.

Rūta Meilutytė pasaulio plaukimo čempionate Fukuokoje. / „Scanpix“ nuotr.

Rūta turės dar vieną galimybę pradžiuginti save ir tautą medaliu savaitgalį, kai planetos pirmenybės baigsis 50 m krūtine rungtimi.