Rūta Meilutytė: „Žinau, kiek vaikų nemoka plaukti, todėl nutariau jiems padėti“
Sausio 24 dieną Vilniuje organizuojamas labdaros renginys „Sėkmingo gyvenimo link“, kurio metu žinomi, patyrę savo sričių profesionalai dalysis žiniomis apie sveiką mitybą, efektyvų sportą, stilingą įvaizdį, profesinį tobulėjimą, asmeninės laimės paieškas bei karjeros derinimą su šeima. Seminaras nemokamas, susirinkusieji bus kviečiami aukoti – visos surinktos lėšos bus skirtos „Vaikų linijai“.
Artėjant renginiui, žinomi žmonės sutiko pasidalinti savo požiūriu į labdarą, asmenine patirtimi, papasakojo, kokie yra labdaros projektų užkulisiai.
Rūta Meilutytė, plaukikė, olimpinė, pasaulio ir Europos čempionė, Rūtos Meilutytės labdaros ir paramos fondo steigėja
„Labdara – tai kažkas švento. Tai – privalomas dalykas kiekvienam žmogui, nesvarbu, kokia forma: ar tai būtų pinigai, ar žinios, ar tiesiog šypsena. Labai svarbu, kad kitas žmogus jaučia tavo pagalbą, o tu jauti tą puikų jausmą, galėdamas padėti.
Įkūriau savo vardo labdaros ir paramos fondą, nes, kaip jau minėjau, kiekvienas žmogus turi padėti kitiems. Ir aš visuomet to norėjau. Žinau, kiek vaikų nemoka plaukti, kiek norėtų išmokti, todėl nutariau padėti jiems to pasiekti. Dėl to išgyvenu pačias geriausias emocijas, kaip ir neseniai apsilankiusi Santariškių klinikų Vaikų onkohematologijos skyriuje, kur bendravau su sergančiais vaikais.
Kalbant apie labdarą, apskritai nemanau, kad reikia vartoti žodį „aukoti“. Gal geriau dovanoti, dalytis... Juk aukoti savo patarimo ar šypsenos tiesiog neįmanoma. Tu dovanoji, daliniesi, išgyveni bendrą džiaugsmą. Pasikartosiu – labdara nėra vien pinigai ar daiktai, tai – ir patarimai, ir geros emocijos, padrąsinantis žodis ar tiesiog šypsena, žvilgsnis. Dalinkimės gerais dalykais ir aukoti nieko nereikės“.
Lina Plioplytė, žurnalistė, filmo „Advanced style“ („Amžinai stilingos“) režisierė
„Kiekvienas visuomenės narys turi dalyvauti labdaringoje veikloje ar savanoriauti, nes tai suteikia kiekvienam progą pasijusti tikra, aktyvia tos visuomenės dalimi.
Man labai patinka savanoriauti. Esu savanoriavusi senukų globos namuose, plovusi indus benamių vakarienės metu ir ravėjusi žoles miestelėnų sode, kurio vaisiai atitenka skurstantiesiems. Visais atžvilgiais toks darbas man pirmiausia teikia didelį malonumą (ypač jei kas duoda kapstytis po daržą! O čia dar ir dėl kilnaus tikslo!), be to, susitinki su naujais žmonėmis, pamatai gyvenimo scenarijų, kurių net įsivaizduoti nebūtum galėjęs. Tai atveria akis, jautrina širdį, smagu per labdaringą veiklą jaustis miesto dalimi.
Mielai aukoju ir visokioms akcijoms, atnešu maisto, kam jo reikia, bet man labiau patinka patirtys, o ne piniginis rėmimas. Ir visai nebūtina kaip samarietei imtis gelbėti viso pasaulio – gera tiesiog su žmonių grupe pamaitinti skurstančiuosius, palaistyti daržus ir iš karto jausti darbo rezultatą.
Geri darbai užkrečia. Ir mums visiems sveika suprasti, kad miesto aviliuose egzistuoja ir mažiau laimingi žmonės, kuriems pagalba išties reikalinga. Be to, kad ir kaip banaliai tai skambėtų, padėti kitam – gera ir smagu. Manau, vaikai galėtų mokyklose turėti labdaros, savanoriavimo dienas, per kurias eitų rinkti pakelėse šiukšles, bendrauti su vienišomis senutėmis – taip gimsta ir nauji saitai su planeta, gamta, ir su skirtingomis žmonių kartomis.
Nuo 2004-ųjų gyvenu Niujorke. Amerikiečiai labai atviri labdarai. Į populiariausius savanorystės tinklalapius, projektus net sunku patekti, reikia praeiti atranką. O vietos linksmiausiose savanoriavimo veiklose, pavyzdžiui, piešti su Harlemo vaikų namų auklėtiniais, labai greitai išgraibstomos.
Ignas Bakėjus, sporto akademijos GET FIT įkūrėjas
Aukoti labdarai yra tiesiog privalomas dalykas kiekvienam dirbančiam asmeniui. Kas mėnesį tam skiriu maždaug 10 proc. savo gaunamų pajamų.
Ne kartą aukojau TV projektams, asmeniškai parėmiau pagalbos prašančiuosius. Vienais metais su kolegomis pildėme vaikų norus projekte „Vaikų svajonės“ – padėjome vaikams, augantiems socialinės rizikos bei socialinių įgūdžių stokojančiose šeimose.
Kiekvienas skyrėme po atitinkamą sumą pinigų, nupirkome dviračius ir su džiaugsmu išvežiojome juos po Lietuvą – padovanojome juos apie tai svajojusiems vaikams. Remiame tokias šeimas ne tik pinigais, bet ir konkrečiais jiems reikalingais daiktais. Smagu ne tik padėti, bet ir susipažinti su tomis šeimomis, bendrauti, matyti, kokius pokyčius atneša mūsų gerumas.
Praėjusiais metais sporto akademija GET FIT kartu su Kazimiero Simonavičiaus universitetu prisijungė prie Beatos Nicholson iniciatyvos „Kviečiu į svečius“. Visus, besidominčius sveika gyvensena, sukvietėme į nemokamą seminarą, kuriame mūsų specialistai dalijosi vertingomis žiniomis apie sportą, sveiką mitybą, visi vaišinomės sveikais užkandžiais ir aukojome tiems, kuriems trūksta pinigų net pavalgyti. Tą popietę „Maisto banko“ remiamoms, skurdžiai gyvenančioms šeimoms surinkome ir paaukojome apie 300 eurų.
Puiku, kad Lietuvoje vyksta tiek labdaros renginių, koncertų. Kiekvienas iš mūsų turėtume pamąstyti apie tai, kas mums svarbu, kam galėtume padėti, – ir tai daryti.
Labdaros renginys „Sėkmingo gyvenimo link“ vyks sausio 24 dieną, 10 val., Vilniuje, „Radisson Blu Hotel Lietuva“ viešbutyje.
Pranešimus skaitys edukologė, „Vaikystės sodo“ ir Karalienės Mortos mokyklos įkūrėja Austėja Landsbergienė, sporto akademijos GET FIT įkūrėjas Ignas Bakėjus, stilistė, knygos „Spintologija“ autorė Agnė Gilytė, taip pat mitybos specialistė, studijos „Sulieknėk sveikai“ vadovė Vaida Kurpienė. Renginyje laukiamos moterys, vyrai, tėvai ir seneliai, taip pat šeimos su vaikais – dviejose atskirose salėse vaikams aktoriai ir choreografai, mokytojai organizuos įvairias kūrybines dirbtuves.
Daugiau apie renginį – www.getfit.lt