Sąrašas „privalu turėti“. 5 patarimai, kaip susikurti savąjį

Drabužinė / „PantherMedia“/„Scanpix“ nuotr.
Drabužinė / „PantherMedia“/„Scanpix“ nuotr.
Šaltinis: Elaima.lt
A
A

Galima lažintis, kad vienas populiariausių šiuolaikinės mados industrijos šūkių yra „privalu turėti“. Sezono naujienos, vadinamieji „basic“ drabužiai, nesenstanti klasika, legendinių mados namų aksesuarai – kiekviena galim išvardyti bent kelis daiktus, kuriuos prekybininkai ar stilistai įrodė esant nepakeičiamus.

Kas jums pirmiausia šauna į galvą išgirdus šiuos du žodžius: „privalu turėti“?

Galima lažintis, kad jūsų sąraše atsidūrė bent keli iš šių daiktų: mėlyni džinsai, maža juoda suknelė, balti marškiniai, klasikinės kelnės ir švarkas, espadrilės, balerinos, sijonas „pieštukas“, pūkinė striukė, maža delninukė, kas nors rožinio...

Iš tiesų visi „privalu turėti“ sąrašai ir rekomendacijos yra savotiškų miniuniformų propagavimas. „Dėvint šį drabužį tinka viskas, idealus derinys darbui biure, nepakeičiamas ilsintis...“ Girdėta?

Ir pažįstamas jausmas, kai teatre susitinka dvi „mažos juodos suknelės“, pasipuošusios perlų karoliais? Arba kokiame nors šeimų susibūrime šnekučiuojasi kelios moterys, mūvinčios džinsus, avinčios tamsiai mėlynus mokasinus ir dėvinčios baltus marškinėlius?

Dėl tokių situacijų galima drąsiai kaltinti „privalu turėti, privalu dėvėti“ koncepciją.

Galbūt vienai „privalu turėti“ džinsus, o kita neįsivaizduoja jų ne tik ant savo klubų, bet ir spintoje?

Tačiau mes esame labai skirtingos! Galbūt vienai iš tiesų „privalu turėti“ džinsus, o kita neįsivaizduoja jų ne tik ant savo klubų, bet ir spintoje?

Vis perkame, tačiau nesijaučiame turinčios nei pakankamai drabužių, nei galinčios pasigirti išskirtiniu stiliumi. Kodėl? Atsakymas – nes perkame! Perkame tai, kas neva turi būti kiekvienos spintoje, tačiau jei tuos drabužius vilkėdamos nesijaučiame gerai ir nesiskiriame nuo kitų – tai anoks čia privalu turėti.

Emotion.de savo skaitytojoms siūlo išbandyti šiuos patarimus ir pačioms susikurti savo asmeninį „privalu turėti“ sąrašą. Galbūt ir jums pravers patarimai, kuriais vadovaujasi praktiškosios vokietės?

1. Stebėkite kitus žmones

Pastebėkite, kaip rengiasi jūsų kolegės, gatvės praeiviai, draugės. Nuspręskite, kas jums patinka ir kas ne. Tuomet svarstykite, ar jums tiktų tai, kas atrodo gražu kitų aprangoje?

Nueikite į parduotuvę ir pasimatuokite panašius drabužius. Tai geras būdas ieškoti savo stiliaus. Nesijauskite dėl to prastai. Taip galima pasisemti naujų idėjų. Identiškai vis tiek neatrodysite, o jūsų įkvėpimo šaltinis kažin ar pastebės, kad ją kūrybiškai kopijuojate. Kartais pakanka „pasiskolinti“ vieną detalę ir ji „aplimpa“ visai kitokiais garderobo elementais.

2. Klausytis kūno pojūčių

Išsiaiškinkite, su kokiais drabužiais jaučiatės gerai ir patogiai. Galbūt jums patinka minkšti, kūną apglėbiantys trikotažiniai rūbai? O gal ilgi plevenantys sijonai? Malonesni natūralūs ar sintetiniai audiniai, prigludę ar laisvi modeliai? Rinkitės tuos, kurie „limpa“.

3. Įvertinkite savo užsiėmimus

Užduokite sau paprastus klausimus: kaip atrodo jūsų kasdienybė? Esate medikė? Gal privalote dėvėti uniformą arba paisyti tam tikrų aprangos reikalavimų? O gal laisvų profesijų atstovė, turite verslą, auginate vaikus?

Natūralu, kad banko darbuotojos „privalu turėti“ sąrašas labai skirsis nuo vaikų darželio auklėtojos ar namų šeimininkės. Pirmoji galbūt taip niekada ir neapsimaus džinsų, o antroji – neturės kur rengtis klasikinio kostiumėlio. Todėl net ir labai gražūs bei patogūs drabužiai, kuriais neturite progų puoštis, užima vietą spintoje, bet nepraturtina jūsų pasirinkimo galimybių.

4. Atraskite savo derinius

Nebijokite plačiai atlapoti savo spintos durų ir pabandyti netikėtus drabužių, avalynės ir aksesuarų derinius. Pamirškite girdėtus stilistų patarimus. Juk jūsų spintoje jie dar nesilankė. Galbūt vieni pasirodys niekam tikę, o kiti privers aiktelėti – kaip to nesugalvojau iki šiol!

5. Laužyti taisykles!

Individualaus stiliaus ir asmeninio „privalu turėti“ sąrašo sudarymas nereiškia, kad reikia ignoruoti mados naujoves ir rūbų parduotuves. Tačiau į senus stereotipus galima pažvelkite kitaip.

Pavyzdžiui, juoda dera su visomis spalvomis, ji lieknina. O gal geriau jausitės juodus basic stiliaus „privalu turėti“ drabužius pakeitusios tamsiai mėlynais, žaliais ar rudais? Senosios palaidinės, šalikėliai, papuošalai ir rankinės gali atrodyti visai kitaip. Juk atsinaujinti galima ir taip – nebūtinai keičiant aksesuarus!

Kitas mitas, jog džinsai tinka laisvalaikiui. Bet jei jie jums nepatogūs, kodėl jų nepakeitus ilgu, patogiu sijonu ar stilingomis trikotažinėmis kelnėmis? Jūsų šventės, jūsų laisvalaikis ir jūsų darbas – tai ir pasirinkimai tebūnie individualizuoti.