Savaitgalio darbai: paruoškite lauko baldus šiltajam sezonui

Lauko baldai / Shutterstock nuotr.
Lauko baldai / Shutterstock nuotr.
Šaltinis: Ji24.lt
A
A

Nors šis pavasaris nedžiugina šiluma ir progų pasėdėti lauke nebuvo tiek daug, kiek norėtųsi, vis tiek traukia išeiti į kiemą ar terasą. Visgi lauko baldus prieš juos naudojant reikia šiek tiek atnaujinti. Tad savaitgalį griebkitės malonių darbų!

Įsigiję lauko baldus norime jais naudotis kiek įmanoma ilgiau. Tačiau jų patvarumas ir išvaizda priklauso ne tik nuo baldų kokybės, bet ir nuo to, kaip juos prižiūrėsime ir paruošime naudoti.

Lauko baldų patvarumas ir išvaizda priklauso ne tik nuo kokybės, bet ir nuo to, kaip juos prižiūrėsime.

Mediniams baldams skirkite daugiau priežiūros

Pavasario pabaiga ir vasaros pradžia – geriausias metas atnaujinti medinius baldus, nes jie tada būna išdžiūvę. Juos reikia prižiūrėti kur kas atidžiau nei plastikinius. Pirmiausiai, medinius baldus ištraukę iš sandėliuko ar balkono, gerai nuplaukite muiluotu vandeniu ir nuvalykite nešiurkščiu skudurėliu. Nuplovę, leiskite baldams išdžiūti.

Tačiau medinių lauko baldų neužtenka tik nuplauti. Norėdami išryškinti medžio spalvą, turėtumėte juos nudažyti, ištepti alyva ar impregnuoti. Tačiau atminkite, kad dažai ir impregnantas apsaugo geriau nei alyva. Nežinote, ar laikas perdažyti ar impregnuoti medinį stalą ar kėdes? Išbandykite vandens testą. Jei papurškus šiek tiek vandens ar palijus vanduo susigeria į medį, vadinasi, reikia perdažyti. Prieš impregnuodami medinius baldus, nušveiskite juos. Taip nušveisite ir nešvarumus, ir panaikinsite susikaupusią drėgmę, o impregnantas geriau įsigers. Taip pasirūpinę baldais, apsaugosite juos nuo drėgmės ir pelėsio.

Dažo medinį stalą
Dažo medinį stalą / Shutterstock nuotr.

Plastikinius, pintus ir metalinius baldus paruošti nesunku

  • Metalinius ir plastikinius baldus paruošti šiltajam sezonui kur kas lengviau nei medinius. Jiems nuvalyti prireiks karšto vandens ir muilo. Svarbiausia – gerai nuvalykite ir nutrinkite visus nešvarumus skudurėliu ar kempinėle. Atlikę pagrindinė darbą, palikite jiems nudžiūti.

TAIP PAT SKAITYKITE: Kada augalai darko namų erdvę, o ne ją puošia

  • Metalinius baldus apžiūrėkite, ar niekur neatsirado rūdžių. Jeigu jų yra, pamėginkite aštresniu šepečiu, specialiu rūdis pašalinančiu tirpalu. Pašalinus rūdis, metalas nebebus toks gražus, tad reikėtų nupoliruoti paviršių ir nudažyti ar nupurkšti dažais. Nepakenktų panaudoti ir medžiagas, apsaugančias nuo išorės poveikio bei rūdžių, kad kitą sezoną būtų mažiau vargo.
  • Pintus baldus taip pat kur kas lengviau prižiūrėti nei medinius (aišku, priklauso nuo medžiagos). Pintus baldus nuvalykite šilto vandens ir sodos tirpalu, leiskite išdžiūti, o tada ištepkite apsauginiu vašku. Jei jie natūralūs, pavyzdžiui, iš ratano vytelių, tada būtinai apžiūrėkite, ar jie neatsilupę, ar neišlindusios vytelės. Jei reikia, perdažykite. Visgi jei bus metas, kai jų nenaudosite, uždenkite, kad apsaugotumėte nuo oro pokyčių. Jei jie nėra iš natūralių medžiagų, tada nenutiks nieko blogo, jei paliksite lauke.

Nepalikite likimo valiai

Norėdami, kad lauko baldai tarnautų ilgai ir gražiai atrodytų, privalote pasirūpinti jais ne tik pavasarį ir baigiantis šiltajam metų sezonui.

Reikia juos prižiūrėti ir visą laiką, kol naudojatės. Lauko baldus nuolat apvalykite, lyjant įneškite į patalpą ar uždenkite. Jei baldai sunkūs ir jų negalite kaskart įnešti į patalpą, pasirūpinkite baldus apsaugančia danga, pavyzdžiui, plėvele.

Nepamirškite ir pagalvėlių – kai jų nenaudojate, pavyzdžiui, nakčiai įneškite į vidų, nes nuo saulės blunka medžiaga ir niekada nežinai, kada gali užklupti lietus. Todėl labai patogios pagalvėlės, kurias galima pririšti prie kėdės. Jas ne tik lengva greitai nuimti, bet ir skalbti. Beje, nuo saulės blunka ne tik medžiaga, bet ir patys baldai, tad geriausia juos laikyti ten, kur nešviečia tiesioginiai saulės spinduliai. O jei jau tenka juos statyti tokioje vietoje, kur saulė šviečia, geriausia uždengti gražia staltiese.

TAIP PAT SKAITYKITE: Naujausios interjero tendencijos: laukinės gamtos dvelksmas