Scenos divai Dž.Butkutei – 55: po „Akvariumo“ dugnas, lemtingas taksi ir „nemirtingų“ hitų TOP5

Džordana Butkutė  / Asmeninio albumo nuotr.
Džordana Butkutė / Asmeninio albumo nuotr.
Šaltinis: Žmonės
2023-10-03 08:10
AA

„Nieko nesigailiu savo gyvenime“, – ne kartą yra sakiusi scenos karalienė Džordana Butkutė. Spalio 3-iąją Lietuviškoji popmuzikos diva pasitinka 55-ąjį gimtadienį, ir nors jos kelyje būta aštriausių vingių, dabar ji gali pasidžiaugti besitęsiančia karjera, šeima ir pelnyta pagarba muzikos pasaulyje.

Nužengusi iš devintojo dešimtmečio

Scenos karalienė Džordana Butkutė nužengė iš devintojo dešimtmečio: vos septyniolikos užlipusi ant scenos, iškart tapo žvaigžde, sekso simboliu, Holivudo įžymybėms prilygstančių skandalų epicentru ir feniksu, sugebėjusiu ne kartą pakilti net iš giliausių gyvenimo duobių.

1986-aisiais „Lituanikos“ festivalyje debiutavusi atlikėja pasirodė kartu su grupe „Impulsas“. Vėliau moteris buvo pakviesta prisijungti prie grupės „Nerija“.

Džordana Butkutė / Asmeninio albumo nuotr.

Po „Akvariumo“ – į dugną

Lietuvai Džordana atstovavo ne viename festivalyje užsienyje, pelnė gausybę apdovanojimų, gastroliavo po Europą. D.Butkutė taip pat pelnė įspūdingą pripažinimą 2003-aisiais. Ji tapo TV3 televizijos realybės šou „Akvariumas-2“ nugalėtoja.

Foto naujienai: Džordana Butkutė: jaučiuosi lyg atgimusi / zmones24.lt

Tiesa, Dutūkstantieji ir laikas aplink tuos metus Džordanai susijęs su pačiais skaudžiausiais, gražiausiais ir netgi prasmingiausiais įvykiais. Prieš tai ji buvo praradusi kūdikį, išsiskyrusi su grupe – jautėsi žlugusi, buvo duobėje. Bet 2002-aisiais dalyvavo realybės šou „Akvariumas 2“ ir jį laimėjo. „Atrodė, kad tuoj tuoj prasidės naujas gyvenimas. Vis laukiau, kada tapsiu laiminga. Tada dar nesupratau, kad laimingą save galiu padaryti tik pati.“

Visgi sėkmės „Akvariume“, ji grįžo į tą pačią aplinką: „Tie patys draugai, tie patys įpročiai... Visos vasaros buvo parduotos Palangoje ar Šventojoje. Atsirado valgymo sutrikimų, problemų su alkoholiu. Kaip pati prisipažįsta, „aš tada jau viena koja grabe buvau“, – žurnalui „Žmonės“ yra pasakojusi Džordana.

Džordana Butkutė / Luko Balandžio / 15min nuotr.
Ansamblio „Nerija“ solistai Rolandas Janavičius (kairėje) ir Džordana Butkutė / Asmeninio albumo nuotr.

Tačiau ji pridūrė: „Nieko nesigailiu savo gyvenime, bet kaip norėčiau sustabdyti tą Džordaną prieš dvidešimt metų, apsaugoti nuo daugybės klaidų...“

Lemtingas taksi

Nors apie nemalonus gyvenimo vingius ir nuopolius Džordana kurį laiką vengė kalbėti, galiausiai radusi savyje jėgų, atlikėja tautai atvirai pasakojo ne tik apie ją skandinusį alkoholį, apie tai, ką jai teko iškęsti gyvenant su smurtaujančiu vyru, bet ir apie žmogų, kuris jai padėjo išsikapstyti iš duobės.

2009-aisiais į Elegijaus Strasevičiaus taksi automobilį atsitiktinai įlipusi Džordana su juo sėkmingai iki šiol važiuoja jųdviejų bendro gyvenimo keliu. Atlikėja ne kartą yra sakiusi, kad Elegijus – geriausia, kas jai yra nutikę.

Džordana Butkutė ir Elegijus Strasevičius / Asmeninė nuotr.

Jo dėka Džordana ne tik atsikratė priklausomybės alkoholiui, tačiau ir su trenksmu grįžo į sceną. Vyras į savo rankas perėmė atlikėjos vadybininko darbą. O 2012-aisias įvyko Džordanos ir Elegijaus vestuvės.

TOP5 Džordžos hitai

Devintajame dešimtmetyje scenoje debiutavusi dainininkė iki šių dienų žinoma bene kiekvienam lietuviui. Išleidusi 18 albumų, dešimtis hitų, Džordana vis dar renka pilnas arenas, kurios žodis žodin vieningai traukia jos dainas.

Ir nors jos garsiausi hitai skaičiuoja jau ne vieną dešimtį, jie iki šiol keliauja per kartas, o žodžiai skamba kone kiekvieno galvose.

Ryškiausi ir populiariausi Džordanos Butkutės hitai – portalo Žmonės.lt surinktame TOP5: