Serena Williams prakalbo apie kritiką dėl išvaizdos: „Mano kūnas – mano ginklas“

Serena Williams su vyru / „Scanpix“ nuotr.
Serena Williams su vyru / „Scanpix“ nuotr.
Šaltinis: Žmonės.lt
2018-06-05 07:49
AA

Prabėgus devyniems mėnesiams po gimdymo tenesininkė Serena Williams (36) grįžo į profesionalų sportą, tačiau nesėkmingai. Pirmadienį paskelbta, kad jos pasirodymas Prancūzijos atvirojo teniso čempionate baigtas dėl patirtos traumos.

Tai – skaudus smūgis sportininkei. Juolab, kad jos sugrįžimas sukėlė didelį šurmulį. Šia proga mados ir gyvenimo būdo žurnalas „Harper's Bazaar“ birželio mėnesio numerį papuošė S.Williams nuotrauka.

Kiekvieną figūros linkį išryškinanti apranga šiai fotosesijai pasirinkta ne veltui. Dalydamasi viena nuotraukų socialiniuose tinkluose Serena rašė: „Skirta visoms mamoms, kurioms buvo sunku atsigauti po nėštumo. Jei aš tai galiu padaryti, galite ir jūs. Myliu jus visas!“

Sunku patikėti, kad S.Williams gėdijosi savo figūros. Ji gniaužia kvapą tarsi graikų deivė, o sportiniai pasiekimai tokie, kad jai neprilygsta nė viena pasaulio tenisininkė. Serenos sąskaitoje – keturi olimpiniai aukso medaliai, šūsnis pasaulinių rekordų...

Serena Williams su vyru Alexis Ohanianu / Vida Press nuotr.

„Man patinka kurti istoriją“, – tikina Serena, kuri į teniso kortą grįžo su dukrele Alexis Olympia. Dukterį pati tebemaitinanti sportininkė puikiai žongliruoja karjera ir motinyste. Be viso to, Serena dar ir pradedanti dizainerė. Ji ką tik pristatė savo kurtą laisvalaikio drabužių liniją „Serena“.

Tam, kad viską suspėtų, jai tenka kelis darbus atlikti vienu metu. Štai ir „Harper's Bazaar“ interviu įvyko viename SPA centre. Kol Serena kalbėjosi su žurnaliste, meistrė padarė jai pedikiūrą. Sportininkės kojų nagus papuošė jos mėgstamiausia spalva – rožinė.

„Esu mergaitiškiausia iš seserų“, – sukikeno Serena, jauniausia iš penkių seserų. Vis dėlto savo kūno ji labai ilgai gėdijosi, o bulvarinės spaudos komentarai, esą Serena iš tiesų gimė vyru, ją varė į neviltį. Negelbėjo ir sportininkų požiūris – 2014-aisiais Rusijos teniso federacijos vadovas Šamilas Tarpiščevas buvo nubaustas 25 tūkst. JAV dolerių bauda už tai, kad Sereną ir jos seserį Venus pavadino „Williamsų broliais“. „Baisu, kai į jas pasižiūri“, – tuomet sakė federacijos vadovas.

„Man buvo sunku. Žmonės sako, kad gimiau vyru tik dėl mano rankų, dėl to, kad esu stipri. Venus patirtis kitokia: ji visada buvo liekna, aukšta ir graži. O aš esu stipri ir raumeninga... ir graži. Bet žinote, tai visai kas kita“, – atviravo sportininkė.

Ji sau pasižadėjo niekada neskaityti komentarų, straipsnių apie save, tačiau visuomenės spaudimas buvo labai stiprus. 2004-aisiais Serena turėjo du tikslus: laimėti Vimbldono čempionatą ir įlįsti į S dydžio suknelę.

„O Viešpatie! Aš niekada nebūsiu S dydžio! Kodėl aš to turėjau norėti? Juk esu tokia, kokia esu, mano kūnas – mano ginklas, – sako S.Williams, parodydama stiprias savo rankas. – Tačiau džiaugiuosi, kad tuomet taip sakiau. Galėsiu parodyti Olympiai, ką anksčiau išgyvenau. Užtat dabar esu laiminga dėl to, kokia esu ir kaip atrodau... Kai Olympia gimė, pamačiau, kad ji paveldėjo mano rankas. Vietoje to, kad būčiau nusivylusi ir išsigandusi dėl to, ką žmonės apie ją kalbės, aš tiesiog pasidžiaugiau dukra.“

Serena tikina, kad nuo pat pradžių žinojo, kad laukiasi dukters. Laukdamasi ji dalyvavo Australijos atvirajame teniso čempionate. „Manęs nė karto nepykino, nebuvo jokių simptomų. Australijoje labai karšta, kartais temperatūra viršija 40 laipsnių karščio, tačiau Olympia nė karto nesiskundė. Tuomet pasakiau vyrui: Gims mergaitė. Tik moteris gali būti tokia stipri“, – prisiminė S.Williams.

Atletės nėštumas ir kintančios kūno formos visai negąsdino. Priešingai, ji mėgavosi šiuo ypatingu laikotarpiu. „Jei nereiktų žaisti teniso, laukčiausi ir dabar. Atleiskite, bet aš esu iš tų moterų, – juokėsi Serena. – Buvau susižeidusi daugybę kartų, todėl mano kūnas yra pratęs prisitaikyti. Pats gimdymas – visai kita istorija. Žinojau, kad negalėsiu jos pagimdyti natūraliai. Jaučiau tai intuityviai.“

Sutrikęs kūdikio širdies ritmas sąrėmių metu privertė medikus atlikti Cezario pjūvį. Nors operacija buvo sėkminga, bet net 6 dienas Serena kovojo su plaučių embolijos sukeltomis komplikacijomis. Tai tokia būklė, kai dėl embolijos sutrinka plaučių arterijos kraujotaka, išsivysto laikinas, tačiau pavojingas gyvybei dešiniojo skilvelio nepakankamumas. Taigi, moteris patyrė dar keletą nemalonių operacijų, po kurių ištisas savaites teko praleisti lovoje.

„Tai, ką išgyvenau, buvo siaubinga. Žvelgdama atgal negaliu suvokti, kaip tai ištvėriau. Aš meldžiausi. Mano mama daug meldėsi“, – atviravo Serena.