Seserų pavydas – kaip elgtis?

Dvynės / Vida Press nuotr.
Šaltinis: Elaima.lt
AA

Ar rastume daug seserų, kurios patvirtintų, kad jų santykiai – labai geri? Neretai net ir suaugus konfliktai ir nesutarimai niekur nedingsta, tik įgauna daug rafinuotesnį pobūdį nei vaikiškos peštynės ir konkurencija. Taigi, kaip elgtis, jei seserų santykius temdo pavydas?

Jei jaučiate sesers pavydą

  • Turėkite paslapčių. Kad ir labai norisi nuoširdžiai pasidžiaugti, susilaikykite nuo pasakojimų apie pirkinius, romantiškas akimirkas ar tuos gyvenimo džiaugsmus, apie kuriuos seseriai visai nebūtina žinoti. Kartais žmonės pernelyg daug dėmesio skiria smulkmenoms, kurios gali pakurstyti aistras. Todėl nesuteikite bereikalingo preteksto jai dar kartą pamatyti, kaip jums gera. Jūs tik nuoširdžiai dalijatės džiaugsmu, o ji supranta kaip netiesioginį priekaištą, kad jos gyvenimas ne toks tobulas.
  • Negailėkite komplimentų. Jei sesuo pavydi, vadinasi, ji jaučiasi ne tokia graži, protinga, sėkmės lydima... Todėl būkite ta, kuri pastebi talentus ir gebėjimus. Pagirkite jos keptą pyragą, pastebėkite naują šukuoseną, pasidžiaukite jos vaikų laimėjimais. Gerumas sušildo net gana kietas širdis. Jei jums pavyks bent kiek kilstelėti sesers savivertę, ko gero, santykiai taps artimesni ir nuoširdesni.
  • „Auklėkite“ tėvus. Jei esate ta, kuri buvo tėvų numylėtinė, tikėtina, kad būtent per šeimos šventes, giminės susibūrimus ir kyla daugiausia nesutarimų. Senos nuoskaudos atgyja ir net nekaltos užuominos gali sukelti tikrą jausmų uraganą. Todėl į kiekvieną netaktišką tėčio ar mamos užuominą pasiruoškite atsakymą, kuriuo parodytumėte, kad vaikystė seniai baigėsi. Juk seseriai nieko nėra skaudžiau, kaip girdėti įgrisusias tėvų pastabas ir matyti jų komplimentų šviesoje besišildančią didžiausią konkurentę – jus.

Jei pati pavydite seseriai

  • Prisipažinkite, ko. Grožio? Gebėjimų? Materialinės padėties? Rūpestingo vyro? Tada pagalvokite, ar tikrai norėtumėte pasikeisti su ja vietomis. Juk jos gyvenime, matyt, yra daug ko, kas jums nebūtų priimtina, o juk likimas paprastai įteikia visą komplektą „dovanų“. Tada įvertinkite save. Kodėl nesidžiaugiate tuo, ką turite, ir nepastebite, neišnaudojate galimybių, kurios atsiveria jums?
  • Įvardykite pavydo priežastis. Jei vaikystėje tėvai jus lygino, tai yra tėvų, o ne jūsų sesers kaltė. Jei sesuo daugiau pasiekė gyvenime, tai juk ne todėl, kad ji pasinaudojo jumis. Tai kodėl visi negatyvūs jausmai tenka jai? Galbūt iš tiesų sudėtingi yra jūsų santykiai su tėvais, tačiau išsiliejate ant sesers?
  • Didinkite savivertę. Kuo aukštesnė žmogaus savivertė, tuo mažiau jis priklausomas nuo aplinkinių vertinimo ir kitų sėkmė jam kelia ne pavydą, o džiaugsmą. Savimi pasitikintys žmonės lengviau bendrauja, jiems geriau sekasi darbe ir asmeniniame gyvenime. Jei manote, kad jūsų pasitikėjimas savimi itin žemas, nebijokite praverti psichologo durų ar bent jau paskaitykite kokybiškos psichologinės literatūros. Išmokusi mylėti save, atrasite, kad pasaulis yra daug gražesnis, nei anksčiau jums atrodė.
Skaitykite daugiau