Skandalas „Eurovizijoje“: savanorės prabilo apie seksualinį priekabiavimą
Šiųmetę „Euroviziją“ drebina skandalas. Kelios Turine vykusiame konkurso atidaryme savanoriavusios moterys pareiškė, kad šventinę dieną, kai turkio spalvos kilimu žengė atlikėjai, pritariantieji vokalistai, šokėjai ir VIP svečiai, jos patyrė seksualinį priekabiavimą – neva buvo „liečiamos“ ir „graibomos“.
Kasmetinio „Eurovizijos“ konkurso organizatoriai paneigė šiuos teiginius, tačiau už moterų teises kovojančios Italijos grupės reikalauja, kad policija skubiai atliktų tyrimą, rašo dailymail.co.uk.
Viena moteris, vardu Chiara, kreipėsi į „Me Too“ stilistikos moterų bendruomenę „Non Una Di Meno“ ir pranešė, kad „Eurovizijos“ konkurso atidarymo metu buvo apčiupinėta. Ji teigia, kad „užsienio dainininko šokėjai“, kurių tapatybė nenurodoma, „lietė jos užpakalį ir juosmenį“.
Kita moteris, savaitgalį dalyvavusi Venarijos karališkuosiuose rūmuose vykusiame raudonojo kilimo vakarėlyje, aiškino: „Jaučiausi pažeminta. Buvau ten kaip savanorė, kad padėčiau delegacijoms, o jie mus čiupinėjo savo rankomis.“
„Vienas iš jų uždėjo ranką man ant juosmens ir bandė pabučiuoti. Man pavyko išsisukti, bet tada tą patį bandė padaryti kitas. Tai vyko su daugeliu savanorių moterų, ir galiausiai daugelis jų išėjo dėl to, kas vyko“, – pasakojo ji.
Kita moteris, kuriai yra virš 20-imt, pridūrė: „Labai laukiau savanoriavimo „Eurovizijoje“, bet niekada nesitikėjau, kad nutiks kas nors panašaus. Tai, kas turėjo būti nuostabi patirtis, virto apčiupinėjimo ir priekabiavimo vakaru. Taip, tai vyksta naktiniuose klubuose, bet niekada nesitikėjau, kad kas nors panašaus nutiks tokiame renginyje.“
Gerą reputaciją turinčio italų laikraščio „Corriere Della Sera“ žurnalistai taip pat kalbėjosi su keliomis vakarėlyje dalyvavusiomis savanorėmis, kurios plačiau papasakojo apie tą vakarą esą patirtą seksualinį priekabiavimą.
„Buvau su kita mergina, o grupė užsieniečių šokėjų pradėjo į mus žiūrėti ir priėjo prie mūsų. Jie šoko labai arti ir vienu metu pradėjo mus liesti. Iš pradžių buvo gana nuobodu, bet kai atsidarė baras ir buvo pradėti tiekti nemokami gėrimai, viskas visiškai pasikeitė.
Šie šokėjai per daug išgėrė ir ėmė mus liesti, vienas iš jų vis čiupinėjo mano užpakalį. Bet mes nesikreipėme į valdžios institucijas, nes nenorėjome kelti problemų“, – minėtam laikraščiui pasakojo viena iš jų, vardu Francesca.
Konkursą organizuojančios Europos transliuotojų sąjungos atstovas Martinas Osterdahlis sakė, kad „nežino apie jokius skundus“. Tuo metu Italijos televizija su vykdomąja prodiusere Simona Martorelli priešakyje teigė, kad „girdėjo apie pranešimus ir juos nagrinėja“.
Už „Eurovizijos“ savanorius atsakinga Turino miesto tarybos atstovė Alessandra Aires taip pat buvo nustebinta minėtų kalbų.
„Jei būčiau pastebėjusi, kad vyksta kas nors panašaus, būčiau įsikišusi ir sustabdžiusi renginį. Galiu jus patikinti, kad visą laiką buvau vakarėlyje ir nieko panašaus neįvyko.
Galbūt ir buvo koks vienas antakius kilstelėti privertęs komentaras, bet viskas priklauso nuo vakarėlio entuziazmo, ir gėda, kad kažkas nori apipilti purvu gražų renginį“, – kalbėjo ji.
„Eurovizijos“ dainų konkurso atstovas spaudai, situaciją komentuodamas „MailOnline“, taip pat atmetė kaltinimus: „Miesto taryba visa tai jau paneigė. To nebuvo.“
Tačiau šie paneigimai įsiutino moterų grupę „Non Una Di Meno“. Jos atstovė spaudai atkirto: „Nepaisant to, kad kelios savanorės prabilo ir papasakojo savo istorijas apie priekabiavimą „Eurovizijoje“, mes klausiame, kaip Taryba, turėdama tokius pasakojimus, gali neigti, kad tai įvyko. Kaip įprasta, smurtą patyrusių moterų balsai nutildomi, o jų pasakojimais netikima. Priekabiavimas nėra žaidimas, o mes nesame žaislai.“