Specialistai atsako: apie odą, drabužius, plaukus
Atšilo oras, norisi kur nors lėkti, plevėsuoti tobulo naujo derinio skvernais, švytėti ne mažiau gaiviai nei pati vasara. Norisi vilioti! Tik štai kartais iškyla klausimų, kaip tinkamai paruošti tą viliojimo arsenalą. Ir ne visada yra ko (arba kaip) paklausti. Žurnalas „Laima“ mielai jums padeda.
„LAIMA“: Turiu ne vienus baltus sportbačius – norisi kuo ilgiau juos išlaikyti akinančios spalvos. Bet kai tiek purvo, gana sudėtinga. Kaip reikėtų rūpintis šviesia avalyne, ypač jei ji odinė?
Jurgita Maslauskienė, avalynės taisyklos „Batų namai“ administracijos vadovė: „Reikia žinoti, jausti, kada ir kaip avėti ir prižiūrėti baltos spalvos nubuko ar verstos odos batus. Galima naudoti impregnavimo priemones (jos šiek tiek apsaugos naujus batus), odines detales ištepti bespalviu batų tepalu. Tačiau mūsų orų sąlygomis šviesia avalyne rūpintis sunku. Sportinius batus, kuriuose nėra kartoninių detalių (tarkim, kartoninių vidpadžių), galima plauti skalbimo mašina labai žemoje temperatūroje ir be gręžimo funkcijos. Išplovus reikia leisti išdžiūti natūraliai, į batų vidų pridėjus popierinių rankšluosčių. Tačiau atminkite, kad nuo dažno plovimo ir džiūvimo sportbačių odinės detalės sausėja, dėl to gali greičiau įtrūkti, įplyšti. Kai kurie sportbačiai turi lininių detalių: jų audinys nuo skalbimo pageltonuoja – tokius reikia itin atidžiai valyti. Kiti šviesūs batai puikiai gali būti plaunami ūkiniu muilu su tulžimi. Jau papilkėjusius nuo dėvėjimo, pageltonavusius batus galima perdažyti – kad ir ta pačia balta spalva. Tik, žinoma, ne namų sąlygomis.“
„LAIMA“: Ką daryti su plaukais, kad atrodyčiau madingai susivėlusi? Nes man išeina arba susivėlusi, arba susišukavusi. Kaip sukurti atsainaus nerūpestingumo įvaizdį?
Kęstas Rimdžius, plaukų stilistas: „Ne visada įmanoma padaryti tokią šukuoseną – plaukai turi būti kur kas labiau iškarpyti. Tad jei norite turėti madingai suveltus plaukus, pirmiausia prašykite savo kirpėjo, kad suteiktų jiems reikiamą formą. Jei nukirpta tinkamai, tada džiovindama plaukus užverskite į apačią, kad pakeltumėte juos ties šaknimis, o paskui formuokite šukuoseną pasitelkdama laką arba birią plaukų pudrą, suteikiančią apimties. Nedarykite klaidos ir netepkite ant plaukų vaško – riebi priemonė lauke reaguos su drėgme ir plaukai vėl sukris.“
„LAIMA“: Juodą odinę striukę turiu aš, beveik visos mano draugės ir net mama. Man tai labai patogus drabužis, bet nesinori vaikščioti lyg su uniforma. Su kuo patartumėte derinti? O gal apskritai mesti striukę į šalį ir pasiieškoti ko nors kito?
Austėja Jablonskytė, stilistė: „Odinė striukė populiari kaip dantų šepetėlis. Ją norisi dėvėti kasdien dėl labai paprastos priežasties – ji tikrai prie visko visada tinka. Aš savo spintoje taip pat turiu odinę striukę ir ją myliu iš visos širdies. Dėl to, kad visos ją turime, tikrai nesukčiau sau galvos. Jei odinukė tinka figūrai – valio! Tik, kaip teisingai pastebėjote, būtų galima atkreipti dėmesį į derinimą. Šį pavasarį ir vasarą itin madingi gėlėmis marginti drabužiai. Todėl verta pagalvoti apie odinės striukės derinimą su gėlėta suknia. Taip sukursite romantiškesnį įvaizdį. O jei vilkėsite su klasikinėmis kelnėmis ir marškiniais, sukursite prancūzių dievinamą klasikinį įvaizdį. Būdų yra šimtai – tik išlaisvinkite fantaziją! Svarbiausia, kad jūsų turimos odinės striukės modelis, spalva ir dydis jums tiktų nepriekaištingai.“
„LAIMA“: Po žiemos jaučiuosi išbalusi ir suvytusi – ne tik jaučiuosi, bet ir atrodau. Kokie yra efektyvūs būdai atgaivinti veido odą?
Indrė Urbanavičienė, kosmetikos „Driu Beauty“ kūrėja, seminarų „Protingas grožis“ lektorė: „Pirmiausia, jei saulė dar ne aktyvi, reikėtų kreiptis į specialistą, kad padarytų keletą veido valymų su rūgštimis. Geriausiai tam tiks glikolio, pieno ar salicilo rūgštys arba jų mišiniai. Šveitiklio stiprumą, atsižvelgiant į odos būklę ir tipą, tinkamai parinks kosmetologas. Rūgštys ne tik pašalina negyvas ląsteles ir išvalo poras, bet ir paskaistina odą, sumažina raukšlelių gylį, paskatina odos atsinaujinimo procesus.
Išsirinkite gerą kremą su vitaminais A (retinoliu), B3 (niacinamidu), C ir peptidais – jie taip pat skatina odos atsinaujinimo procesus, kolageno gaminimą, stiprina odos apsauginį barjerą. Kremo sudėtyje galėtų būti ir gerų drėkiklių, tokių, kaip hialurono rūgštis, kuri ne tik reguliuoja odos drėgmės pusiausvyrą, bet ir padeda odai atsinaujinti, saugo ją nuo išsausėjimo.
Taip pat reikėtų pasirūpinti oda „iš vidaus“. Įtraukite į racioną papildų ir vitaminų. Omega 3 ir omega 6 riebalų rūgštys padės atkurti odos lipidinį barjerą, vitaminai A ir E veiks kaip antioksidantai, skatins sveiką odos atsinaujinimą, vitaminas C didesnėmis dozėmis aktyvins kolageno gaminimą. Mitybą papildykite ir sėklomis, riešutais, natūraliais aliejais.“
„LAIMA“: Man patinka oversized drabužiai, o mano vaikinui – tokie, kurie išryškina kūno formas. Tai ir svarstau: ar pyktis dėl to su mylimuoju, ar su savimi? O gal įmanoma rasti kompromisinių derinių?
Giedrė Anužytė, stilistė: „Šis klausimas aktualus ne vienai merginai. Siūlyčiau neatsisakyti oversized drabužių, nes jie – jūsų asmenybės atspindys. Kompromisas įmanomas: vilkėkite juos, kai nebūnate su savo vaikinu, arba atraskite pusiausvyrą tarp didelių ir aptemptų drabužių. Pavyzdžiui – prigludusios kelnės ir laisvi marškiniai, švarkas ar paltas. Arba, atvirkščiai: viršus aptemptas, o apačia plevėsuojanti. Jei nuo galvos iki kojų būsite oversized, galite atrodyti kaip beformė būtybė.
Nereikia mestis ir į kitą kraštutinumą – vilkėti per daug aptemptus drabužius. Idealu stilistiškai laviruoti tarp vieno ir kito. Be to, neužmirškite, kad didelis megztinis, kuris atidengs petį, ar laisvi prasegti marškiniai, pabrėžiantys kaklą ir dekoltė sritį, gali ne mažiau vilioti vyriškosios lyties atstovus.“
Lina Vėželienė, psichologė-psichoterapeutė: „Aprangos stilius neišvengiamai susijęs su psichologiniu gyvenimo stiliumi. Ypač bet kuris kraštutinumas, ar tai būtų sexy, ar oversized. Bet kuriuo atveju kyla klausimas, kam reikia pernelyg demonstruoti arba pernelyg maskuoti savo kūną? Žvelgiant per psichologinę prizmę, dažniausiai formas slepiančiais drabužiais linkusios rengtis moterys, kurioms nepatinka jų kūnas.
Gali būti ir kitų priežasčių. Pavyzdžiui, psichologinis poreikis slėptis gali kilti dėl autentiškumo, išsiskyrimo iš minios baimės arba patirtos seksualinio pobūdžio traumos. Norą vilkėti oversized drabužiais gali skatinti ir stiprus judesio laisvės, komforto poreikis. Tačiau tada kyla kitas klausimas: kodėl moters gyvenime tiek daug nelaisvės, kad tai nuolat norisi kompensuoti? Aprangos stilių taip pat gali diktuoti noras pasipriešinti draugo ar partnerio reikalavimams. Kai kurios moterys vyro išsakytą nuomonę vadina seksistine ir kovoja su tuo kaip su lytiniu priekabiavimu, specialiai rengdamosi bespalviais beformiais „maišais“. Klausimo autorei palinkėčiau rasti laiko patyrinėti savo stiliaus motyvus. Tai labai padės pažinti save.“
„LAIMA“: Kaip prižiūrėti apatinį trikotažą, kad jis neprarastų spalvos ir formos? Man ypač nesiseka išsaugoti pirminio šviesių liemenėlių su skirtingų audinių nėriniais vaizdo.
Jurgita Alūzienė, apatinio trikotažo parduotuvės „LiLu“ savininkė: „Baltus apatinius skalbiant aukštoje temperatūroje audinys gali papilkėti, todėl geriausia plauti juos rankomis ne karštesniame kaip 30 laipsnių vandenyje. Niekada nemirkykite ilgiau nei penkias minutes. Jeigu ryžtatės apatinius skalbti skalbimo mašina, naudokite specialius tinklinius maišelius, nedėkite kartu kitos spalvos drabužių. Niekada nenaudokite audinių balinimo ir skalbimo su chloru priemonių, nebent gaminio etiketėje yra rekomendacijų, leidžiančių tai daryti. Apatinių su elastiniu audiniu negalima virinti, o rūbus iš sintetinio audinio patartina skalbti atskirai nuo medvilninių ar lininių. Naudokite skystąsias priemones: jos geriau tirpsta vandenyje. Išskalbtų apatinių nedžiovinkite automatinėje džiovykloje ar ant radiatoriaus – aukšta temperatūra gali pažeisti audinio pluoštą. Taip pat nekabinkite tiesioginėje saulės šviesoje – nubluks.“