Štai, kaip 2024-ųjų „Eurovizijoje“ balsavo Lietuva: paviešinti mūsų komisijos ir žiūrovų balai

Monika Linkytė skelbė Lietuvos komisijos eurovizinius balus / Ekrano nuotr.
Monika Linkytė skelbė Lietuvos komisijos eurovizinius balus / Ekrano nuotr.
Šaltinis: Žmonės
2024-05-12 02:26
AA

Švedijos mieste Malmėje vykusi 68-oji „Eurovizija“ gegužės 11-ąją baigėsi Nemo iš Šveicarijos pergale. O ką palaikė Lietuvos komisija ir žiūrovai?

Šeštadienio vakarą „Eurovizijos“ finale pasirodžius visų į jį patekusių 26 šalių atstovams ir sustabdžius žiūrovų balsavimą, laukė įtemptas etapas – komisijos balų paskelbimas.

Juos tradiciškai pranešė kiekvienos konkurse dalyvavusios šalies parinktas pranešėjas. Lietuva šią atsakingą užduotį šiemet patikėjo pernykštei atstovei „Eurovizijoje“ Monikai Linkytei.

2024-ųjų „Eurovizijos“ nugalėtojas – Nemo / „Scanpix“ nuotr.

Ji pranešė, už kurių šalių pasirodymus ir kaip balsavo mūsų šalies komisija: 1 balą Lietuvos žiuri skyrė Vokietijai, 2 – Norvegijai, 3 – Airijai, 4 – Izraeliui, 5 – Švedijai, 6 – Ukrainai, 7 – Prancūzijai, 8 – Portugalijai, 10 – Kroatijai, 12 – Šveicarijai.

Lietuvos komisiją šįkart sudarė Jievaras Jasinskis, Kristupas Naraškevičius, Povilas Meškėla, Agneta Gabalytė ir Monika Marija Paulauskaitė.

Kaip „Eurovizijos“ finale balsavo Lietuvos komisija / Eurovision.tv ekrano nuotr.

Vėliau prie komisijos balų buvo pridėti ir visų šalių žiūrovų balai.

Paaiškėjo, kad Lietuvos žiūrovai finale 1 balą skyrė Švedijai, 2 – Italijai, 3 – Izraeliui, 4 – Latvijai, 5 – Airijai, 6 – Estijai, 7 – Prancūzijai, 8 – Šveicarijai, 10 – Kroatijai, 12 – Ukrainai.

Kaip „Eurovizijos“ finale balsavo Lietuvos žiūrovai / Eurovision.tv ekrano nuotr.

Pasibaigus „Eurovizijai“, naktį iš šeštadienio į sekmadienį taip pat atskleista, kaip Lietuvos žiūrovai balsavo pirmajame pusfinalyje: 1 balą jie skyrė Airijai, po 2 – Ukrainai, Liuksemburgui ir Kiprui, po 4 – Suomijai, Lenkijai ir Islandijai, po 5 – Slovėnijai ir Australijai, 7 – Portugalijai, po 8 – Kroatijai ir Azerbaidžanui, po 9 – Moldovai ir Serbijai.

Kaip „Eurovizijos“ pirmajame pusfinalyje balsavo Lietuvos žiūrovai / Eurovision.tv ekrano nuotr.

Žmonės.lt primena, kad naktį iš šeštadienio į sekmadienį Švedijos mieste Malmėje vykusio finalo metu karūnuotas 2024-ųjų „Eurovizijos“ laimėtojas – Nemo iš Šveicarijos.

Lietuvos atstovas Silvester Belt finale pelnė 14 vietą.

Fotogalerijos:

2024-ųjų „Eurovizijos“ nugalėtojas – šveicaras Nemo (16 nuotr.)
+10
Silvester Belt „Eurovizijos“ finale (17 nuotr.)
+11
„Eurovizijos“ finalas Malmės arenoje (213 nuotr.)
+207