Atskleista, kurių šalių komisija ir žiūrovai „Eurovizijos“ finale palaikė Silvester Belt

Silvester Belt / Lukas Balandis / BNS nuotr.
Silvester Belt / Lukas Balandis / BNS nuotr.
Šaltinis: Žmonės
2024-05-12 03:27
AA

Malmėje praūžusioje 68-ojoje „Eurovizijoje“ Lietuvos atstovas Silvester Belt užėmė 14 vietą. Dar transliacijos metu sužinojome, iš kurių šalių komisijų sulaukėme simpatijų. O kaip šįkart finale mus palaikė žiūrovai?

Naktį iš šeštadienio į sekmadienį Švedijos mieste Malmėje vykusio finalo metu karūnuotas 2024-ųjų „Eurovizijos“ laimėtojas – Nemo iš Šveicarijos.

Lietuvos atstovas Silvester Belt su daina „Luktelk“ finale pelnė 14 vietą.

Pasirodymus finale tradiciškai vertino ne tik žiūrovai, bet ir žiuri, sudaryta iš visų konkurse dalyvaujančių šalių išrinktų narių. Žiūrovai balsus atidavė tiesiogiai finalo metu, o komisija savo verdiktą tarė dar finalo išvakarėse – tuomet vyko generalinė repeticija.

Pasibaigus tiesioginei transliacijai, naktį oficialiame „Eurovizijos“ puslapyje Eurovision.tv atskleista, kurioms šalims šįsyk Lietuva turėtų būti dėkinga už finale gautus balus.

Žiūrovų balai Lietuvos atstovui Silvester Belt finale išsidėliojo taip: Latvija (8), Jungtinė Karalystė (8), Airija (7), Ukraina (7), Estija (4), Islandija (4), Liuksemburgas (4), Norvegija (3), Lenkija (3), Švedija (3), Vokietija (2), Čekija (1), Danija (1), Nyderlandai (1), San Marinas (1), Ispanija (1).

Kaip už Silvester Belt „Eurovizijos“ finale balsavo žiūrovai / Eurovision.tv ekrano nuotr.

Užsienio komisijos narių balai Lietuvos atstovui Silvester Belt finale išsidėstė taip: Portugalija (7), Serbija (7), Moldova (5), Ukraina (5), Nyderlandai (4), Estija (2), Prancūzija (1), Vokietija (1).

Kaip už Silvester Belt „Eurovizijos“ finale balsavo komisija / Eurovision.tv ekrano nuotr.

Iš viso Silvester Belt per finalą surinko 90 balų – 32 iš komisijos ir 58 iš žiūrovų.

Fotogalerijos:

„Eurovizijos“ finalas Malmės arenoje (213 nuotr.)
+207
Silvester Belt „Eurovizijos“ finale (17 nuotr.)
+11