Stebuklinga meditacijos galia

Meditacija / Shutterstock nuotr.
Meditacija / Shutterstock nuotr.
Šaltinis: Ji24.lt
A
A

Kasdien bėgate, lekiate, o jūsų gyvenimas kupinas rūpesčių ir nuovargio? Be to, atostogos dar labai toli. Kaip pailsėti? Tą padaryti padeda meditacija. Vos kelios minutės per dieną nesunkiai pašalina įtampą ir nerimą.

Jau žinoma, kad meditacija yra gilaus fizinio ir protinio atsipalaidavimo būsena, kurią galima pasiekti daugybe būdų: meldžiantis, žiūrint į debesis ar tiesiog susitelkus į kvėpavimą.

Prieš dešimt metų žodis „meditacija“ skambėjo gana mistiškai. Šiais laikais apie tai kalba visi, nes jau žinoma, kad meditacija yra gilaus fizinio ir protinio atsipalaidavimo būsena, kurią galima pasiekti daugybe būdų: meldžiantis, žiūrint į debesis, nejučiom užsisvajojus, kartojant tam tikrą garsą ar skiemenį, tiesiog susitelkus į kvėpavimą ar kitokiu būdu, kuris padeda visiškai atsipalaiduoti ir nuvyti mintis šalin. Tiesiog pajusti dabarties akimirką. Taigi, nieko mistiško. Tačiau tokios būsenos galia yra labai didelė. Ir mokslininkai jau pripažino, kad fiziologiniu požiūriu meditacija yra nepakeičiama ir sveikiesiems, ir ligoniams. Įrodyta, kad medituojant:

  • Kvėpavimas darosi lygesnis, ramesnis, sulėtėja širdies plakimas ir netgi kraujospūdis.
  • Pašalinama raumenų įtampa.
  • Kraujyje sumažėja streso hormonų.
  • Stiprėja imunitetas.

Dažnai patys nenutuokdami medituojame, tačiau jei gyvenimas kupinas streso ir įtampos, vertėtų išmokti tai daryti sąmoningai, kad pašalintumėte iš kūno įtampą, kuri ilgainiui sukelia rimtesnių bėdų.

TAIP PAT SKAITYKITE: Koks partneris jums tinkamiausias pagal horoskopą

Kaip medituoti

Patogiai ir tiesiai atsisėskite ant žemės arba ant kėdės, pasistenkite atpalaiduoti visus raumenis ir į ką nors sukoncentruokite savo dėmesį, pavyzdžiui, į tašką ant sienos, horizontą, muziką ar kvėpavimą. Taip pat galite būti ir užsimerkę. Stenkitės kvėpuoti ramiai ir giliai bei apie nieką negalvoti. Jei mintys laksto kaip pašėlusios, nepykite, nenusivilkite savimi – toks jau yra žmogaus protas, be darbo jis negali. Tiesiog pasistenkite susitelkti į kvėpavimą, sąmoningai įkvėpti ir iškvėpti ir mintys išnyks.

Kad meditacija duotų naudos, tai daryti reikėtų kasdien, nes meditacijai tapus įpročiu, kaskart atsikratyti visų minčių ir atsipalaiduoti bus vis lengviau ir lengviau. Tam prireiks vis mažiau laiko. Meditacija naudinga dar ir tuo, kad padeda išgyventi šią akimirką, kas realiame gyvenime retai pasitaiko, nes dažniausiai mintis fokusuojame arba į ateitį, planuodami darbus, kurdami ateities planus, kurie ne visada išsipildo, jaudindamiesi dėl to, kas įvyks, žodžiu, energiją sutelkdami visiškai ne ten, kur reikėtų, arba prisimindami praeitį. O šia, svarbiausia dabarties akimirka, retai pasimėgaujame.

Meditacija
Meditacija / „Shutterstock“ nuotr.

Jei norite, kad visas kūnas veiksmingai atsipalaiduotų, medituokite kaskart dėmesį sutelkdami į vieną kurią kūno dalį. Pradėkite nuo pėdų ir kilkite mintimis aukštyn kiekvienai kūno daliai skirdami po kelias minutes. Kaip įmanoma aiškiau pajuskite kiekvieną savo kūno vietą, jauskitės taip, tarsi kvėpuotumėte ir visą energiją sutelktumėte tik į tą vietą. Po to, kai jūsų dėmesys pereis visu kūnu, pasėdėkite keletą minučių tolygiai ir vienodai kvėpuodami.

Tai svarbu!

  • Kad meditacija būtų naudinga, svarbu, kad ji taptų kasdieniu įpročiu, kaip išsivalyti dantis, pasikloti lovą ar papusryčiauti. Jei norite tapti sąmoningesni ir ramesni, kasdien po 10–15 min. medituokite ryte atsikėlę ir vakare prieš miegą. Rytinė meditacija padės pasiruošti dienai, vakarinė leis nusiraminti po dienos darbų ir suprasti, kad ir kas šiandien įvyko jūsų gyvenime, viskas praeina ir dėl nieko neverta labai jaudintis.

Rytinė meditacija padės pasiruošti dienai, vakarinė leis nusiraminti po dienos darbų.

  • Susikurkite savo meditacijos kampelį. Tai turi būti tyli, rami ir tvarkinga vieta, kur jūsų niekas netrukdytų. Jeigu galite medituoti gamtoje, puiku. Natūrali aplinka labai palengvina procesą, leidžia pasijusti maža visatos dalele ir suprasti, kokie maži visumos sraigteliai esame, tad visiškai neverta sureikšminti daugybės dalykų.

AR JAU ĮSIGIJOTE? Vasarą sutikite su naujuoju žurnalo „Horoskopas“ numeriu!

  • Lengviau medituoti nevalgius, tada netrukdo virškinimo procesas, lengviau susikoncentruoti.