Stipresnis imunitetas per savaitę
Vos atšalus orams paaiškėja, ar per vasarą pavyko sustiprinti organizmą. Tačiau kol yra šviežių daržovių ir vaisių, dar galite sau nemažai padėti ir rudenį.
Jei esate visiškai sveiki, jūsų imunitetas nenualintas antibiotikų, sunkaus streso ir pan., kad nepultų ligos visai nebūtina vartoti kažkokius ypatingus preparatus. Tereikia atidžiau rūpintis mityba, daugiau būti gryname ore, pajudėti, ir (tai labai svarbu!) pozityviai nusiteikti.
Savaitinis organizmo stiprinimo planas
„Tegul jūsų maistas bus jūsų vaistas“, – sakė Hipokratas. Ir nors maistas dar nėra viskas, jis labai svarbus organizmo sveikatai.
1 diena
♦ Išgerkite stiklinę šviežiai spaustų vaisių ar daržovių sulčių (plačiau apie sultis galite paskaityti čia).
♦ Visą dieną valgykite kuo daugiau obuolių.
♦ Bent valandą skirkite poilsiui ar sportui gryname ore.
♦ Vakare išgerkite melisų arbatos. Žolelių arbatą verta gerti kas vakarą visą savaitę. Tinka ežiuolės, čiobreliai, melisos, įvairūs imunitetą stiprinantys žolelių mišiniai. (Kokį rinktis, geriausia pasikonsultuoti su žolininku ar vaistininku).
2 diena
♦ Per pusryčius ir pavakariams išgerkite stiklinę žaliojo kokteilio (kaip jį ruošti, galite sužinoti čia), o per pietus – daržovių sulčių.
♦ Per dieną suvalgykite bent kelias saujeles bruknių, spanguolių arba kelis šaukštus citrinų su medumi.
♦ Bent pusvalandį skirkite tik sau (masažui, meditacijai ar tiesiog ramiam pagulėjimui aromaterapinėje vonioje (imunitetą ypač padeda stiprinti kedrų ar eukaliptų eterinis aliejus).
♦ Kasdieniu savaitės ritualu turėtų tapti kontrastinis dušas.
3 diena
♦ Stiklinė šviežių sulčių arba žaliojo kokteilio ryte ir vakare – būtina. O kava, kakava ir juodoji arbata tegul palaukia kitos savaitės.
♦ Per dieną patartina bent du kartus suvalgyti po lėkštę salotų. Ypač tinka su šviežiais kopūstais, morkomis, paprikomis, špinatais.
♦ Valandą paplaukiokite baseine ar pasivažinėkite dviračiu.
4 diena
♦ Pora stiklinių šviežiai spaustų sulčių ar žaliojo koktelio – būtinas kasdienis ritualas ne tik šiandien, bet ir kitomis dienomis.
♦ Ryte ir vakare pasistenkite rasti po valandą laiko sportui ar pasivaikščiojimui gryname ore.
5 diena
♦ Tęskite sulčių arba žaliojo kokteilio gėrimo ritualą.
♦ Šią dieną skirkite savo emocinei savijautai. Paanalizuokite, ar daug šiuo metu jūsų gyvenime pykčio, nerimo, skubos, chaoso. Jei taip, pagalvokite, kaip galėtumėte neigiamų emocijų atsikratyti ar bent jas sumažinti. Rasti būdų, kaip atsipalaiduoti, būtina. Nors ne vienam tai atrodo neįtikėtina, bet būtent neigiami jausmai daro mus pažeidžiamus ir labiau prieinamus virusams. Galbūt labiau atsipalaiduoti padės šis arba šis straipsniai.
♦ Raskite laiko susitikti su draugais ar pasimėgaukite kokia nors pramoga (geru kinu, spektakliu ar koncertu).
6 diena
♦ Viena iškrovos diena per savaitę gerokai pagerintų jūsų savijautą. Kodėl gi nepabandyti? Plačiau apie tai čia).
♦ Šią dieną skirkite savęs lepinimui. Pasaulis dėl to nesugrius, o jūsų nuotaika ir savijauta tikrai pagerės. Mylėkite save ir būsite sveikesni ir laimingesni.
7 diena
♦ Tęskite savaitės ritualus: gerkite sultis, prauskitės po kontrastiniu dušu, valgykite daržovių salotų.
♦ Šią dieną skirkite grynam orui. Būkite lauke, kiek tik galite. Galbūt išsiruoškite į mišką grybauti ar surenkite ekskursiją po apylinkes ir pan.
♦ Savaitę užbaikite aromatinga vonia ir ramiu poilsiu.
P. S. Galbūt kai kas perskaitęs šį straipsniuką pasipiktins, kad čia rašomos visiškos banalybės. Betgi iš tiesų, kad jaustumės sveiki, išsaugotume kūno ir dvasios harmoniją ir užtenka tokių paprastų dalykų. Pats gyvenimas, kai atidžiau įsigilini, yra paprastas. Tik neretai mes tai pamirštame ir pradedame ieškoti kažko ypatingo, stebuklingo, įmantraus...