Su vėžiu kovojanti I.Burlinskaitė – apie savijautą, ketvirtą chemoterapiją ir naują peruką

Indrė Burlinskaitė-Vaisieta / „Instagram“ nuotr.
Indrė Burlinskaitė-Vaisieta / „Instagram“ nuotr.
Šaltinis: Žmonės
2023-07-26 08:07
AA

Su vėžiu kovojanti sporto trenerė, socialinių tinklų žvaigždė Indrė Burlinskaitė-Vaisieta trečiadienį pradeda ketvirtąjį chemoterapijos kursą. Prieš vykdama į Kauno klinikas moteris prakalbo apie savo savijautą.

Antradienio vakarą I.Burlinskaitė-Vaisieta savo sekėjams po ilgo laiko pasirodė kiek kitaip nei įprasta – su peruku. Moteris šyptelėjo – jį dėvės ypatingomis progomis.

„Užsidėjau peruką, kurį specialiai man pagal mano prašymą ir tai, kokią šukuoseną aš mėgau, pasiuvo Andželika. Noriu jai nusiųsti linkėjimus ir bučkį“, – šyptelėjo I.Burlinskaitė-Vaisieta.

Sporto trenerė pasakojo belaukianti ketvirtojo chemoterapijos kurso pradžios. Moteris atviravo trečiadienį vyksianti į Kauno klinikas ir neslėpė, kad pastarosiomis dienomis nuspėti savo savijautą sunku.

„Negaliu namuose išbūti vienoje vietoje: tai einu pasitvarkau, tai išsiskalbiu, tai indus paplaunu, tai dar kažką pasidarau... Į lovą atsigulu tik tada, kai tikrai jaučiu, kad nusilpau ir reikia poilsio. Kartais gal truputėlį persistengiu, gal reikėtų leisti sau truputėlį daugiau pailsėti. Ir būna tokių duobių... Aš jums jau pasakojau, kodėl kartais pasirodau eteryje, o po to kelioms dienoms dingstu. Tai tiesiog vieną dieną atrodo, kad esu pilna jėgų, kitą dieną negaliu ranka pakelti telefono ar atsakyti į žinutes“, – pasakojo I.Burlinskaitė.

Indrė Burlinskaitė-Vaisieta / Stop kadras

I.Burlinskaitė-Vaisieta su vyru Liudu Vaisieta neseniai grįžo iš trumpų atostogų Šventojoje. Indrė neslėpė – ilgai svarstė, ar leistis į trumpą kelionę, o vykti nutarė kone paskutinę akimirką. Moteris atviravo, kad dar naktį prieš atostogas ją stipriai išgąsdino jos savijauta.

„Tokios nakties per visą šį gydymo laikotarpį neturėjau. Visiškai atjungė kojas, jose visiškai nebuvo jėgų, negalėjau ant jų atsistoti, naktį buvo beprotiški kojų skausmai, haliucinacijos... Ačiū daktarui, kad jis taip operatyviai paryčiais sukontaktavo ir padėjo man pasijusti geriau“, – pasakojo ji.

Nepaisant siaubingos nakties, Indrė vis vien nutarė važiuoti į Šventąją. I.Burlinskaitė sako, kad kelionėje jautėsi gerai – buvo smagu tiek pakeisti aplinką, tiek praleisti laiką su artimaisiais ir draugais.

„Kaip matėte, turėjau labai fainą laiką su mamom, su artimiausiais draugais. Atsipalaidavau, pasimiršau, atsipalaidavau, tik gal oras nedžiugino, visas dienas vėsu buvo. Ir gal tik visko buvo šiek tiek per daug. Vakar grįžau visai be jėgų. Visa silpna, neišsimiegojusi, truputėlį nelaiminga... Bet savo lovoje išsimiegojau ir dabar vėl viskas kaip visą laiką. Tai tokios duobės būna, negali žinoti, kaip tu jausiesi“, – atviravo ji.

Ketvirtą chemoterapijos kursą trečiadienį pradedanti Indrė pastebi, kad po kiekvieno gydymo kurso ir naudojamų vaistų organizmui vis sunkiau atsigauti, jai dažniau trūksta jėgų. „Tai tikiuosi, kad tų chemoterapijų bus kuo mažiau.“

Indrė Burlinskaitė-Vaisieta ir Liudas Vaisieta / Dariaus Kučio nuotr.

Primename, kad su kraujo vėžiu kovojančiai nuomonės formuotojai, sporto trenerei Indrei Burlinskaitei-Vaisietai liepos pradžioje buvo atliktas svarbus tyrimas, leidžiantis suprasti, kaip veikia jai taikomas gydymas. Tyrimo rezultatai – išties džiuginantys. Juos portalui Žmonės.lt pakomentavo Kauno klinikų Onkologijos ir hematologijos klinikos gydytojas onkologas-chemoterapeutas ir hematologas dr. Domas Vaitiekus.

Paprašytas pakomentuoti, ką parodė tyrimas I.Burlinskaitės-Vaisietos atveju, Kauno klinikų Onkologijos ir hematologijos klinikos gydytojas onkologas-chemoterapeutas ir hematologas dr. Domas Vaitiekus pasidžiaugė, kad rezultatai – gana geri.

„Jie rodo, kad liga labai puikiai reaguoja į gydymą ir atsitraukinėja. Matome, kad kai kuriose vietose iš viso nebestebima aktyvaus navikinio audinio, o ten, kur tos ligos buvo didesni kiekiai, aktyvumas yra labai ženkliai sumažėjęs“, – su portalu Žmonės.lt džiugiomis naujienomis dalijosi gydytojas onkologas-chemoterapeutas ir hematologas D.Vaitiekus.

Kalbėdamas apie tolesnius žingsnius, medikas patikino – I.Burlinskaitės-Vaisietos gydymo metodika nesikeis: „Pacientė yra gydoma chemoterapija, o kadangi pozitronų emisijos tomografijos tyrimo rezultatai rodo, kad ji veikia labai gerai ir navikas atsitraukinėja, tęsime tokį patį gydymą. Numatyta atlikti dar keletą chemoterapijos kursų. Po jų vėl kartosime šį tyrimą, o tada bus sprendžiama, kiek iš viso tų kursų gali reikėti.“

Apie diagnozuotą kraujo vėžį Indrė Burlinskaitė-Vaisieta intagrame prabilo gegužės 10 dieną.

„Man yra diagnozuotas kraujo vėžys, piktybinis navikas tarpuplautyje, kuris yra net 8 centimetrų dydžio, jis išplitęs“, – prisipažino moteris.

Indrė Burlinskaitė-Vaisieta / LNK nuotr.

Po poros dienų moteriai nustatyta ketvirta limfomos stadija. Vėliau Indrė papasakojo apie pirmuosius simptomus, kurie jai sukėlė nerimą.

„Prieš gerą pusmetį pastebėjau gana stiprius širdies dieglius, kurie pasikartodavo kartą per mėnesį, o paskutiniu metu atsirado kosulys. Iš pradžių lengvas, paskui jis vis stiprėjo, prasidėjo kosulio priepuoliai, kurie užsitęsdavo ir iki dešimt, ir iki penkiolikos minučių. Tas kosulys buvo labai varginantis, jausdavausi nusilpusi, o po tokių priepuolių jausdavausi visai be jėgų. Ir, sekantis dalykas, prasidėjo dusulys, tai kalbant, tiesiog bendraujant po minutės laiko pradėdavau dusti, palipdavau laiptais, pradėdavau dusti. Atsirado bendras silpnumas, visiškas nuotaikos nebuvimas, nieko nenorėjau daryti, niekur eiti, o kur eidavau, tai visur tik sukandusi dantis“, – pasakojo ji.

Indrė pridūrė, kad tuomet ne kartą vyko į polikliniką atlikti kraujo tyrimų. Vis dėlto šie ligos nerodė. „Bendras kraujo tyrimas, kurį pastaruosius metus dariausi ne kartą, nepadėjo atpažinti ligos. Net ir kraujo tyrimas gali neparodyti, kad tu sergi šia sunkia liga“, – kalbėjo Indrė.