Kate Moss – apie siaubingą patirtį paauglystėje: kai buvo 15-os, jos paprašė nusiimti liemenėlę

Kate Moss / Scanpix nuotr.
Kate Moss / Scanpix nuotr.
Šaltinis: 15min
2022-07-24 15:00
AA

Podiumo ikona Kate Moss pasidalino skaudžia pirmąja modelio patirtimi. Pasirodo, supermodeliui būnant vos 15-os buvo liepta prieš atrankos agentą stovėti be liemenėlės. „Jaučiau, kad kažkas negerai, todėl susirinkau daiktus ir pabėgau“, – pasakojo ji.

Modelis Kate Moss savo karjerą pradėjo būdama vos 14-os metų, kuomet buvo pastebėtas skrydžio iš Niujorko į Londoną metu. O po poros metų ji išgarsėjo pasirodydama ant žurnalo „The Face“ viršelio. Nepaisant tuometinio savo jauno amžiaus, Kate greitai tapo vienu iš auksinių dešimtojo dešimtmečio supermodelių.

Tačiau dabar būdama 48 metų Kate Moss atskleidė, kad jos modelio karjeros pradžią lydėjo daugybė nemalonių akimirkų, dėl kurių ji jautėsi seksualizuota, rašo metro.co.uk.

Kate Moss / Scanpix nuotr.

Ji prisiminė vieną incidentą, kai buvo paprašyta susitikti su fotografu, dirbusiu apatinių drabužių katalogui.

„Jis pasakė: „Nusiimk viršutinę dalį", aš nusirengiau liemenėlę ir stovėdama labai drovėjausi savo kūno. Jaučiau, kad kažkas negerai, todėl susirinkau daiktus ir pabėgau", – „BBC Radio 4" laidoje „Desert Island Discs" pasakojo podiumo ikona.

Ši viena pirmųjų darbo patirčių tuomet ją sukrėtė ir Kate patikino, kad tai „paaštrino" jos instinktus ir dabar ji gali „iš tolo atskirti negerus dalykus".

Viena pirmųjų K.Moss fotosesija žurnalo „The Face" viršeliui paskatino jos karjerą, tačiau ji tikina, jog darbas su dabar jau mirusia fotografe Corinne Day nebuvo pats lengviausias.

Kate Moss / Scanpix nuotr.

Ji prisiminė: „Daug verkiau. Nenorėdavau nusirengti viršutinės dalies. Labai, labai savimi nepasitikėjau dėl savo kūno, o ji sakydavo: „Jei nenusiimsi viršutinės dalies, neatsidursi ant „Elle" viršelio, ir aš verkdavau.

Tai buvo skaudu, nes ji buvo mano geriausia draugė ir aš ją labai mylėjau, bet dirbti su ja buvo labai sudėtinga. Tačiau nuotraukos gavosi nuostabios. Ji gavo tai, ko norėjo, o aš dėl jų kentėjau, bet galiausiai jos man labai pravertė. Jos pakeitė mano karjerą", – interviu sakė supermodelis.

Po dvejų metų Kate nusifotografavo ir „Calvin Klein" fotosesijoje kartu su Holivudo žvaigžde Marku Wahlbergu, tačiau dabar ji atskleidė, jog prieš fotosesiją išgėrė nerimą slopinančių vaistų, kad būtų ramesnė pozuodama be viršutinių drabužių.

„Turėjau stiprų nerimą ir gydytoja man davė valiumo, tačiau ji pasakė: „Tu negerk tų tablečių“. Nerimas pasireikšdavo kaip pykinimas, o jei mane pykindavo, ji duodavo man ketvirtadalį arba pusę normos, bet niekada nedavė viso buteliuko.“

Paklausta, ar tada ji nesijautė, jog su ja elgiamasi kaip su daiktu, Kate pripažino: „Visiškai. Buvau ir pažeidžiama, ir išsigandusi. Manau, kad jie žaidė mano pažeidžiamumu. Aš buvau jauna ir nekalta, jiems tai patiko".

Dabar Kate Moss pati yra modelių agentūros savininkė, o jos dukra Lila Moss seka mamos pavyzdžiu.

Kate Moss su dukra Lila Moss / Scanpix nuotr.

„Sakiau jai, kad neprivalai daryti nieko, ko nenori. Jei nenori šios fotosesijos, jei nesijauti patogiai, jei nenori dirbti modeliu, nedaryk to" – patarimus apie mados industriją dukrai dalina Kate.

K.Moss aiškino, kad rūpinasi savo agentūros modeliais ir užtikrina, kad fotosesijos metu su jais visada būtų agentas, kad būtų kas nors, kas pasakytų: „Nemanau, kad tai tinkama".