Sušiai kaloringi? Kaip išsirinkti sveikesnį variantą
Iš pirmo žvilgsnio gali pasirodyti, kad sušiai – gana sveikas, kone dietinis maistas. Juk, regis, nepalyginsi ką tik paruošto šviežio sušio ritinėlio su, tarkime, padažuose skęstančia pica. O štai mitybos specialistai tvirtina, kad valgydami sušius kalorijų gauname ne ką mažiau. Gardžių ritinėlių variacijų – daugybė, bet kurie iš jų sveikesni mūsų skrandžiui ir figūrai?
♦ Riebios sudedamosios dalys? Jų mūsų užkandinėse gaminamuose sušiuose nestinga. Štai majonezas, kreminis sūris... Atsisakiusios šių ingredientų, sutaupysite ne vieną kaloriją, o ir skonis nenukentės. Taigi geriau marinuotas imbieras, kuris aktyvina virškinimo sistemą ir medžiagų apykaitą, ar vasabio pasta, pasižyminti antibakteriniu poveikiu.
♦ Druskos perteklius itin nesveika, tad sušius skaninkite tokiu sojų padažu, kuriame jos būtų kuo mažiau.
♦ Rudieji ryžiai vietoj baltų gal ir neįprasta, tad kodėl gi nepabandžius?! Ypač jei sušius gaminate pačios namie. Ruduosiuose ryžiuose daug ląstelienos, naudingųjų medžiagų ir mineralų (pvz.: mangano, fosforo). Žinoma, sušių žinovai tuoj paprieštaraus, kad šiam patiekalui būtini specialūs ryžiai, bet kas uždraus eksperimentuoti?
♦ Riebalai gali būti ne tik žalingi. Pavyzdžiui, riebiosios omega-3 rūgštys netgi labai naudingos ir reikalingos mūsų organizmui. Taigi vėl peržvelkite sušių ingredientus: lašiša ir tunas turi mažiau kalorijų, todėl puikiai tiks net ir besilaikančioms dietos, o gerieji riebalai, esantys juose, gali net pagreitinti medžiagų apykaitą!
♦ Ne paslaptis, kad keptas maistas nepatenka į paties sveikiausio maisto sąrašą, tad sušiai su traškia tešlos plutele, skrudinta riebaluose, pats prasčiausias pasirinkimas norinčioms valgyti sveikiau.
♦ Genialumas slypi paprastume. O geriausias ir sveikiausias sušis yra toks, kuriame nėra daugybės sudėtinių dalių. Tarkim, paprasčiausi maki ritinėliai su agurkais ar avokadais tikrai neapsunkins jūsų skrandžio, bet bus ne mažiau gardūs.
PASIGAMINKITE PAČIOS!