Sutvisko Utenos kalėdinė eglė: ant viršūnės – žvaigždę laikantis dviejų metrų angelas

Utenos Kalėdų eglės įžiebimas / Šarūno Trinkūno nuotr.
Šaltinis: Utenos kultūros centras
AA

Utenoje jau tapo tradicija, kad Kalėdos ir Naujieji metai turi labai daug gražių akcentų. Tai ir puošybiniai miesto elementai, ir gausybė šventinių renginių – tuo Utena gali pasidžiaugti ir didžiuotis.

Jau antri metai prie Utenos kultūros centro puošiama karkasinė eglė. Kodėl pasirinkta karkasinė, o ne gyva eglė? Gyva eglė mieste yra statoma Utenio aikštėje, o prie Kultūros centro formuojasi nauja tradicija puošti karkasinę eglę.

Kaip sakė Utenos kultūros centro direktorius Erikas Druskinas, gyvų eglių puošyba yra gana ribota. Ją galima puošti įvairiais žaisliukais, lemputėmis ir žibintukais. Ir viskas. O ant karkaso galima eksperimentuoti: įvairiai sudėlioti šakas, pasirinkti spalvą. ​

Utenos Kalėdų eglės įžiebimas / Šarūno Trinkūno nuotr.

​ Pernai visus uteniškius ir miesto svečius sužavėjo balta eglė. Šiais metais eglė kitokia – žalia, o jos viršūnėje atsisėdo dviejų metrų angelas, laikantis žvaigždę.

Papuoštas ir prie Kultūros centro esantis Laimės skveras: jį apglėbė šviečiančių žvaigždžių kompozicijos.

Gruodžio 4 dieną prie Utenos kultūros centro įvyko eglės įžiebimo šventė. Joje buvo daug visko: renginių, staigmenų, netikėtumų, koncertų, karuselės ir tradicinė mugė.

Kultūros centro fojė veikė kalėdinis paštas, kur vaikai galėjo piešti ir rašyti Kalėdų Seneliui laiškus. Su jais bendravo įvairūs pasakų personažai. ​

Utenos Kalėdų eglės įžiebimas / Utenos rajono savivaldybės nuotr.

​ Šventę pradėjo Utenos kultūros centro meno kolektyvai ir solistė Austėja Lukaitė. Vyko susitikimas su Kapitonu Flintu, susirinkusieji klausėsi naujos grupės „El Fuego“ programos – kalėdinių giesmių ir dainų, parengtų specialiai Utenos eglės įžiebimo šventei.

Kai ant miesto nusileido prieblanda, atėjo laikas ir svarbiausiam momentui: Kalėdų eglės įžiebimui. Susirinkusius sveikino Utenos rajono savivaldybės meras Alvydas Katinas ir, žinoma, Kalėdų Senelis su gausia savo palyda. Visi tikėjosi, kad Kalėdų Senelis išpildys visų į šventę atėjusiųjų norus ir dovanos tai, ko kiekvienas trokšta.

Utenos Kalėdų eglės įžiebimas (125 nuotr.)
+119
Skaitykite daugiau