Sveikatingumo trenerė Brigita Petrulė prisiaugino svorio dėl vaikų: „Noriu jiems būti pavyzdys“

Brigita Petrulė su šeima / Asmeninio albumo nuotr.
Brigita Petrulė su šeima / Asmeninio albumo nuotr.
Karolina Butrimė, Žmonės.lt
Šaltinis: Žmonės
2021-12-01 19:02
AA

Pasibaigus „bikinio sezonui“ ne visi grįžo prie tingaus gyvenimo tempo. Ispanijoje su šeima gyvenanti sveikatingumo trenerė Brigita Petrulė savo pavyzdžiu rodo, kokių rezultatų galima pasiekti atkakliu darbu ir geležine valia. Į visada šiluma alsuojantį Marbeljos miestą lietuvę su vyru ir dviem vaikais prieš trejus metus atviliojo geras oras ir skanus maistas, be kurio neįsivaizduojama nė viena diena. Ir klysta tie, kurie skaniu maistu vadina tik pyragaičius ir mėsainius.

Patarimų lieknėjančioms negailinti biržietė pati visą gyvenimą buvo pavydėtinai liekna, tačiau išties graži pasijuto tik priaugusi keliolika kilogramų, pagimdžiusi du vaikus ir iš esmės pakeitusi savo gyvenimo bei mitybos įpročius. Apie juos Brigita papasakojo portalui Žmonės.lt.

Tavo išvaizda neįmanoma nesižavėti. Kodėl būtent noras turėti vaikų paskatino imtis kūno pokyčių?

Į mano gyvenimą sveika gyvensena atėjo tada, kai su vyru pradėjome kalbėti apie vaikus. Nusprendžiau, kad turiu bent kurį laiką iki nėštumo maitintis sveikai, atsisakyti visų žalingų įpročių, sustiprinti kūną. Tai prasidėjo prieš daugiau nei 6 metus ir tęsiasi iki dabar.

Su vyru planuojant vaikus buvome vieningos nuomonės, kaip norime juos auginti, kokioje šeimoje jie turi augti ir kokius įpročius iš mūsų įgyti. Tėvai yra pavyzdys savo vaikams, tad ir noriu būti geras pavyzdys. Kad sveika mityba, balansas ir fizinis aktyvumas jiems būtų natūralūs dalykai.

Susilaukus pirmojo vaiko po nėštumo buvo likę nemažai kilogramų, todėl degiau motyvacija keistis. Norėjau ne tik atgauti prieš nėštumą turėtas kūno formas, bet jas pagerinti. Ir žinoma man pavyko. Su tiek motyvacijos, valios ir įdėtų pastangų – pavyktų bet kam. Savo išsikeltą tikslą pasiekiau per 3 mėnesius.

Brigita Petrulė / Asmeninio albumo nuotr.

Tuo metu auginau kūdikį, mažai miegodavau, o energijos ir noro tobulėti turėjau labai daug. Po antrojo nėštumo pavyko padaryti tą patį, tik viskas buvo paprasčiau, nes žinių bagažas – gerokai didesnis.

Man svarbiausia buvo išlaikyti gerą savijautą ir turėti daug energijos. Kalorijų neskaičiavau tada, to nedarau ir dabar. To nedaro ir mano klientės. Visiškai nepritariu savęs alinimui.

Kas tau yra „idealus svoris“?

Galiu kalbėti už save. Mano ūgis – 185. Esu svėrusi apie 60 kg. Buvau labai liekna, bet nesijaučiau gerai. Dabar, kai reguliariai maitinuosi ir sportuoju, sveriu apie 75 kg. Šiuo metu jaučiuosi tiesiog puikiai! Kilogramai – nėra svarbiausias rodmuo. Svarbiausia – savijauta. Mano klientės nuolat patvirtina, kad grožis ir laimė slypi ne kilogramuose. Labai dažnai kilogramai pakinta mažai, o vaizdas veidrodyje pasikeičia neįtikėtinai.

Brigitos Petrulės šeima / Asmeninio albumo nuotr.

Tavo meniu galima pamatyti mėsainius,  didžiulę saldumynų įvairovę... Pati net neslepi, kad labai mėgsti picą. Ar tai suderinama su  sveiku gyvenimo būdu?

Taip! Labai mėgstu saldumynus ir vadinamąjį „junk food‘ą“. Man svarbu maisto įvairovė. Tačiau viskam – net ir saldumynams, mėsainiams,  galima rasti sveikas alternatyvas. Skanus maistas yra didelis malonumas ir nereikia jo atsisakyti. Tai būtų didelis gyvenimo džiaugsmo praradimas. 

Gaila, tačiau daugumai sveikas maistas vis dar asocijuosi su ryžiais ir virta mėsa. Dar labai mėgstu picą! Tikrą, itališką. Būtent jos man skaniausios. Tad būdama Italijoje nepraleisčiau progos jų paskanauti.

Manau, viskas suderinama, kai turi mitybos balansą. Pasimėgauti ir ne itin sveiku maistu galime visada, svarbu tai daryti saikingai ir suvokti, kad sveikas maistas turi sudaryti didžiąją dalį mūsų mitybos raciono.

Brigita Petrulė / Asmeninio albumo nuotr.
Brigita Petrulė / Asmeninio albumo nuotr.

Jūsų šeima – tikri avantiūristai. Jau nebe pirmą vasarą leidžiate keliaudami automobiliu, be jokio tikslaus plano. Iš kur toks kelionių alkis?

Ši vasara buvo jau antroji, kuomet keliavome su šeima po Europą. Pirmoji buvo 2019-aisiais. Apkeliavome 11 šalių su vienu vaiku, o šią vasarą keliavome jau keturiese.

Poreikis keliauti buvo visada, kiek save pamenu. Įkūrus verslą, kuris veikia nuotoliniu būdu, turėjome puikias sąlygas gyventi taip, kaip norime. Man patinka pamatyti ir aplankyti skirtingus miestus. Tokios akimirkos ir patirtys yra neįkainojamos. Kiekvieną dieną susiduriame su mažesniais ar didesniais iššūkiais ir juos įveikiame kartu kaip šeima. Kelionės nudažo gyvenimą ryškesnėmis spalvomis.

Keliauti su mažais vaikais nėra sunku, reikia tik turėti daug kantrybės. Vaikams reikia užimtumo: veiklų, dėmesio, daug meilės, maisto ir poilsio. Tad viskas nėra taip sudėtinga, kaip gali pasirodyti.

Visada stengiamės atsižvelgti į jų poreikius ir planuotis veiklas taip, kad įdomu būtų ir jiems. Manau, mums puikiai sekasi tai padaryti. Nes kitu atveju nebūtume išvykę antrąjį kartą ir dar su kūdikiu. Dukrytei šią vasarą suėjo metukai.

Brigitos Petrulės šeimos kelionių akimirka / Asmeninio albumo nuotr.
Brigitos Petrulės šeimos kelionių akimirka / Asmeninio albumo nuotr.

Su vyru gyvenote Norvegijoje, dabar persikėlėte kur šilčiau. Kuri šalis labiausiai atitinka jūsų gyvenimo ritmą?

Persikraustėme kur šilčiau, nes gyvenime labai trūko saulės. Ispanijoje gyvename jau treti metai, mums čia patinka, geras klimatas, graži gamta, labai skanus maistas, geros sąlygos augti vaikams, puiki medicina.

Man nelabai tinka ispanų gyvenimo ritmas, nes jie neskuba, atidėlioja darbus kitai dienai, valgo labai vėlai vakare. Tačiau šie dalykai netrukdo išlaikyti  norimo gyvenimo ritmo. Kaip aš gyvensiu, priklauso tik nuo manęs, o ne šalies, kurioje esu.

Širdyje žinau, kad esu lietuvė, biržietė. Tačiau taip pat jaučiuosi ir Pasaulio gyventoja. Dabar daug žmonių yra kosmopolitai. Tokia esu ir aš, tokia ir mano šeima.

Fotogalerija:

Sveikatingumo trenerė Brigita Petrulė (39 nuotr.)
+33