Sveikatos problemos, kurios kenkia intymiam gyvenimui

Moters pilvas / Vida Press nuotr.
Moters pilvas / Vida Press nuotr.
Šaltinis: Elaima.lt
A
A

Daug moterų kenčia dėl nevisaverčio intymaus gyvenimo metų metus, o kartais netgi dešimtmečius, net nesusimąstydamos, kad daugelį problemų galima išspręsti tiesiog pasikalbėjus su savo gydytoju ginekologu. Taip teigia akušerė-ginekologė, Lietuvos estetinės ginekologijos asociacijos prezidentė doc. dr. Daiva Bartkevičienė.

Viena dažniausiai pasitaikančių problemų – makšties sausumas. Atlikus apklausą paaiškėjo, kad net 60 proc. apklaustų lietuvių jaučia diskomfortą dėl makšties sausumo, 45 proc. iš jų dėl to yra nepatenkintos savo seksualiniu gyvenimu, tačiau tik 28 proc. kreipiasi į gydytojus dėl makšties sausumo. Visos kitos net nemėgina spręsti problemos.

Problemų priežastys

D. Bartkevičienės teigimu, lytinių organų fiziologiniai pokyčiai išryškėja bėgant metams. Tarpvietės srities ir makšties anatomiją ypač pakeičia nėštumai ir gimdymai. Po traumų, plyšimų ir chirurginių intervencijų audiniai randėja, jie tampa nebe tokie elastingi ir jautrūs.

„Medicinai žengiant į priekį, šioms problemoms spręsti pasitelkiamos įvairios estetinės ginekologijos procedūros, tokios kaip lytinių lūpų korekcija, „G“ taško augmentacija, intymios zonos atjauninimas“, – pasakoja specialistė.

Visos minėtos procedūros atliekamos naudojant hialurono rūgšties užpildą. Kaip teigia D. Bartkevičienė, jo pagalba per šiek tiek daugiau nei pusvalandį galima atstatyti lytinių lūpų formą. Pakitusi lytinių lūpų forma moterims gali sukelti nemalonaus dirginimo jausmą, dažnai gali varginti įvairios infekcijos, juntamas bendras diskomfortas, lytiniai santykiai būna skausmingi.

Daiva Bartkevičienė
Daiva Bartkevičienė / Asmeninio archyvo nuotr.

Siūlomi sprendimai

Kai kuriais atvejais „išsitampiusi“ makštis būna įgimta. Priežastis – silpni intymių vietų raumenys.

Menopauzės periodu, kai sparčiai mažėja kolageno ir estrogeno gamyba, daugelis moterų jaučia nemalonų dirginimą, atsiranda nedidelių odos pažeidimų ir lytinių lūpų atrofija. Specialistės teigimu, kartais su tokiomis problemomis susiduria ir jaunos moterys. Tuomet hialurono rūgšties užpildas suleidžiamas į intymią zoną. Tai leidžia visoje intymioje zonoje atstatyti prarastą drėgmę, oda tampa elastingesnė, atsparesnė pažeidimams, pranyksta niežėjimas ir skausmas, atstatoma lytinių lūpų forma.

„Kartais estetinių ginekologinių operacijų moterims prireikia dėl įgimtų dalykų. Kai kuriais atvejais „išsitampiusi“ makštis būna įgimta. Priežastis – silpni intymių vietų raumenys. Tada plastikos chirurgas ar ginekologas sumažina įėjimą į vaginą ir pačios vaginos apimtis. Esant tokiai situacijai, kenčia ne tik moteris, bet ir jos partneris“, – pasakoja medikė.

Kaip tai vyksta

Moterims dažnai kyla klausimas, ar minėtos procedūros yra saugios. „Atliekamos sertifikuoto gydytojo ir specialiai tam skirtose klinikose, šios procedūros yra saugios“, – sako doc. dr. D. Bartkevičienė.

Lytinių lūpų korekcijų galutinį rezultatą moterys pamato po procedūros praėjus savaitei. Makšties audiniai pasižymi puikia kraujotaka, todėl randų nelieka, tačiau moteris gali jausti nedidelį diskomfortą, kuris tęsiasi nuo kelių valandų iki 3 dienų. Po hialurono rūgšties procedūrų rekomenduojama susilaikyti nuo lytinių santykių 2–3 dienas, o savaitę reikėtų vengti karščio (pirties, karštos vonios, soliarumo) ir intensyvaus sporto.

Pasak doc. dr. D. Bartkevičienės, moterims labai svarbu suvokti, jog plastinė ginekologija absoliučiai visų lūkesčių nepatenkins, todėl labai svarbu, kad jie būtų realūs.