Tai, ko nematė „Eurovizijos“ žiūrovai: užkulisiai, scenos paruošimas ir dalyvių nuotaikos

„Eurovizijos“ užkulisiai / EBU / Corinne Cumming ir Luko Balandžio nuotr.
Ugnė Martusevičiūtė ir Lukas Balandis iš Turino
Šaltinis: Žmonės
AA

„Eurovizijos“ konkursas – didžiulis džiaugsmas milijonams televizijos žiūrovų visoje Europoje. Jie, priešingai nei klausytojai arenoje, mato tik tai, ką nusprendžia televizijos režisieriai. Vis tik užkulisiai – ne ką mažiau įdomi šou dalis, pradedant scenos paruošimu atlikėjams ir baigiant jų nuotaikomis prieš lemtingą akimirką.

Turine vykusiame konkurse viešėjusi 15min komanda užfiksavo, kaip po kiekvieno pasirodymo paruošiama erdvė kitam atlikėjui.

Svarbiausi reikalavimai renginiuose yra greitis, tikslumas ir profesionalumas. Tam, kad visi šie dalykai būtų įgyvendinti, vieno žmogaus neužtenka.

Todėl „Eurovizijos“ scenoje dirba visas būrys darbuotojų. Visi jie, kaip bitelės, greitai nešioja įvairias dekoracijas ir stengiasi, kad visur būtų užtikrinta tvarka.

Įdomus faktas – pasiruošimui darbuotojai dažnai turi vos keletą minučių, todėl reikia pasiskirstyti darbais ir tiksliai žinoti, kas už ką yra atsakingas. Kad būtų kuo mažiau nesklandumų tiesioginio eterio metu, prieš jį vyksta daug repeticijų.

Užkulisių galerija:

„Eurovizijos“ Turine užkulisiai (51 nuotr.)
+45

Vaizdo įraše galite išvysti, kas dedasi arenoje, kol televizoriaus ekranuose būna rodomi pristatomieji kiekvienos šalies filmukai. Joje žaibiškai perstatomos dekoracijos, artistai užima savo vietas, nustatomos kameros.

Ne ką mažiau įdomūs dalykai vyksta už scenos, kur atlikėjai laukia savo eilės. Likus vos kelioms akimirkoms iki lemtingo pasirodymo prieš milijoninę auditoriją, jų nuotaikos – įvairios: vieni jaudinasi, kiti derina paskutines įvaizdžio detales, o treti juokiasi, pokštauja ar tiesiog žaidžia žaidimus.

Žiūrėkite vaizdo įrašą:

Žmonės.lt primena, kad šeštadienio naktį Turino „Pala Olimpico“ vykusio 2022-ųjų „Eurovizijos“ finalo metu paaiškėjo šiųmečiai dainų konkurso laimėtojai – jais tapo Ukrainos atstovai „Kalush Orchestra“. Tuo metu Monika Liu su kūriniu „Sentimentai“ finale užėmė 14-ą vietą.

Fotogalerija:

„Eurovizijos 2022“ finalas Turine (59 nuotr.)
+53

Pasibaigus finalui, Monika dalijosi įspūdžiais ir su 15min. Iškovojusi 14-ąją vietą ji liko savimi patenkinta ir sakė, kad šis skaičius yra magiškas. 

„Tai, kad laimėjo Ukraina – ačiū Dievui, nes vienu metu jau suabejojau ir jaudinausi. Aš esu labai laiminga savo rezultatu, tai viskas labai gerai“, – sakė ji 15min su šypsena veide.

Monika sakė, kad laimėta vieta jai reiškia daug. Tiesa, ji nenustojo kartoti, kokia yra laiminga ir kaip džiaugiasi dėl Ukrainos pergalės konkurse.

„Šiandien yra keturiolikta diena, užėmiau keturioliktą vietą. Aš esu labai laiminga. Mano tikslas, kaip ir sakiau, buvo patekti į finalą. Patekau, ačiū visiems. Ir ačiū Dievui, laimėjo Ukraina“, – sekmadienio naktį iškart po finalo kalbėjo Lietuvos atstovė.

Po „Eurovizijos“ finalo į Vilnių grįžo Monika Liu (11 nuotr.)
+5
Skaitykite daugiau