Monika Liu naktį grįžo į Lietuvą: atsakė, kaip jaučiasi negavusi balų iš Ukrainos žiuri

Monika Liu naktį grįžo į Lietuvą / Ž.Gedvilos BNS nuotr.
Monika Liu naktį grįžo į Lietuvą / Ž.Gedvilos BNS nuotr.
Šaltinis: Žmonės
2022-05-16 01:22
AA

Po eurovizinės kelionės ir įsimintinų dviejų savaičių Turine vėlyvą sekmadienio naktį Vilniuje nusileido lėktuvas, parskraidinęs Moniką Liu ir ją lydinčią delegaciją. Europai padovanojusi lietuvišką dainą „Sentimentai“ atlikėja į Lietuvą parvežė 14-tą vietą. Konkurse iš viso dalyvavo 40 šalių.

Šeštadienį praūžus 66-ajai „Eurovizijai“, sekmadienio vėlyvą naktį į Lietuvą sugrįžo dainų konkurse sužibėjusi Monika Liu. Europą ji užbūrė ne tik savo vokalu, bet ir išskirtiniu rafinuotu stiliumi ir ypatingai šiltu bei charizmatišku bendravimu. Nors ir pavargusi, atlikėja išliko nuoširdi iki pat eurovizinės kelionės pabaigos.

„Gera sugrįžti, bet ir ten buvo faina“, – sakė Monika Liu, su gausiu bagažu vidurnaktį pasirodžusi Vilniaus oro uosto atvykimo salėje.

Paklausta apie užimtą 14-tą vietą atlikėja juokavo: „Suprantate, aš ne taip supratau taisykles, man pasakė: tu – 14-tas numeris, pagalvojau, ir turiu išlikti keturiolikta ir aš atstovėjau savo poziciją. Juk šiemet viskas buvo apie Ukrainą ir viskas įvyko taip, kaip turėjo įvykti. Aš labai laiminga. Mano tikslas buvo patekti į finalą, o finale, sakiau, nesvarbu, kuri vieta. Svarbu, kad Ukraina laimėjo, o savo tikslą pateisinau su kaupu.“

Monika Liu naktį grįžo į Lietuvą / Žygimanto Gedvilos BNS nuotr.

Monika Liu atvirai prisipažino, kad po „Eurovizijos“ finalo ją apėmė keisti jausmai.

„Dar šeštadienį viskas buvo taip pompastiška, blizgu, šaudė fejerverkai, bet karo kontekstas absoliučiai kitas, ir „Kalush Orchestra“ vokalisto žodžiai, kuriuos jis ištarė po grupės pasirodymo „Eurovizijos“ scenoje atspindi ta realybę („Prašau, padėkite Mariupoliui, padėkite „Azovstal“ gynėjams – dabar!“ – scenoje sušuko Olehas Psiukas – red. past.). Liūdna, kad taip yra. Bet labai gerai, kad Ukraina laimėjo. Tikėkimės, kad ji netrukus pasieks dar vieną pergalę. Džiaugiuosi, kad „Kalush Orchestra“ laimėjo, nes kitaip ši „Eurovizija“ būtų neprasminga“, – kalbėjo Monika Liu.

Paklausta, ko pasiilgs pasibaigus konkursui, atlikėja šypsojosi – žmonių ir bendravimo. „Aš taip pripratau būti su žmonėmis, kad sekmadienį, kai likau trumpam viena kambaryje, mane apėmė keistas nerimas. Tos dvi savaitės Turine buvo labai intensyvios, visai kitokios, nei iki šiol  gyvenau.“

Monika Liu naktį grįžo į Lietuvą / Žygimanto Gedvilos BNS nuotr.

Į portalo 15min klausimą, kaip vertina Ukrainos komisijos sprendimą neskirti Lietuvai balų, ir ką mano apie dėl to kilusį pasipiktinimą, Monika pabrėžė situacijos nesureikšminanti.

„Gaunu labai daug žinučių, žmonės teisinasi, bet man tai absoliučiai jokio skirtumo. Svarbu, kad žiūrovai įvertino aukštai, aš nė karto nepagalvojau ir neįsižeidžiau dėl to (dėl žiuri vertinimų – red. past.). Parašysiu ir savo socialiniuose tinkluose, kad ukrainiečiai neatsiprašinėtų. Čia visiškai nesvarbu, svarbiausia, kad Ukraina laimėjo“, – dar kartą patikino ji.

Ar Monika Liu kitąmet norėtų vėl bandyti laimę „Eurovizijoje“ ir vykti į Ukrainą? Atlikėja pakartojo – ne, konkurse neketina dalyvauti, tačiau į Ukrainą būtinai važiuos.

Fotogalerija:

Po „Eurovizijos“ finalo į Vilnių grįžo Monika Liu (11 nuotr.)
+5

Užėmusi 14 vietą „Eurovizijoje“, Monika Liu į Lietuvą sugrįžo ramia širdimi – ji padarė viską ką galėjo ir finale pasirodymo metu atsidavė momentui.

„Šiandien yra keturiolikta diena, užėmiau keturioliktą vietą. Aš esu labai laiminga. Mano tikslas, kaip ir sakiau, buvo patekti į finalą. Patekau, ačiū visiems. Ir ačiū Dievui, laimėjo Ukraina“, – dar sekmadienio naktį iškart po finalo kalbėjo Lietuvos atstovė.

Monika Liu dainų konkurse sulaukė ypatingo televizijos žiūrovų palaikymo tiek pusfinalio, tiek finalo metu. Lemtingą vakarą 14-tą vietą Lietuvai lėmė susumuoti žiūrovų ir šalių žiuri balsai.

Žiūrovų balai Lietuvos atstovei finale susidėliojo taip: Latvija (10), Norvegija (10), Ukraina (10), Airija (8), Estija (7), Jungtinė Karalystė (7), Danija (7), Sakartvelas (5), Moldova (4), Kroatija (3), Švedija (3), Serbija (3), Slovėnija (2), Suomija (2), Lenkija (2), Islandija (2), Australija (2), Kipras (2), Armėnija (2), Portugalija (1), Šiaurės Makedonija (1).

Užsienio komisijos narių balai Lietuvos atstovei finale išsidėstė taip: Slovėnija (10), Kroatija (7), Portugalija (5), Danija (3), Juodkalnija (2), Norvegija (2), Estija (2), Serbija (2), Islandija (1), Latvija (1).

Iš viso Monika Liu per finalą surinko 128 balus – 35 iš komisijos ir 93 iš žiūrovų.

Apie ką pirmiausia svajoja grįžusi į Lietuvą? Monika ilgai nesvarsto – vylėsi, kad namuose pagaliau išsimiegos. Be to, nekantravo susitikti su ją palaikiusiais lietuviais.

„Nekantrauju susitikti su visais, kurie mane palaikė, dainuoti. Noriu savo koncertų ir dainuoti daugiau dainų, nei iki šiol“, – iškart po finalo šypsojosi Monika Liu.

Monika Liu po „Eurovizijos“ finalo Turine (7 nuotr.)
+1
„Eurovizijos 2022“ finalas Turine (59 nuotr.)
+53