Tamsta Jazz Weekend festivalis grįžta: įkvepianti programa ir talentai iš Jungtinės Karalystės

Tamsta Jazz Weekend festivalis / Asmeninio albumo nuotr.
Šaltinis: Pranešimas spaudai
AA

Kovo 16–18 dienomis Tamsta klubo scenoje nugriaudės Tamsta Jazz Weekend festivalis. Po itin sėkmingo debiuto 2020-taisiais, festivalis grįžta su įkvepiančia programa. Klausytojus džiugins trys tarptautinio pripažinimo sulaukusios grupės iš Jungtinės Karalystės bei trijų įsimintinų Lietuvos scenos talentų pasirodymai.

Į festivalį atvykstantys svečiai džiazo savaitgalio metu ves nemokamus meistriškumo kursus – jiems bus skirta Tamsta muzikos prekių parduotuvės erdvė. Kursuose laukiami visi: ir muzikos profesionalai, ir smalsuoliai. Patirtimi dalinsis prodiuseris bei atlikėjas Dave Okumu, dainų autorius, pianistas Oli Rockberger bei džiazo inovatorių duetas Church Andrews ir Matt Davies.

Tamsta Jazz Weekend festivalis / Asmeninio albumo nuotr.
Tamsta Jazz Weekend festivalis / Asmeninio albumo nuotr.

Kovo 16 d., ketvirtadienį, 18 val., vokalistas ir pianistas Oli Rockberger, kūręs kartu su Chaka Khan, John Mayer, Louis Cole bei daugybe kitų šiuolaikinės muzikos žvaigždžių, dalinsis idėjomis apie muzikinę bendraautorystę („Songwriting Collaboration: Co-writing“). Rockberger kartu su Gregory Porter sukurtas singlas „Revival Song“ skambėjo 2021 m. Grammy apdovanojimui nominuotame albume „All Rise“. Pagrindinis dėmesys dirbtuvėse bus skiriamas muzikai, rašomai glaudžiai bendradarbiaujant, bei skirtingiems metodams, padedantiems šiam kūrybiniam procesui vykti. Dirbtuvių metu Oli Rockberger demonstruos savo kūrybos pavyzdžius, muziką, kurtą kartu su Jordan Rakei, China Moses, Gregory Porter ir kitais atlikėjais, komentuos darbinį procesą, lėmusį šių kūrinių gimimą ir jų sėkmę.

Kovo 17 d., penktadienį, 18 val., džiazo inovatorių Matt Davies ir Church Andrews duetas apžvelgs Indijos karnatinių ritmų ir hiphopo įtaką šiuolaikinės muzikos būgnų partijoms. Matt Davies dirbtuvių dalyviams atskleis, kaip dueto kūriniams „Romanesque“ ir „Trace“ buvo parašytos būgnų partijos, o Church Andrews aptars dueto kūrybai būdingas muzikos kompozicijas, jų radimąsi, ypatingą dėmesį skirdamas savitai muzikinei sistemai – prie būgnų pritvirtintiems sensoriams, kurie suaktyvina sintezatorius, moduliuojamus siekiant išgauti unikalią garsų ir tembrų paletę.

Kovo 18 d., šeštadienį, 13 val. vyksiančio pasauliniu mastu pripažinto muzikos prodiuserio, muzikanto ir atlikėjo Dave Okumu seminaro tema – „Kūrėjas ir kūrybos procesas“ („Artist & Production“). Šiose dirbtuvėse Okumu taip pat gilinsis į kūrybinį procesą, aptars kūrėjui kylančias kliūtis ir būdus joms įveikti. Dirbtuvių metu dalinsis idėjomis, kurias išgrynino per ilgametę pratiką – jis daug metų darbuojasi muzikos industrijoje, prodiusuoja garsių atlikėjų albumus ir singlus, bendradarbiauja su įvairių sričių menininkais bei vysto savo asmeninius muzikinius projektus. Dave Okumu du kartus tapo prestižinio Mercury apdovanojimo laureatu – už savo grupės „The Invisible“ kūrybą bei prodiusuotą Jessie Ware debiutinį albumą „Devotion“.

Festivalio programa / bilietai – čia.

Skaitykite daugiau