Teismo verdiktas: Editai Mildažytei uždrausta vairuoti 1,5 metų

Edita Mildažytė / Fotobanko nuotr.
Edita Mildažytė / Fotobanko nuotr.
15min, Žmonės.lt, BNS
Šaltinis: Žmonės
2022-01-13 16:00
AA

Ketvirtadienio popietę Vilniaus miesto apylinkės teismas nutraukė bylą dėl laidų vedėjos ir prodiuserės Editos Mildažytės vairavimo išgėrus. Neblaivią vairavusią E.Mildažytę teismas atleido nuo atsakomybės ir perdavė laiduotojo – gyvenimo draugo Sauliaus Pilinkaus, atsakomybei.

Garsios žurnalistės teisminis baudžiamasis procesas nuo pat pradžių buvo nuoseklus ir sklandus. Posėdį pavyko surengti iš pirmo karto, vieno posėdžio pakako bylai pilnai išnagrinėti. Prie greito visų aplinkybių ištyrimo svariai prisidėjo ir pati teisiamoji, kuri pripažino kaltę, atgailavo, smulkiai papasakojo apie nusikaltimą, atvirai atsakė į papildomus klausimus.

Be to, atsirado žmogus, norintis ir galintis laiduoti už E.Mildažytę – visa tai tapo šiandienio Vilniaus miesto apylinkės teismo verdikto pagrindu.

Teisėja Aušra Dambrauskienė paskelbė, kad byla nutraukta, S.Pilinkus paskiriamas laiduoti už ją. Žurnalistei uždrausta vairuoti 1,5 metų, taip pat iš jos turėtų būti išieškota automobilio vertę atitinkanti suma.

Anot teismo, E.Mildažytės kaltė pilnai įrodyta. Teisėjos vertinimu, buvo visos sąlygos atleisti kaltinamąją nuo baudžiamosios atsakomybės, laiduotojas yra tinkamas. Teismas paskelbė, kad pats teismo procesas E.Mildažytei bus pakankamai griežta bausmė.

Nors vairuotoja padarė itin šiurkštų KET pažeidimą, teismas tikisi, kad ateityje E.Mildažytė nedarys naujų nusikaltimus, o už tai, kuo nusikalto, žalą atlyginti įstengs.

Spręsdamas dėl turto konfiskavimo, teismas nutarė, kad nėra pagrindo daryti E.Mildažytei nuolaidų. Todėl konfiskuojama ne dalis, o visa jos automobilio vertė. Byloje nėra objektyvių duomenų, kad kaltinamoji neturi galimybės sumokėti visą sumą (17 480 eurų).

Teismo nuosprendyje pažymima, kad žurnalistė nėra itin drausminga vairuotoja. Vien per pastaruosius dvejus metus už greičio viršijimą ji bausta 7 kartus.

Edita Mildažytė / K.Kavolėlio nuotr.

Atsakomybės nesikratė

Pirmojo posėdžio metu teisme, kuris įvyko praėjusių metų gruodžio 22-ąją, Edita Mildažytė atsakomybės nesikratė, tačiau paaiškinimo, kodėl vairavo neblaivi – neturėjo.

„Nelabai turiu, ką papasakoti. Nelabai moku jums papasakoti, kodėl vairavau neblaivi. Neturiu jums papasakoti kažko pagrindžiančio ar paaiškinančio“, – gruodžio 22-ąją teismui teigė kaltinamoji.

Ji prisiminė momentą, kaip sulaikymo vietoje net policininkė nepatikėjo, kokius skaičius parodė alkoholio matuoklis. E.Mildažytė neatrodė tokia girta, tad pareigūnė pasiūlė palaukti ir netrukus pasitikrinti apsvaigimą. Prietaisas ir vėl parodė grėsmingą girtumą.

Kaltinamoji prasitarė išgėrusi butelį vyno. Iki sulaikymo ji nuvažiavo apie 30 kilometrų.

Moteris vairavo įmonės automobilį, kuris gautas ir naudojamas išperkamosios nuomos sąlygomis. Jo likutinė vertė – beveik 17,5 tūkst. eurų.

Edita Mildažytė / Fotobanko nuotr.

Kad už E.Mildažytę būtų leista laiduoti S.Pilinkui, teismo paprašė kaltinamosios advokatas Algimantas Kliunka. Pati žurnalistė S.Pilinkų įvardijo kaip kolegą ir draugą, gyvenantį kartu, galintį daryti jai teigiamą įtaką. Anot moters, sugyventinis yra jai autoritetas, kurio ji linkusi klausyti. Jei ji sugalvotų pasielgti neapdairiai, tikimasi, kad S.Pilinkus gali ją sudrausminti.

„Man pačiai buvo netikėtas šitas mano fokusas“, – teigė E.Mildažytė.

Ji kartojo savo poelgį vertinanti labai neigiamai. Moteris tikino, kad niekada ateityje nebevairuos neblaivi.

E.Mildažytė prašė teismo, kad draudimas vairuoti jai būtų skirtas kuo trumpesniam terminui. Žurnalistė pasakojo, kad tiek šeimoje, tiek darbe turi didelių poreigių judėti įvairiais reikalais būtent nuosavu transportu. Kita vertus, kaltinamoji pripažino, kad visada yra visokių išeičių.

Į policiją pas Editą Mildažytę atvyko jos gyvenimo draugas menotyrininkas Saulius Plinkus / Juliaus Kalinsko nuotr.

„Prašyčiau, kad automobilio nekonfiskuotų. Bet koks sprendimas bus, toks bus“, – pripažino E.Mildažytė. Ji pastebėjo, kad naują, ekologišką ir brangią mašiną buvo įsigijusi likus vos savaitei iki sulaikymo. Jei mašina būtų sena, tada ir finansinė našta konfiskavus mašiną ar jos vertę atitinkančią sumą būtų gerokai mažesnė.

Pirmojo posėdžio metu teismas paskelbė, kad byloje bus atliktas sutrumpintas įrodymų tyrimas. Tai reiškia, kad byla aiški, pavyzdžiui, liudytojų kviesti nėra reikalo.

Teisėja tuo metu nutarė pakalbinti ir potencialų laiduotoją S.Pilinkų. Jis pareiškė, kad jaučiasi E.Mildažytei autoritetu.

„Tai buvo beprotybė“, – tuo metu sakė S.Pilinkus, taip vaizdingai apibūdindamas tiek kritišką savo požiūrį į Editos poelgį, tiek netikėtumą, visuotinį nustebimą dėl jo.

Lemtingas rudens sekmadienis

Žmonės.lt primena, kad E.Mildažytė, vairavusi automobilį „Honda Jazz“, buvo sulaikyta neblaivi lemtingą sekmadienį, rugsėjo 19-ąją, Vilniuje, Nemenčinės plente. Kaip skelbta anksčiau, jai nustatytas vidutinis (2,36 prom.) girtumas.

Naktį po sulaikymo garsi moteris praleido areštinėje, iš kurios pasišalino sėkmingai išvengusi žiniasklaidos dėmesio, pro galines duris.

Bylą su kaltinamuoju aktu, surašytu itin sparčiai, vos per 10 kalendorinių dienų, teisėjams dar rugsėjį yra perdavęs Vilniaus apygardos prokuratūros Vilniaus apylinkės prokuratūros 2-ojo skyriaus prokuroras.

Tiesa, akivaizdu, kad teisminio nagrinėjimo pradžios pačiai E.Mildažytei ir jos likimu susirūpinusiai visuomenei teko ilgokai palaukti.