Teismas užbaigė neblaivaus vairavusio Manto Stonkaus bylą: sušvelnino vieną bausmę

Mantas Stonkus / Gretos Skaraitienės nuotr.
Mantas Stonkus / Gretos Skaraitienės nuotr.
Šaltinis: Žmonės
2021-12-14 15:36
AA

Prie vairo neblaivaus pagauto aktoriaus Manto Stonkaus byloje padėtas taškas.Teismas patvirtino visus prokuratūros siūlymus, tačiau vieną sušvelnino.

Spalio pabaigoje M.Stonkus vairavo padauginęs alkoholio ir įkliuvo policijos pareigūnams. Kaip rašo portalas lrt.lt, gruodžio pradžioje teismas užbaigė M.Stonkaus bylą.

„Gruodžio 9 d. Utenos apylinkės teismo Ignalinos rūmų teisėja patvirtino prokuroro nutarimą dėl Manto Stonkaus atleidimo nuo baudžiamosios atsakomybės pagal laidavimą. Buvo viskas įforminta nutartimi ir ši nutartis gali būti skundžiama per 7 dienas nuo jos nuorašo gavimo dienos“, – komentavo Utenos apylinkės teismo atstovė ryšiams su žiniasklaida ir visuomene Rūta Miškinytė-Lančickienė..

Portalui 15min ji taip pat nurodė, kad viena poveikio priemonė buvo sušvelninta.

„Prokuroras prašė taikyti dvi baudžiamojo poveikio priemones. Viena jų – turto konfiskavimas, atitinkantis vairuoto automobilio vertę. Teismas šį prašymą visiškai patenkino. Taip pat prokuroras prašė uždrausti Mantui Stonkui naudotis teise vairuoti kelių transporto priemonę dvejų metų laikotarpiui. Teismas, įvertinęs asmenybinius dalykus ir tiriamos bylos faktines aplinkybes, šį terminą sutrumpino ir paskyrė 1 metus ir 6 mėnesius. Tai buvo vienintelis keitimas“, – 15min nurodė R.Miškinytė-Lančickienė.

Mantas Stonkus / Pauliaus Peleckio nuotr.

Žmonės.lt primena, kad kiek anksčiau prokuratūra M.Stonkų nutarė atleisti nuo baudžiamosios atsakomybės pagal laidavimą. Teigiama, kad laiduoti už aktorių, anksčiau neturėjusį nusikalstamos veikos istorijos, pasiryžo jo šeimos narys.

Vis dėlto M.Stonkui skirtos dvi baudžiamojo poveikio priemonės – automobilio „Suzuki“ vertei prilygstančio turto konfiskavimas ir teisės vairuoti transporto priemones atėmimas.

Taip pat nutarta, kad M.Stonkus turės sumokėti 3 tūkst. 400 eurų – tokia suma yra įvertintas kitam asmeniui priklausantis automobilis, kurį spalio 29-osios vakarą vairavo aktorius.

Mantas Stonkus / Pauliaus Peleckio nuotr.

Neblaivus automobilį vairavęs M.Stonkus policijos pareigūnų buvo sustabdydas spalio 29-ąją. 

Aktorius, vairavęs ne savo automobilį „Suzuki“, buvo sustabdytas Zarasų rajone, Dusetų miestelyje penktadienį 22.40 val. Jam nustatytas 1,67 prom. girtumas.

Dėl šio įvykio vyksta ikiteisminis tyrimas.

Apie tai, kad įkliuvo neblaivus prie vairo, Mantas Stonkus spalio 31-ąją prisipažino savo feisbuko paskyroje.