Tinklaraštininkė skatina kitaip pažvelgti į kalorijų skaičiavimą

Lucy Mountain / Instagram nuotr.
Šaltinis: Elaima.lt
AA

Fitneso tinklaraštininkė Lucy Mountain nori paskatinti savo sekėjus mąstyti kitaip apie maistą ir kalorijų skaičiavimą. Tam ji pasitelkia vaizdingus palyginimus su skirtingais arba panašiais maisto produktais. Kokias išvadas mergina daro?

Savo instagramo paskyroje („The fashion fitness foodie“) britė lygina gėrimus ir maistą ir skatina susimąstyti apie kalorijas ir maisto vertę. Beje, daliai jos įžvalgų galbūt nepritartų mitybos specialistai (tarkime, dėl dietinio toniko pasirinkimo vietoj įprasto ar vaisinių pastilių rinkimosi vietoj migdolų). Tačiau pasižiūrėti ir susimąstyti – verta.

Pateikiame keletą pavyzdžių.

Migdolai vs. vaisinės pastilės

Thefashionfitnessfoodie / Instagram nuotr.

„Dauguma rinktųsi migdolus dėl jų maistinės vertės ar skonio – ir tai puiku. Dauguma rinktųsi migdolus, nes net jei ir labiau norėtų vaisinių pastilių, riešutai būtų naudingesni protui – kas, vėlgi, yra tikrai puiku... Kai didžiąją mano dietos dalį sudaro subalansuotas maistas, gausus mikroelementų, galiu rinktis tai, kas man skanu. Tai tiesiog asmeninis pasirinkimas. <...> Ir vaisinės pastilės (kaip pavyzdys) skatina mane jaustis laimingą, o tai, mano manymu, daro didelę įtaką mano bendrai sveikatai“, – instagrame rašo Lucy.

Vaisiai su jogurtu

Thefashionfitnessfoodie / Instagram nuotr.

„Abu šie dubenėliai susideda iš 150 g graikiško jogurto ir 150 g vaisių. Skirtumas tarp jų – 300 kcal. Neteigiu, kad kairys dubenėlis yra kuo nors geresnis, nes abiejuose gausu naudingų maistinių medžiagų. Tiesiog norėjau parodyti, kaip nedideli pakeitimai gali pakeisti kalorijų vertę. Tai nereiškia, kad turite sverti kiekvieną braškę. Tiesiog jeigu jūsų tikslas numesti svorio, reikia būti sąmoningesniems.“

Šiuo konkrečiu atveju dešiniajame dubenėlyje esantis kokosas ir bananas padidino bendrą kcal skaičių.

Džinas su dietiniu toniku vs. baltas vynas

Thefashionfitnessfoodie / Instagram nuotr.

„Alkoholis turi kalorijų, ir per pavakarojimą, priklausomai nuo to, ką geriate, tų kalorijų galite gausiai suvartoti.“ Lucy pateikia pavyzdį, kaip tas pats kiekis (150 ml) skirtingo alkoholinio gėrimo gali nemenkai skirtis kalorijų kiekiu.

Kava: „white americano“ vs. „flat white“

„Dažnai stebina, kiek daug kalorijų yra kavoje ir karštuose gėrimuose – didelio dydžio „Starbucks“ „flat white“ kavoje yra 290 kcal, o latėje – 300. Jei jūsų tikslas numesti svorio, tiesiog užsisakykite balintos „americano“ ir sutaupysite 250 kcal.“

Vanduo vs. vanduo su skoniu

Thefashionfitnessfoodie / Instagram nuotr.

Lietuvoje tokia problema pasitaiko rečiau, tačiau, pvz., JAV dar reikia paieškoti geriamojo vandens NE su kokiu nors skoniu. Tas skonis – citrinos, braškių ir pan. – nėra nekaltas. Paprastas vanduo neturi kalorijų, tačiau su skoniu – dar ir kiek. Verčiau jas pataupytumėte tikram maistui.

Kaip rašo Lucy, su tokiais paskanintais vandens gėrimais ji pati yra apsigavusi – anksčiau net nenutuokė, kiek juose kalorijų.

Salotos su skrebučiais ir avokadu

Thefashionfitnessfoodie / Instagram nuotr.

„Salotos – fantastiškas būdas sutalpinti gausybei nuostabių mikroelementų, tačiau ne visos salotos yra vienodos.“ Lucy skatina domėtis vartojamų patiekalų sudėtimi. Net ir beveik tokios pačios sudėties salotos gali smarkiai skirtis kalorijomis, jei jose bus daugiau padažo, skrebučių, sėklų ir kitų kaloringesnių ingredientų, nei pačių daržovių. Pavyzdžiui, avokadas yra itin naudingas, tačiau norinčioms atsikratyti svorio nereikėtų suvalgyti daugiau nei pusės avokado per dieną.

Skaitykite daugiau