Tinklaraštininkė S.Cymbaliukaitė nepraeina pro nukainotas prekes: pica pietums tekainavo 2,5 euro

Rimi koliažas / Rimi nuotr.
Rimi koliažas / Rimi nuotr.
Šaltinis: Reklama
A
A

Nors gali pasirodyti, kad taupo tik minimalias pajamas gaunantys studentai ar senjorai, nemažai dirbančių žmonių, kuriems aktuali tvarumo tema, taip pat stengiasi laikytis principo: „Geriau mažiau, nei daugiau“.

Maisto tinklaraštininkė Simona Cymbaliukaitė pasakoja, kad teigiamas jos požiūris į nukainotus maisto produktus pradėjo formuotis ėmus gilintis į tvarumo temą ir pradėjus bendradarbiauti su prekybos tinklu „Rimi“. Tuomet ji ypač susidomėjo globalia maisto švaistymo problema, todėl pradėjo stengtis gyventi tvariau ir savo pavyzdžiu ėmė įkvėpti bendraamžius.

Pieno produktus sunaudoja ir po galiojimo datos

Simona atvira – net ir sąmoningai stengiantis tausoti produktus nepavyksta visu šimtu procentų neišmesti maisto, tačiau pradėjus domėtis švaistymo tema jos įgūdžiai gerokai pagerėjo.

„Ėmiau kūrybingai sunaudoti maisto likučius, parduotuvėse pirkti mažesnėse pakuotėse supakuotą maistą, o net ir tokiu atveju, jeigu nusiperku tai, ko nesuvalgau, integruoju likučius į kitos dienos patiekalus. Mano naujausias atradimas – nukainotos prekės bei „negražūs“ vaisiai ir daržovės, kurie yra lygiai tokie pat kokybiški, kaip ir idealiai atrodantys“, – pasakoja maisto tinklaraštininkė.

Simona Cymbaliukaitė
Simona Cymbaliukaitė / Rimi nuotr.

Šiais metais Simona kelia tikslą išsiugdyti įprotį apsiperkant pirmiausia pasidairyti po nukainotų prekių lentynas ir planuoti maistą savaitei pagal ten rastus produktus.

„Jeigu visi seksime šiuo pavyzdžiu, taip ne tik išsaugosime maistą nuo išmetimo, bet ir gerokai sutaupysime, nes nukainoti produktai paprastai yra iki 50 procentų pigesni“, – įsitikinusi S.Cymbaliukaitė.

Tvarumo šalininkei lengviausia į savo meniu integruoti tą pačią dieną bebaigiančius galioti pieno produktus – varškę ar varškės sūrį.

„Na, o jei nusipirktą pieną palaikau ilgiau ir jis surūgsta – nieko baisaus. Močiutė iš tokio pieno mane išmokė kepti blynus: turiu patvirtinti, kad jie išties pavyksta dar puresni ir skanesni“, – patirtimi dalinasi Simona.

Užšaldyta ir atšildyta duona nepraranda savo skonio

Tinklaraštininkė taip pat dažnai nusiperka nukainotos duonos ir ją užsišaldo: „Nors duoną mėgstu, valgau ją ne kasdien. Tad tam, kad nereikėtų sudžiūvusios ar supelijusios jos išmesti, susipjaustau riekėmis ir dedu į šaldiklį. Šiuo įpročiu jau „užkrėčiau“ ir mamą, tad mūsų šaldiklyje dabar beveik visada galima rasti šaldytos duonos. Iš mūsų patirties galiu pasakyti, kad atšildyta ji nepraranda nei skonio, nei tekstūros.“

Simona įsitikinusi, kad net nukainotus produktus svarbu pasirinkti sąmoningai, nes jei rinksimės nukainotas prekes, bet jų iki galo nesunaudosime ir galiausiai išmesime – tai jau nebebus tvarus pasirinkimas.

„Prieš tiesdama ranką į „Rimi“ lentyną su oranžiniais nukainojimo lipdukais, visada apgalvoju, ar šiuos produktus spėsiu suvartoti per artimiausias dienas, ar bus įmanoma juos užšaldyti, o galbūt galima iš jų pasigaminti vieną bendrą patiekalą? Turėdami galvoje planą visada išmesite mažiau, nes žinosite, ką konkrečiai grįžę su produktu darysite“, – pastebi S.Cymbaliukaitė ir dalinasi picos receptu iš nukainotų produktų.

Atkreipkite dėmesį į oranžinius lipdukus

Pasak prekybos tinklo „Rimi“ komercijos operacijų vadovės Olgos Suchočevos, renkantis maisto produktus parduotuvėse, reikėtų atkreipti dėmesį į oranžiniais lipdukais pažymėtas prekes, kurių galiojimo terminas eina į pabaigą – jos būna gerokai pigesnės.

Ingredientai
Ingredientai / Rimi nuotr.

„Specialūs nuolaidų lipdukai tos pačios dienos galiojimo produktams – priimtina ir kitose šalyse plačiai paplitusi priemonė, praėjusiais metais pradėta naudoti ir „Rimi“ tinklo parduotuvėse Baltijos šalyse. Tai idealus būdas sutaupyti pasirenkant tos pačios dienos vakarienei ingredientus iš produktų, kurie dar tinkami naudoti šiandien, bet kainuoja galbūt net perpus pigiau. Informaciją apie parduotuvėse esančius tos pačios dienos galiojimo produktus, pažymėtus specialiu, dėmesį atkreipiančiu ženklu, galima rasti ir „Rimi.lt“ programėlėje: joje galima pasirinkti konkrečią parduotuvę ir pamatyti, kokios prekės toje parduotuvėje yra nukainotos dėl besibaigiančio galiojimo“, – teigia O.Suchočeva.

Specialūs nuolaidų lipdukai tos pačios dienos galiojimo produktams – priimtina ir kitose šalyse plačiai paplitusi priemonė.

Simona Cymbaliukaitė dalinasi picos, kuriai ingredientus ji rado „Rimi“ nukainotų produktų lentynose. Vienai porcijai pagaminti reikalingi produktai jai kainavo vos 2,5 eur.

Vegetariškos picos gamybos etapai
Vegetariškos picos gamybos etapai / Rimi nuotr.

Vegetariška pica

RECEPTAS

Picai reikės:*

  • 1 itališko picos papločio – su nuolaida dėl besibaigiančio galiojimo kainavo 0,60 eur;
  • Čederio sūrio – su nuolaida dėl besibaigiančio galiojimo kainavo 1,68 eur/0,174 kg;
  • Poros šaukštų picos padažo – picų padažas „Rimi“ 1,85 eur/390g;
  • Keletos cukinijos griežinėlių;
  • Keletos juodųjų alyvuogių be kauliukų – juodosios alyvuogės „Selection by Rimi“ 1,95 eur/160g;
  • Keletos slyvinių pomidoriukų – mažieji slyviniai pomidorai „Rimi“ 1,39 eur/250g;.

Kaip gaminti:

1. Ant picos papločio užtepkite picos padažo.

2. Perpus perpjaukite alyvuoges ir pomidoriukus, griežinėliais supjaustykite trečdalį cukinijos.

3. Sudėkite daržoves ant picos pagrindo, užtarkuokite sūrio.

4. Iki 180 C įkaitintoje orkaitėje kepkite picą apie 20 minučių.

Skanaus!

*Šios produktų kainos užfiksuotos sausio 11 d. e. parduotuvėje „Rimi.lt“.