Tranzitas į rudenį: pasirūpinti oda ir plaukais

Moteris gražinasi / Vida Press nuotr.
Moteris gražinasi / Vida Press nuotr.
Šaltinis: Elaima.lt
A
A

Lygiai taip pat, kaip pakvipus rudeniu imame dairytis tinkamų drabužių, turėtume naujų „apdarų“ paieškoti ir odai bei plaukams. Orams vėstant stiprėja kiti nei šiltuoju metu aplinkos faktoriai, jie paakina kitokį odos ir plaukų „elgesį“.

Negaiškite

Specialistai labai akcentuoja būtinybę kiekvieną sezoną odai ir plaukams duoti tai, ko jiems reikia būtent tuo metu. Žinoma, konkretų poreikį lemia ne tik išoriniai veiksniai, bet ir žmogaus įpročiai bei organizmo ypatumai. Jei vasarą mėgavotės saule ir vandeniu į valias, bet neskyrėte laiko ritualams, neutralizuojantiems klimato poveikį, tikėtina, kad jūsų oda ir plaukai nusausėję, ir svarbu juos kuo greičiau gaivinti. Nesiimant priemonių, vėstantis, vėjuotas rudens oras, kuris paprastai būna sausesnis nei vasarą, padėtį pablogins.

1. Drėgmės gausinimas. Tikslas – kad priemonės, kurias naudojate, parūpintų odai daug daug drėgmės. Bet ne tik jos. Geras drėkiklis stiprina hidrolipidinį odos barjerą, kuris neleidžia drėgmei išgaruoti. Jis odą glotnina, švelnina, saugo nuo žalingo aplinkos poveikio. Orams vėstant mūsų kūno danga išskiria mažiau riebalų, todėl net normali ir riebi oda prašo daugiau drėgmės. Taigi, jei vasarą veidą drėkinote lengvos tekstūros kremu, šiuo metu pasidairykite „sunkesnio“ produkto, kuriame drėkinamieji komponentai dera su kitomis labai reikšmingomis odai, ypač sausai, medžiagomis. Tai – emolientai, antioksidantai, saulės apsaugos faktoriai. Kosmetikos gamintojai naudoja skirtingas formules ir pasakyti, kurios iš jų geriausios, sudėtinga net ekspertams. Todėl, matyt, verta įsidėmėti bent keletą komponentų, kurie galėtų tapti jūsų orientyrais renkantis odos priežiūros produktus.

Pasaulyje pripažinta ekspertė Paula Begoun remdamasi įvairių tyrimų rezultatais kaip tikrai efektyvias odos priežiūros medžiagas mini:

* žaliosios arbatos, vynuogių, saldymedžių ekstraktus, resveratrolį, vitaminus C ir E, ferulino rūgštį – kaip senėjimą stabdančius, odos ląsteles nuo pažeidimų saugančius antioksidantus;

* hialurono rūgštį, gliceriną, ceramidus, vaisių ir natrio PCA rūgštis – kaip komponentus, didinančius odos drėgnumą;

* taukmedžių, agurklių, kokosų, mangų, nakvišų, kakavos aliejus, linoleino, oleino, riebalų rūgštis – kaip odą saugančius, lyginančius, minkštinančius emolientus.

Kokosų aliejus
Kokosų aliejus / Vida Press nuotr.

Šarmas sausina odą, todėl jei naudojate prausiklius su juo, verčiau pereikite prie drėkinamosiomis savybėmis pasižyminčio bemuilio kūno prausiklio. Tik toks tinka sausai veido odai, bet ir riebiai bus į naudą. Gera alternatyva – veiksmingai nešvarumus ir riebalus šalinantis, poras sutraukiantis putojantis produktas be muilo ir alkoholio.

Turėkite galvoje, kad skalpo išskiriami riebalai – natūralus plaukų drėkiklis. Per dažnas galvos plovimas gali pernelyg sumažinti jų kiekį, pažeisti skalpo pusiausvyrą, skatinti jo ir plaukų sausėjimą. Kitas patarimas – naudokite plaukų tipo poreikius atitinkančius produktus. Pavyzdžiui, iš silpnesnių, gležnesnių plaukų nepritaikyti šiems drėkinamieji kondicionieriai, kaukės, aliejai atims purumą. Beje, vien aliejus, kai juo reguliariai tepami galiukai, pastebimai atgaivina plaukus.

2. Optimalus įsisavinimas. Tinkamos sudėties produktai nebus tokie veiksmingi, kaip galėtų, jei oda blogai įsisavins jų komponentus. Tai daryti trukdančių suragėjusių, saulės ir kitų žalingų faktorių pažeistų ląstelių oda moka atsikratyti, tačiau neprošal jai padėti. Juk nusausėjusi oda viską, kas gamtos užprogramuota, atlieka vangiau, be to, svarbus ir moters amžius – metams bėgant natūralūs procesai lėtėja.

Suragėjusios ląstelės pasiduoda šveitikliams, tačiau lazda turi du galus: jei šiuo metu jūsų oda nepakankamai drėgna ir todėl turi mikroįtrūkių, yra jautresnė, greičiau pažeidžiama, anksčiau naudotas produktas gali būti per agresyvus. Verti išmėginti variantai – labai švelni šveičiamoji pudra ir naktinė šveičiamoji kaukė, kurios komponentai miegant tirpdo suragėjusių ląstelių sluoksnį. Taip pat – šveičiamieji šepetėliai. Azijos moterys, tikros odos priežiūros specialistės, nuo seno juos naudoja, kad pagerintų veido spalvą ir odos tekstūrą.

Jei kalbame apie produktų įsisavinimą, norisi atkreipti jūsų dėmesį į dar dvi priemones: serumą, nes jis lengviau ir giliau prasiskverbia į odą negu kremas, ir specialią esenciją, kuri padeda geriau įsisavinti ir serumą, ir kremą. Kur sugalvotas toks sluoksniavimo metodas? Irgi Azijoje.

Skalpui ir plaukams taip pat galite padėti įsisavinti gaivinamųjų produktų komponentus. Galvos odos ir plaukų būklę bloginantį nešvarumų sluoksnį veiksmingai šalina specialūs valomieji šampūnai. Pašvarinus galvą tokiu produktu (jo, smarkiai sausinančio odą ir plaukus, užtenka panaudoti kartą per mėnesį), galima imtis intensyvaus plaukų svogūnėlių stimuliavimo, odos ir plaukų drėkinimo ir maitinimo. Visa tai padės grąžinti jiems gyvybingumą.

3. Senas geras retinolis. Vitamino A darinys – viena labiausiai ištyrinėtų medžiagų, kurios įtaka odai itin pastebima: retinolis skatina naujų odos ląstelių augimą, suragėjusių pasišalinimą, kolageno gaminimą, gražina odos tekstūrą, mažina raukšles, pigmentines dėmes, poras, aknę. Tačiau naudoti produktus su retinoliu galima tik tiksliai žinant, kaip tai daryti ir kokių reakcijų gali būti. Būtinai pasitarkite su gydytoju dermatologu.

4. Dėmesys akių ir kaklo sritims. Jas norisi išskirti, nes ten oda itin plona, gležna, sausa, todėl vasaros „niuksus“ labai pajunta. Drėkinkite akių sritį specialiai jai sukurtais kremais, serumais, kaukėmis ir nepamirškite padrėkinti, pamaitinti kaklo, kai puoselėjamosiomis priemonėmis tepatės veidą.

5. Kryptis „iš vidaus į išorę“. Ir oda, ir plaukai greičiau atsigaus, jei neapsiribosite vien išorinėmis priemonėmis. Vanduo, B grupės, A, C, E vitaminai, cinkas, selenas, nesočiosios riebalų rūgštys – šios medžiagos tą darbą, kurį kosmetikos priemonės atlieka iš išorės, daro iš vidaus. Pasistenkite, kad naudingi odai ir plaukams dalykai keliautų į juos abiem kryptimis. Dabar labai palankus metas reikalingų maisto medžiagų ir vandens gauti iš rudeninio derliaus – naudokitės tuo!

Obuoliai
Obuoliai / „Fotolia“ nuotr.

Ypatingi plaukų poreikiai

Atgauti spalvą. Vasara nėra plaukų draugė, juolab dažytų: chloras ir saulė blukina spalvą, keičia atspalvį... Po jos ypač svarbu, kokios sudėties dažus naudosite. Klimato nusilpninti plaukai ir amoniakas – prastas derinys! Jei stilistas patars neutralizuoti jo turinčių dažų poveikį gaivinamąja, stiprinamąja procedūra, neatsisakykite. Bet gal įprastus dažus bendru sutarimu su stilistu įmanoma pakeisti kitais, neturinčiais agresyvių medžiagų? O jei nutartumėte spalvą atnaujinti namie, nepatingėkite pasidairyti plaukus tausojančios sudėties dažų.

Išsigąsti, jei slenka? Plaukų gyvenimas vyksta fazėmis: jie auga, kurį laiką būna pasyvūs, tada iškrinta, vėl auga... Normalu, jei per dieną netenkama iki 100 plaukų. Tačiau rudenį moteris neretai ima gąsdinti gausesnis jų slinkimas. Mokslininkai ramina, kad tai – laikina, o tarp sezoninio plaukų slinkimo priežasčių minimos tokios (iki galo jos nėra aiškios): karštis sukelia plaukams stresą ir rudeninis slinkimas – jo atgarsis; vasarą plaukai auga intensyviau tam, kad galvos oda būtų geriau apsaugota nuo UV spindulių, tačiau rudenį jų poveikis silpnesnis ir organizmas atsikrato jam nebereikalingų perteklinių plaukų... Galima sunerimti tada, jei jie auga lėčiau nei anksčiau, jei retėja smilkiniai ir sklastymas.