Asmeninė trenerė Greta Lebedeva-Kazakevič visada akcentavo sveikos mitybos ir sporto naudą fizinei bei psichologinei savijautai. Tačiau ji ne mažiau dėmesio skiria intelektui lavinti. Neseniai Greta įgijo jau trečią aukštojo mokslo diplomą ir tai padarė augindama du mažylius.
Trumpa dosjė
- Mėgstamiausia spalva. Žydra.
- Gražiausias metų laikas. Vasara.
- Patogiausias drabužis. Džinsai.
- Įdomiausia perskaityta knyga. Joseph Murphy „Jūsų pasąmonės galia“.
- Labiausiai įstrigusi daina. Grupės „Alphaville“ kūrinys „Forever Young“.
- Koks gyvūnas būtumėte. Drugelis.
- Erzinanti charakterio savybė. Neapsisprendimas.
- Didžiausia baimė. Mirties.
Greta, kodėl nusprendėte, kad jums reikia dar vieno diplomo?
Esu baigusi Vadybos informacinių sistemų studijas Vilniaus universitete, tačiau pasukau kitu keliu ir karjeros nesiejau su šiomis studijomis. Visuomet jaučiau, kad man mieliausia sritis yra susijusi su fiziniu aktyvumu, sveika gyvensena, aktyvia veikla, tad nusprendžiau įgyti trenerio kvalifikaciją Lietuvos edukologijos universitete.
Laikui bėgant nusprendžiau dar pagilinti žinias ir šiemet baigiau Fizinio ir sveikatos ugdymo studijas Vytauto Didžiojo universitete. Dabar galiu dirbti formalaus ir neformalaus ugdymo srityje.
Kaip sekėsi studijuoti auginant du mažylius?
Buvo visko! Tekdavo klausyti paskaitų laukiantis ir su dviem vaikais ant rankų. Užmigdžius mažuosius, naktimis rašyti darbus. Dabar net juokauju, kad ir mano vaikai, galima sakyti, baigė universitetą, nes visada buvo šalia.
Kaip vaikai pakeitė jūsų dienotvarkę, o gal ir jus pačią?
Vaikų gimimas – tai nuostabiausias dalykas, nutikęs mano gyvenime. Jie įnešė tiek džiaugsmo, tiek nuostabių akimirkų ir emocijų! Žinoma, viskas pasikeitė. Tapau žymiai atsakingesnė, ramesnė, visuomet viską planuoju, kad būtų kuo mažiau chaoso. Dabar pasaulis sukasi aplink vaikučius, aplink mus visus, nes man nėra nieko svarbiau už šeimą ir jos gerovę.
Ar tokią ir įsivaizdavote motinystę, ar buvo staigmenų?
Buvo visaip. O dar kiek bus! Gimus sūnui, pasinėriau į motinystę visu 100 proc. Niekas nebuvo įdomu, tik auginti sūnų ir puoselėti šeimos židinį. Vis dėlto, gimus dukrytei, nusprendžiau neiti motinystės atostogų ir dirbti iš namų. Norėjosi vėl pradėti realizuoti save, tad baigiau studijas ir su klientėmis dirbu nuotoliniu būdu. Sekasi puikiai: sudarinėju mitybos planus ir sporto programas.
Po gimdymo iškart susigrąžinote dailias kūno linijas. Kokia jūsų paslaptis?
Įdirbis prieš nėštumus, sveika mityba ir fizinis aktyvumas. O svarbiausia – didelis noras atrodyti puikiai ir įkvėpti moteris! Laukdamasi Eldariuko, priaugau 16 kg, su Elaryte – 19 kg. Per antrą nėštumą buvo atėjusi mintis, kad turbūt kūnas jau nebebus toks, koks buvo. Klydau – moters kūnas yra stebuklas. Jis gali atlaikyti tokius didelius pokyčius ir vis tiek būti toks, koks prieš nėštumus ar net geresnės formos!
Ar visada sportavote ir sveikai maitinotės?
Visą laiką buvau aktyvi. Labai mėgau šokti, sportuoti. Vis dėlto, ką valgyti, anksčiau nebuvo svarbu. Kreipti dėmesį į mitybą pradėjau ruošdamasi varžyboms, o vėliau jau gimus pirmajam vaikučiui, nes tik tuomet atėjo suvokimas, kad būtent ji lemia labai daug dalykų – savijautą, odos būklę, kūno grožį ir dar daug kitų.
Ar pastebite, kad vis daugiau žmonių sportuoja?
Labai džiaugiuosi, kad kuo toliau, tuo daugiau žmonių atranda mėgstamą fizinę veiklą. Judesys – tai mūsų jaunystė, laimės hormonas ir ligų priešas. Reikia nuo pat mažumės diegti vaikams, kad fizinis aktyvumas yra labai svarbu, skatinti juos kuo daugiau judėti, atrasti mėgstamą fizinę veiklą ir, žinoma, patiems rodyti pavyzdį propaguojant sveiką gyvenseną.
Kaip pavyksta neprarasti motyvacijos, nepatingėti?
Mane motyvuoja rezultatai, matomi veidrodyje! Ir, žinoma, moterys, kurios mane seka ir kurioms galiu būti pavyzdžiu. Aš noriu parodyti, kad motinystė neturėtų atimti noro atrodyti gražiai ir jaustis energingai. Viską galima suderinti, tereikia didelio noro ir truputėlio pastangų.
Ar sportas grūdina charakterį, ar – priešingai – charakterio reikia, kad sportuotum?
Sakyčiau, ir taip, ir taip. Tam, kad pasiektum gerus rezultatus, turi turėti charakterį. Bet ir sportas suteikia valios, ryžto ir daug daugiau. Žinoma, niekas niekada nepadės tau ant lėkštutės tobulo kūno – reikia įdėti pastangų, kad susikurtum save tokį, kokį nori.
Reikia užsispyrimo, siekti užsibrėžto tikslo, nebijoti žengti pirmojo žingsnio pokyčių link. Visada sunku išeiti iš komforto zonos, tačiau matomi rezultatai taip džiugins ir dar labiau motyvuos, kad nesinorės sustoti!
Kokios charakterio savybės jums labiausiai padeda gyvenime ir kurios trukdo?
Labiausiai tiek šeimoje, tiek apskritai gyvenime man padeda diplomatiškumas, gebėjimas rasti kompromisą iškilus įvairioms dilemoms. Žinoma, užsispyrimas, galbūt dar akcentuočiau gerumą. O labiausiai trukdo neapsisprendimas ir dvejojimas priimti vieną ar kitą sprendimą.
Kokia draugė esate?
Esu ištikima draugė. Turiu geriausią draugę jau daugybę metų. Nesvarbu, kad mus skiria keli šimtai kilometrų, galima sakyti, kasdien bendraujame ir palaikome nuostabų ryšį.
Man nereikia turėti daug draugų ar draugių – nesu iš tų, kurie greitai prisileidžia žmones. Niekada nebuvau linkusi į naujas draugystes. Svarbu turėti bent vieną gerą draugą, kuris, tikrai jauti, yra tavo sielos draugas. Su kuriuo gali šnekėtis valandų valandas ir vis tiek per maža. Tokią draugę aš turiu ir tikiuosi, kad mūsų draugystė bus amžina.
Kas jums yra moteriškumas?
Moteriškumas susideda iš labai daug dalykų. Tai ne tik išvaizda. Tai vidinio ir išorinio grožio harmonija. Mano nuomone, moteris turi būti švelni, spindėti iš vidaus ir skleisti gerą emociją, pozityvumą. Jeigu viduje moteris pasitikės savimi ir bus laiminga, ji bus graži visomis prasmėmis tiek sau, tiek kitiems.
Kam jums negaila pinigų, o gal esate labai taupi?
Jaunystėje netaupydavau – kiek uždirbdavau, tiek išleisdavau. Tačiau viskas pasikeitė tada, kai su vyru pradėjome planuoti savo vestuvių šventę. Supratau, kad tikrai galima pasitaupyti, kad nebūtina švaistytis pinigais į kairę ir į dešinę. O dabar apskritai manau, kad kiekvienas žmogus turi turėti finansinę nepriklausomybę.
Kokią geriausią dovaną esate gavusi?
Kelionę į Ameriką. Tai buvo vyro dovana mano 25-ojo gimtadienio proga. Vykome į Filadelfiją, tuomet keliavome apie 2 000 km automobiliu Majamio link. Ten sutikau savo gimimo dieną. Buvo nuostabu.
Majamio naktinis gyvenimas kaip iš filmo – tiesiog norėjosi stovėti ir žiūrėti, kas vyksta aplink. Grįždami aplankėme Vašingtoną. Kelionė į Ameriką paliko tikrai daug įspūdžių, labai norėčiau ten dar grįžti ir aplankyti Niujorką, Los Andželą ir kitus miestus. Turbūt man nėra geresnės dovanos nei kelionė svetur.
Apie ką pasvajojate? Ko trūksta iki visiškos laimės?
Daugiau kelionių (šypsosi). Mano svajonė apkeliauti kuo daugiau šalių, pamatyti įvairiausių kampelių, miestų, gamtos, susipažinti su kitomis kultūromis. Kelionės man teikia be galo daug gerų emocijų!
Žurnalą „Ji“ galite užsiprenumeruoti, daugiau informacijos rasite ČIA.